Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Imprimanta ciss rezista perioade ...

Garmin fēnix 7 / PRO / Saphi...

Care sunt cele mai mari regrete a...

Alfa Romeo Stelvio 2.2 jtd
 Intrebari srl nou

La multi ani @AndReW99!

Alegere masina £15000 uk

TVR vrea sa lanseze o platforma d...
 Strategie investie pe termen lung...

Modulator FM ptr auto alimentat p...

orange cablu f.o. - internet fara...

Robinet care comuta traseul
 A fost lansata Fedora 40

Samsung S24 plus

Imi iau un Dell? (Vostro vs others)

Abonati Qobuz?
 

Orange_helper

* * * * - 8 votes
  • Please log in to reply
14840 replies to this topic

#8101
popascu

popascu

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,775
  • Înscris: 22.04.2008

 MareleGenghisHan, on 22 octombrie 2017 - 17:50, said:

Multumesc foarte mult . Respect .
oricand

Edited by popascu, 22 October 2017 - 17:52.


#8102
TheStarkestTruthMatters

TheStarkestTruthMatters

    Semper Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,010
  • Înscris: 09.12.2015

 MareleGenghisHan, on 22 octombrie 2017 - 16:15, said:

Multumesc frumos . Stiti si ce pasi se pot si trebuie sa  faca ? E vorba de cineva careia ii platea abonamentul o ruda, un copil . Si nu mai vrea asta , vrea sa revina la numarul personal in pre pay cum era si sa isi  plateasca singura telefonul . Multumesc. Deci ce trebuie sa faca ?
Cea mai bună și sigură cale este să depui o cerere scrisa și înregistrată într-un ''orange shop'' ( nu la un magazin al partenerilor 'Orange') , tocmai ca sa nu-l mai plimbe o luna sau doua cum se mai intampla daca se solicită doar verbal.

'popascu' Posted Image este un user foarte serios, foarte prietenos.

Edited by TheStarkestTruthMatters, 22 October 2017 - 19:49.


#8103
wantsome

wantsome

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,846
  • Înscris: 15.05.2017
Draga echipa Orange,

am vrea sa testam si noi internetul Orange prin fibra optica in magazine. Ar ajuta daca ar exista cate un laptop conectat la echipamentul care se ofera in mod curent. In orasele acoperite de acest serviciu evident.  Sa stim ce luam, nu de alta.

Multumim Posted Image

Edited by wantsome, 23 October 2017 - 16:59.


#8104
ioanradu

ioanradu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 941
  • Înscris: 14.11.2009

 wantsome, on 23 octombrie 2017 - 16:57, said:

Draga echipa Orange,

am vrea sa testam si noi internetul Orange prin fibra optica in magazine. Ar ajuta daca ar exista cate un laptop conectat la echipamentul care se ofera in mod curent. In orasele acoperite de acest serviciu evident.  Sa stim ce luam, nu de alta.

Multumim Posted Image
Subscriu, sunt oarecum interesat de serviciu dar nu il pot testa.

#8105
Orange_helper

Orange_helper

    Senior Member

  • Grup: Helper
  • Posts: 7,604
  • Înscris: 19.12.2011

 wantsome, on 23 octombrie 2017 - 16:57, said:

Draga echipa Orange,

am vrea sa testam si noi internetul Orange prin fibra optica in magazine. Ar ajuta daca ar exista cate un laptop conectat la echipamentul care se ofera in mod curent. In orasele acoperite de acest serviciu evident.  Sa stim ce luam, nu de alta.

Multumim Posted Image
Salut,

Multumim pentru feedback! Am trimis mesajul tau mai departe colegilor nostri de la departamentul Marketing.

O seara buna,
Orange Helper

#8106
Therockstar

Therockstar

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,194
  • Înscris: 07.03.2016
Salut!am acceptat astazi o oferta de la retentie si mi s a spus ca mi se va trimite actul aditional pe mail,in cat timp poate fi trimis pentru ca nu am primit nimic,de obicei se trimitea in urmatoarea ora dupa ce acceptam oferta!

#8107
Alex_23

Alex_23

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,340
  • Înscris: 01.09.2012
In maxim 24 de ore din cate stiu

#8108
Gif2D

Gif2D

    💯 Coffee addicted!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,882
  • Înscris: 21.02.2005
[ https://sector45.com/wp-content/uploads/2014/01/Junk.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#8109
popascu

popascu

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,775
  • Înscris: 22.04.2008
Salut Orange Helper,
am o intrebare: pentru un Orange Smart Home,am nevoie neaparat si de internet,sau merge si cu datele cartelei din unitatea centrala?
Sa nu ma trimiti la pagina abonamentului. Am citit acolo si am retinut ca sim-ul e doar pentru backup.

#8110
Serg1uu

Serg1uu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 259
  • Înscris: 30.03.2009
Salut,

Detin un abonament orange de voce + internet dar care nu l-am mai platit de ceva vreme iar serviciile au fost sistate. Aveti idee daca am obligatia sa platesc facturile neplatite in cazul in care nu mai doresc sa beneficiez de aceste servicii? Mentionez ca ma aflu in perioada minima contractuala.

Multumesc!

#8111
HollyDolly

HollyDolly

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 63
  • Înscris: 28.02.2007
Salut!
daca imi fac o opțiune orange young in configurator am acces la net in roaming sau e obligatoriu sa activez optiunea de 10 euro?

#8112
crislacor

crislacor

    Cui îi pasă...?!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,054
  • Înscris: 20.06.2009

 Serg1uu, on 24 octombrie 2017 - 22:07, said:

Salut,

Detin un abonament orange de voce + internet dar care nu l-am mai platit de ceva vreme iar serviciile au fost sistate. Aveti idee daca am obligatia sa platesc facturile neplatite in cazul in care nu mai doresc sa beneficiez de aceste servicii? Mentionez ca ma aflu in perioada minima contractuala.

Multumesc!
Evident că da! Dar vor avea grijă recuperatorii de problema asta, mai mult ca sigur Orange „le-a pasat” problema...
Și nu mai are nici o importanță „dorința” ta, atîta timp cît serviciile oricum au fost sistate pentru neplată!

#8113
Orange_helper

Orange_helper

    Senior Member

  • Grup: Helper
  • Posts: 7,604
  • Înscris: 19.12.2011

 popascu, on 24 octombrie 2017 - 19:17, said:

Salut Orange Helper,
am o intrebare: pentru un Orange Smart Home,am nevoie neaparat si de internet,sau merge si cu datele cartelei din unitatea centrala?
Sa nu ma trimiti la pagina abonamentului. Am citit acolo si am retinut ca sim-ul e doar pentru backup.

Salut,

Pentru a putea folosi pe deplin serviciul Orange Smart Home este necesar sa fii conectat tot timpul la internet prin cablu de retea. Viteza recomandata este de cca 1mbps, iar routerul tau sa fie cu minim 2 porturi LAN. In eventualitatea in care conexiunea de internet prin cablu nu mai este disponibila, sistemul Smart Home va continua sa monitorizeze locuinta ta prin intermediul cartelei SIM 2G. Vei avea acces sa modifici modurile tale si vei primi in continuare notificarile, in schimb, posiblitatea de a modifica setarile echipamentelor este limtata.

O zi buna,
Orange Helper

 HollyDolly, on 24 octombrie 2017 - 22:11, said:

Salut!
daca imi fac o opțiune orange young in configurator am acces la net in roaming sau e obligatoriu sa activez optiunea de 10 euro?

Salut,

In momentul in care configurezi optiunea PrePay poti alege si resurse in roaming SEE. Astfel, vei putea utiliza numarul in roaming fara sa fie necesara activarea optiunii de 10 euro.

O zi buna,
Orange Helper

#8114
popascu

popascu

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,775
  • Înscris: 22.04.2008

 Orange_helper, on 25 octombrie 2017 - 08:58, said:

Salut,

Pentru a putea folosi pe deplin serviciul Orange Smart Home este necesar sa fii conectat tot timpul la internet prin cablu de retea. Viteza recomandata este de cca 1mbps, iar routerul tau sa fie cu minim 2 porturi LAN. In eventualitatea in care conexiunea de internet prin cablu nu mai este disponibila, sistemul Smart Home va continua sa monitorizeze locuinta ta prin intermediul cartelei SIM 2G. Vei avea acces sa modifici modurile tale si vei primi in continuare notificarile, in schimb, posiblitatea de a modifica setarile echipamentelor este limtata.

O zi buna,
Orange Helper

Multumesc.
Inca una si gata.
Prin intermediul SIM-ului 2G pot viziona si camera ip ?
Mentionez ca in locatia unde este casa de vacanta nu am internet
si vreau sa las Orange Smart Home sa-mi monitorizeze casa (video,incendiu,inundatie,antiefractie).
Setarile echipamentului le voi face inainte de plecare prin intermediul internetului Orange pe care il am acum (Orange Fix12),
dar pe care il voi lua apoi cu mine. Eu unul,nu pot sta fara internetul Orange.

Edited by popascu, 25 October 2017 - 09:36.


#8115
Orange_helper

Orange_helper

    Senior Member

  • Grup: Helper
  • Posts: 7,604
  • Înscris: 19.12.2011

 popascu, on 25 octombrie 2017 - 09:36, said:

Multumesc.
Inca una si gata.
Prin intermediul SIM-ului 2G pot viziona si camera ip ?
Mentionez ca in locatia unde este casa de vacanta nu am internet
si vreau sa las Orange Smart Home sa-mi monitorizeze casa (video,incendiu,inundatie,antiefractie).
Setarile echipamentului le voi face inainte de plecare prin intermediul internetului Orange pe care il am acum (Orange Fix12),
dar pe care il voi lua apoi cu mine. Eu unul,nu pot sta fara internetul Orange.

Fara o conexiune permanenta la internet, din pacate, nu poti utiliza serviciul Orange Smart Home.

#8116
popascu

popascu

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,775
  • Înscris: 22.04.2008
Inteleg. Multumesc pentru ajutor Orange Helper.

#8117
andrei_andyground

andrei_andyground

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 689
  • Înscris: 07.06.2006
Salutare.
Luna trecută am portat în Orange, pe abonament, un nr. de telekom, iar acum sunt în Anglia și nu pot să apelez nici un număr de telekom. Îmi spune că numărul nu este corect. Dacă sun în altă rețea, de exemplu Vodafone, funcționează.
Care ar putea fi problema?

#8118
Orange_helper

Orange_helper

    Senior Member

  • Grup: Helper
  • Posts: 7,604
  • Înscris: 19.12.2011

 andrei_andyground, on 25 octombrie 2017 - 17:53, said:

Salutare.
Luna trecută am portat în Orange, pe abonament, un nr. de telekom, iar acum sunt în Anglia și nu pot să apelez nici un număr de telekom. Îmi spune că numărul nu este corect. Dacă sun în altă rețea, de exemplu Vodafone, funcționează.
Care ar putea fi problema?
Salut,

Pentru a verifica situatia, te asteptam cu un mesaj privat in care sa ne oferi numarul de telefon.

O seara buna,
Orange Helper

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate