Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...
 probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National
 Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...
 Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...
 

Din: Sfaturi pt achizitionarea unui DSLR

- - - - -
  • Please log in to reply
29 replies to this topic

#19
zet105

zet105

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 505
  • Înscris: 28.04.2007

View PostStefanSC, on 23 iunie 2014 - 22:32, said:

@Zet:
Pai ti-ai raspuns singur de 3 postari:
550D-ul e aparatul care iti trebuie. Daca nu vezi niciun avantaj fata de restul, atunci nu mai ne irosi timpul si ia-ti 550D.

Pentru tine chiar nu m-am putut abtine: Citeste prima mea postare o data de doua ori de 3 ori pana o intelegi foarte bine. Apoi citeste ce ai scris tu mai sus si vezi daca este ceva ce se contrazice.

Edited by zet105, 24 June 2014 - 07:56.


#20
StefanSC

StefanSC

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,728
  • Înscris: 02.07.2011

View Postzet105, on 24 iunie 2014 - 07:55, said:

Pentru tine chiar nu m-am putut abtine: Citeste prima mea postare o data de doua ori de 3 ori pana o intelegi foarte bine. Apoi citeste ce ai scris tu mai sus si vezi daca este ceva ce se contrazice.

Citit foarte bine de prima data, chiar am pierdut suficient timp cu aberatiile tale. Acum imi e clar ce fel de om esti:
Esti ala care le stie pe toate. Te pricepi la politica si masini si fotbal si fotografie (doar tragi RAW pe manual 80% din timp, like a bos (google it btw Posted Image). Restul nu te inteleg, habar nu au, rolul lor e doar sa iti confirme ideile si rationamentele tale.

P.S:
Sper sincer ca ce aparat iti iei sa ti se buseasca cat sa il mai platesti o data sa il repari. Asta ca sa te inveti minte sa mai insulti oameni care iti dau sfaturi... Posted Image

P.P.S:
Daca mai aud o data prostia cu megapixelii multi scot in evidenta defectele obiectvelor moderne (~2000+)...

Edited by StefanSC, 24 June 2014 - 10:10.


#21
zet105

zet105

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 505
  • Înscris: 28.04.2007

View PostStefanSC, on 24 iunie 2014 - 09:50, said:

Sper sincer ca ce aparat iti iei sa ti se buseasca cat sa il mai platesti o data sa il repari. Asta ca sa te inveti minte sa mai insulti oameni care iti dau sfaturi... Posted Image

Daca te-ai simtit insultat este problema ta. Nu te-a pus nimeni sa-ti irosesti timpul. Il poti folosi cu siguranta mult mai util.
Chiar nu ma pricep la fotbal si probabil nici la fotografie, dar nu inteleg de ce te agiti asa?
Cat despre dorinta ta subliniata in ultimul rand, las pe altii sa te judece. Comportament ca al tau am intalnit in liceu si in primii ani de facultate. (nu cred ca i-ai absolvit)

Iti doresc numai bine multa sanatate si toate cele bune.Lumina buna si poze frumoase! Si....nu-ti mai pierde timpul te rog, chiar nu are rost!

#22
StefanSC

StefanSC

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,728
  • Înscris: 02.07.2011

View Postzet105, on 24 iunie 2014 - 10:16, said:

Cat despre dorinta ta subliniata in ultimul rand, las pe altii sa te judece. Comportament ca al tau am intalnit in liceu si in primii ani de facultate. (nu cred ca i-ai absolvit)
Ai dreptate bos, la judecata de apoi a forumului, toti suntem egali :D.

Dar nu iti fie frica, ii lipesti o cruciulita si ii faci sfintire aparatului si nu se intample ce zic eu ;).

#23
bbchip44

bbchip44

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,157
  • Înscris: 14.05.2008
Ah, d-aia s-a mutat topicul la cosul de gunoi.
zet105, treci pe Nikon frate. E cel mai tare!
Amin.

#24
crokodilu

crokodilu

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,886
  • Înscris: 28.12.2006
Zet pana la urma ce vrei, ca s-au insirat toate modelele de la canon?

#25
bbchip44

bbchip44

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,157
  • Înscris: 14.05.2008
Vrea Nikon dar nu stie inca

#26
crokodilu

crokodilu

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,886
  • Înscris: 28.12.2006
Pentax e cel mai bun la iso si cel mai ieftin. Gasesti k5 in bugetul ala, nici nu te incurci in brizbrizuri inutile (ecran rabatabil, wifi, etc).

Edited by crokodilu, 24 June 2014 - 14:29.


#27
bbchip44

bbchip44

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,157
  • Înscris: 14.05.2008

View Postcrokodilu, on 24 iunie 2014 - 14:28, said:

Pentax e cel mai bun la iso si cel mai ieftin. Gasesti k5 in bugetul ala, nici nu te incurci in brizbrizuri inutile (ecran rabatabil, wifi, etc).

Eu glumeam evident. Vad ca tu ai luat-o in serios. Cat despre initiator, s-a suparat pe noi.

#28
crokodilu

crokodilu

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,886
  • Înscris: 28.12.2006
Nu poti sa fi iubit de toata lumea, mai exista si elemente refractare.

#29
StefanSC

StefanSC

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,728
  • Înscris: 02.07.2011
Eu am observat ca pe Pentaxisti ii iubeste toata lumea :)

Pe ei si pe ursii Panda, specii pe cale de disparitie ;)

#30
crokodilu

crokodilu

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,886
  • Înscris: 28.12.2006
Esti invidios.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate