Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Pareri magazin online quickmobile?

Unde gasesc banane albastre?

Despre compania de aministrare Sq...

Durere taietura deget dupa 2 luni
 Dalți gravare lemn

Didgeridoo

Motorola Edge 50 Ultra

Gaura perete apartament cu evitar...
 Orientare antena prime focus

Problema conectare mail yahoo

comisioane asociatie proprietari

Primul sistem de televiziune cu p...
 Internetul este neutilizabil fara...

Eroare cloud burn icopy face id

DermaRoller ce este ?

Articole limba Germana
 

Allview Impera i8

- - - - -
  • Please log in to reply
149 replies to this topic

#55
marcuswright

marcuswright

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 23
  • Înscris: 09.01.2014

View Postandrei_221, on 01 august 2015 - 16:16, said:

driverele nu sunt confidentiale. Si ai platit pentru ele.

Asa am crezut si eu si am facut un ticket prin care i-am intrebat de drivere.

Raspunsul lor:  "Din motive de confidentialitate driverele produsului nu pot fi oferite. Daca doriti o reinstalare a driverelor sau o resoftare a produsului, aceste operatiuni se realizeaza in service-urile noastre autorizate."

De ce Asus, Toshiba si restul le ofera pe site-urile lor dar la Allview/Visual Fan sunt confidentiale ma depaseste. Probabil le este frica sa nu inceapa clientii sa comande produsele direct de la Onda, unde pretul+transportul+vama sunt cam 30-35% din pretul cerut de baietii de la Brasov. Unde mai pui ca Onda ofera si pachetele de drivere pe site-ul propriu.

#56
open_road

open_road

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 43
  • Înscris: 31.10.2008

View PostMaster1ro, on 09 mai 2015 - 22:07, said:

Multumesc mult!
Am reusit intr-un final sa instalez toate driverele.
Salut, imi poti spune de unde ai luat driverele?Am instalat windows 10 dar nu imi functioneaza sunetul si sensorul de rotire al ecranului.
Am incercat driverele de pe onda dar nu functioneaza nici unul.

#57
uivarosan

uivarosan

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 12.09.2007
La mine nu s-a instalat placa video, sunetul apare instalat dar nu se aude nimic si nu merge slotul de micro sd.

#58
uivarosan

uivarosan

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 12.09.2007
Acuma merg toate doar ca touch screen-ul se apasa aiure si singur.

#59
tedulus

tedulus

    Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 339
  • Înscris: 26.09.2006
Si a mea si-a facut update la windows 10, merg toate chiar ok, spatiu pe disk e mai mult ca oricand, dar screen auto rotation nu merge, e din drivere sau vreo setare din windows ? Am vazut pe site la buhnici in review ca merge screen rotation...de unde sa fie buba ?

#60
marcuswright

marcuswright

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 23
  • Înscris: 09.01.2014
Iti trebuie un pachet de drivere pt. accelerometru si senzorul de orientare. Problema este ca Allview nu vor sa le ofere "din motive de confidentialitate".

Poate ai mai mult success aici daca reusesti sa identifici modelul Onda corespunzator:
http://www.ondaforum.com/files/

#61
connectorxp

connectorxp

    Avid mountaineer.

  • Grup: Moderators
  • Posts: 14,898
  • Înscris: 14.11.2004
Allview sunt niste batuti in cap cand vine vorba de suport produse, iti imping produsul si pe urma te freaca cu serviceul lor, daca era produs de conceptie proprie mai intelegeam sa se fereasca, dar cat timp este o chinezaraie generica, nu vad atata prostie si rautate.

Edited by connectorxp, 04 September 2015 - 23:07.


#62
scooby2008

scooby2008

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,099
  • Înscris: 04.09.2008
Se mai poate reurca pachetul de drivere pentru Impera I8? :( Va rog mult!

#63
M_Marius

M_Marius

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 29
  • Înscris: 26.04.2006
Driverele postate de mine atunci nu se puteau instala corect pe alta tableta identica. La mine au mers cele de onda. Este un post acolo cum le instalezi si de unde sa le descarci. Driverele de onda merg numai pe verisiunea de windows 8.1 spcificata. Nu incerca pe alte versiuni de windows ca nu-ti merg...

#64
androholic

androholic

    nemuritor si rece

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,898
  • Înscris: 26.03.2012
@DaRkShAdOw_YT , ai rezolvat cu driverele?

#65
ang3lfir3

ang3lfir3

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 104
  • Înscris: 04.09.2005
Salutare!
Acum cateva zile am cumparat o tableta Allview Impera i8. Am fost prin Media Galaxy si am vazut-o la promotie, am vazut Windows 8.1, mi s-a parut o chestie noua si am zis hai sa o iau sa o incerc.
Dupa ce am "butonat-o" cateva zile, am ajuns la urmatoarele probleme:

Spatiul de stocare este insuficient. Mult prea mic.
Am facut cateva actualizari de Windows Update, am instalat pe ea Firefox, Media player classic, acrobat reader, java..si cam atat..nimic altceva (poze,muzica, deci nimic in plus) si surpriza. Nu mai aveam decat 700 mb liberi.
Cand sa instalez Office (care e inclus gratuit cu o licenta de 1 an in cutie)..deci vine de la ei...iar surpriza. Are nevoie de 2GB spatiu pe C. Care...nu ai de unde sa-i scoti.

I-am bagat card de 32GB. Nu vrea sa instaleze pe el, isi baga tot pe C din fisiere...si iar nu am spatiu.

Am sunat la Allview..le-am spus problema..cel de la ei repeta intr-una ca un robot: am luat la cunostinta de aceasta situatie si vom remedia problema pe viitor. WTF

Intrebarea mea este:
Cum pot rezolva aceasta problema? De unde sa- dau eu spatiu Office-ului si a catorva chestii minimale pe ea, macar sa vad un film, sa pot citi/edita niste documente si sa stau pe net.

Mersi!

#66
slai

slai

    User Incredibil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,843
  • Înscris: 25.01.2007
te impaci cu ideea ca ai cumparat un allview.

vezi ca are si topic dedicat: http://forum.softped...view-impera-i8/

#67
bietu

bietu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,545
  • Înscris: 17.03.2008
Nu e prima oara cand aud asa ceva! Ce dracu, astia mint la capacitatea de stocare? Ce capacitate de stocare are a ta?

Edited by bietu, 06 October 2015 - 13:07.


#68
slai

slai

    User Incredibil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,843
  • Înscris: 25.01.2007
nu mint, cum sa minta?
atat ca in capacitatea aia de stocare sta si sistemul de operare.  ce spatiu mai ramane liber dupa instalarea sistemului de operare, update-uri, alte programe instalate de producator, etc, e de fapt spatiul tau util.

#69
aeon

aeon

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,487
  • Înscris: 05.08.2002
si totusi are 16 gb.. cum sunt impartiti?
vezi ca exista si aplicatii" move to sd", cel putin pe android sunt si unele aplicatii de pe "c:" pot fi mutate pe card sd

#70
bietu

bietu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,545
  • Înscris: 17.03.2008
Ce zice la setari->spatiu de stocare?

#71
bokkkdan

bokkkdan

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 266
  • Înscris: 15.06.2006
Si eu am patit aceeasi problema...n-am gasit rezolvare...n-am facut decat update-uri si deja mai am cam 1 gb spatiu pe C...nici office n-am putut sa pun...

#72
mmm3

mmm3

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,766
  • Înscris: 14.09.2015
Vezi ca toate updateurile alea raman pe HDD si pot ocupa cativa GB lejer daca ai "noroc".
Pentru a mai sterge ceva incearca asta:
Start-> Run (WIN + R)
- cmd
- net stop wuauserv
- rename c:\windows\SoftwareDistribution SoftwareDistributionOld
- net start wuauserv
Apoi te duci in c:\windows\ si cauti folder-ul SoftwareDistributionOld si ii dai delete

Edited by mmm3, 06 October 2015 - 15:29.


Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate