Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...

Mezina familiei, Merida BigNine

The Tattooist of Auschwitz (2024)

Se poate recupera numar de telefo...
 Upgrade de la MacBook Pro M1 cu 8...

Ce tip de monitor am nevoie pt of...

Resoftare camera supraveghere

Laptop Gaming
 Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...

Exista vreun plan de terorizare p...

Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...
 Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric

CIV auto import
 

Orange_helper

* * * * - 8 votes
  • Please log in to reply
14840 replies to this topic

#9721
Orange_helper

Orange_helper

    Senior Member

  • Grup: Helper
  • Posts: 7,604
  • Înscris: 19.12.2011

 Alin-02-, on 15 septembrie 2018 - 16:32, said:

Orange_helper : de ce daca vreau sa fac un upgrade de abonament prin intermediul My Orange aplicatia ma obliga sa prelungesc contractul cu 12/24 luni?
Salut,

Abonamentele Orange Me sunt disponibile pentru clientii persoane fizice care incheie un contract pe 1 sau 2 ani. Gasesti mai multe detalii aici https://www.orange.r...e-me/index.html
Daca doresti sa verificam contul tau, te rugam sa ne trimiti un mesaj privat cu numarul de telefon.

O zi buna,
Orange Helper

#9722
mrfe

mrfe

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,211
  • Înscris: 12.01.2004
As dori sa sterg contul web orange nu mai sunt client de ani de zile.
Odata logat in cont nu am obtiunea de a sterge.. am contactat chat-ul si mi-a spus sa trimit un mail cu copie dupa buletin
Cred ca glumiti..
Unde ma pot adresa sa mi se stearga contul?

#9723
Orange_helper

Orange_helper

    Senior Member

  • Grup: Helper
  • Posts: 7,604
  • Înscris: 19.12.2011

 mrfe, on 16 septembrie 2018 - 16:24, said:

As dori sa sterg contul web orange nu mai sunt client de ani de zile.
Odata logat in cont nu am obtiunea de a sterge.. am contactat chat-ul si mi-a spus sa trimit un mail cu copie dupa buletin
Cred ca glumiti..
Unde ma pot adresa sa mi se stearga contul?
Salut,

Te rugam sa ne trimiti un mesaj privat cu numarul de telefon si adresa de e-mail asociata contului online.

O zi buna,
Orange Helper

#9724
aris86

aris86

    Traieste constient!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,841
  • Înscris: 26.02.2010

 aris86, on 16 septembrie 2018 - 10:01, said:

Înțeleg ca operatorii din Spania sunt super aglomerati și limitează viteza în roaming celor de la orange RO, dar culmea ca și în Bulgaria se menține.

[ https://s22.postimg.cc/jwuuvsdml/IMG-20180916-_WA0001.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Helper ceva soluții tehnice, sau punem de o reclamatie la ANCOM?

Același ping de 99, măcar mai schimbați și voi parametrii.

Ceva soluții?

#9725
rorobert

rorobert

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 24.09.2013
salut,
Sunt interesat de prelungirea unui abonament.
Astept raspunsul dumneavoastra.

#9726
Orange_helper

Orange_helper

    Senior Member

  • Grup: Helper
  • Posts: 7,604
  • Înscris: 19.12.2011

 rorobert, on 16 septembrie 2018 - 17:50, said:

salut,
Sunt interesat de prelungirea unui abonament.
Astept raspunsul dumneavoastra.
Salut,

Te rugam sa ne trimiti un mesaj privat cu numarul de telefon.

O zi buna,
Orange Helper

 aris86, on 16 septembrie 2018 - 17:08, said:

Ceva soluții?
Salut,

In momentul in care te conectezi pe o retea in roaming, traficul este dependent de calitatea acoperirii a operatorului respectiv. Noi nu putem limita viteza traficului de internet in roaming, nefiind vorba de infrastructura noastra.

O zi buna,
Orange Helper

#9727
aris86

aris86

    Traieste constient!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,841
  • Înscris: 26.02.2010
Hai ca nu este chiar asa, intra pe roaming orange si o sa vezi dovezi, nu va este un pic de rusine sa ne mintiti in fata? Din moment ce la unii nu sunt limitari si la altii sunt prezente.


https://forum.softpe...4#entry23515744

https://forum.softpe...4#entry23516481

Poate ne si explicati cum un utilizator poate sa aiba ping identic de 99 ms in Spania si Bulgaria....

Edited by aris86, 16 September 2018 - 21:17.


#9728
lucianteo6

lucianteo6

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,088
  • Înscris: 27.09.2005
Mulțumesc helperului pentru promptitudine!
Situația mea s a rezolvat mai mult decât favorabil.
Mulțumesc!

#9729
Grogu

Grogu

    Humble Homo Sapiens

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,668
  • Înscris: 11.09.2002
@Orange_Helper : suntem mai multi in roaming la momentul de fata care va spunem clar ca se vede limitarea pusa de voi. Am 3 abonamente Orange pe care am facut teste si toate au limitarea seara dupa ora 19. Vodafone Romania in roaming pe aceasi retea merge ca si in timpul zilei cu 40/20. Chiar in acest moment completez reclamatia la ANCOM.

#9730
rv

rv

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 299
  • Înscris: 28.01.2004
Am un abonament Orange Business Mobile 14. Aș vrea să-mi înlocuiesc SIM-ul existent, care are vreo 5 ani vechime și îmi face probleme (uneori nu mai este recunoscut de telefon și trebuie să-l scot și reașez în tray ca să-și revină). Mă pot duce direct cu SIM-ul vechi într-un Orange Shop pentru înlocuire sau e nevoie de administratorul de cont? Dacă pot veni eu, mai am nevoie de ceva acte ale firmei?

#9731
Orange_helper

Orange_helper

    Senior Member

  • Grup: Helper
  • Posts: 7,604
  • Înscris: 19.12.2011

 rv, on 18 septembrie 2018 - 18:22, said:

Am un abonament Orange Business Mobile 14. Aș vrea să-mi înlocuiesc SIM-ul existent, care are vreo 5 ani vechime și îmi face probleme (uneori nu mai este recunoscut de telefon și trebuie să-l scot și reașez în tray ca să-și revină). Mă pot duce direct cu SIM-ul vechi într-un Orange Shop pentru înlocuire sau e nevoie de administratorul de cont? Dacă pot veni eu, mai am nevoie de ceva acte ale firmei?
Salut,

Schimbarea cartelei SIM o poate face administratorul societatii sau un imputernicit desemnat de catre acesta. Aici https://www.orange.r...un-abonament-95 , gasesti toate detaliile necesare.

O seara buna,
Orange Helper

#9732
gabelcojo

gabelcojo

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 54
  • Înscris: 07.09.2008
@Orange_helper, v-am trimis un mesaj privat, vă rog să îmi transmiteți dacă se poate face ceva în acel sens. Mulțumesc!

#9733
Orange_helper

Orange_helper

    Senior Member

  • Grup: Helper
  • Posts: 7,604
  • Înscris: 19.12.2011

 gabelcojo, on 20 septembrie 2018 - 10:08, said:

@Orange_helper, v-am trimis un mesaj privat, vă rog să îmi transmiteți dacă se poate face ceva în acel sens. Mulțumesc!
Salut,

Ti-am raspuns in privat.

O zi buna,
Orange Helper

#9734
Captain_Spike

Captain_Spike

    Junior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 34
  • Înscris: 16.09.2018

 Catean, on 17 septembrie 2018 - 20:04, said:

@Orange_Helper : suntem mai multi in roaming la momentul de fata care va spunem clar ca se vede limitarea pusa de voi. Am 3 abonamente Orange pe care am facut teste si toate au limitarea seara dupa ora 19.

Confirm si eu.

#9735
Grogu

Grogu

    Humble Homo Sapiens

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,668
  • Înscris: 11.09.2002

 Captain_Spike, on 20 septembrie 2018 - 17:14, said:



Confirm si eu.

@Orange_ helper : putem primii un raspuns oficial pe un document cu antet si semnatura cum ca voi nu limitati vitezele in roaming? Pe ce cale sa ma duc ca ii cerut de departamenrul juridic al companiei unde lucrez.

#9736
biogood

biogood

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,609
  • Înscris: 22.01.2011
@Catean, responsabilul de cont al companiei voastre sa formuleze o cerere scrisa, datata, semnata si stampilata pe adresa de suport Orange mentionata in contractul vostru de companie. Asa e cel mai bine.

Edited by biogood, 20 September 2018 - 18:39.


#9737
Grogu

Grogu

    Humble Homo Sapiens

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,668
  • Înscris: 11.09.2002

 biogood, on 20 septembrie 2018 - 18:39, said:

@Catean, responsabilul de cont al companiei voastre sa formuleze o cerere scrisa, datata, semnata si stampilata pe adresa de suport Orange mentionata in contractul vostru de companie. Asa e cel mai bine.

Multumesc. Ii zic si la sotie sa faca la fel pentru abonamentul ei personal.

#9738
biogood

biogood

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,609
  • Înscris: 22.01.2011
Cu placere.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate