Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 

Motorola Moto X 2014

- - - - -
  • Please log in to reply
339 replies to this topic

#37
Ouroboros

Ouroboros

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,983
  • Înscris: 08.01.2014
Bine de știut. Am mai citit asta undeva. Dar oricum, singura chestie care m-ar opri să iau așa ceva pe viitor dacă aș dispune de bani e bateria. Nu înțeleg de ce au pus una atât de slabă. Până și ceasul are baterie slabă. Doar 12 h autonomie e bătaie de joc. Mai bine limitau anumite funcții și tipuri de conectivitate ca să păstreze aerul se accesoriu: cineva sună, sms, alte mesaje primite în rețelele de socializare, pedometru și poate indicații primite prin BT de la telefon legate de navigație.
Telefonul ar trebui momentan să fie o extensie a telefonului și nu ceva care poate fi ușor folosit și singur pentru că nu ele suficientă baterie.

#38
motopanzer

motopanzer

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 489
  • Înscris: 01.09.2009
Da, mare pacat de baterie, speram ca zvonurile in privinta ei, sa fie adevarate, sa detina  2900 mAh. Poate nici aceasta nu se prezinta asa de rau, in privinta autonomiei.

#39
Ouroboros

Ouroboros

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,983
  • Înscris: 08.01.2014
Cu Moto Voice activat și să fie touchless mă cam îndoiesc.

Cred că m-ar ține cam juma de zi la ritmul meu de utilizare. Adică slab. Că nici vechiul X nu stă mai bine. G-ul în schimb e mai economicos ca X-ul.

Edited by Ouroboros, 06 September 2014 - 15:54.


#40
benis

benis

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 29,114
  • Înscris: 04.02.2011

View PostOuroboros, on 05 septembrie 2014 - 15:30, said:

La asta cu cardul de memorie nu mă așteptam

Le atârnau ouăle prea jos dacă-i puneau și slot de card.. Au și ăștia un stil de a da cu picioru-n gard de te apucă dandanalele.
De baterie nu mai vorbim.

Edited by benis, 07 September 2014 - 14:00.


#41
Ouroboros

Ouroboros

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,983
  • Înscris: 08.01.2014
Oricum nu e un model care să mă intereseze în mod deosebit. E ok că s-a rezolvat cu camera foto din câte am văzut. Face poze bune acum.

Dacă aș vrea un flagship, probabil aș avea de ales între ăsta și S5. Celelalte nu mă interesează, le cam știu problemele.

#42
antinVidia

antinVidia

    - I'm deranged -

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,302
  • Înscris: 14.02.2007
Dar ma mira ca nu au anuntat si disponibilitatea versiunii de 64GB, doar 16 si 32GB, desi pentru Moto X 2013 exista in MotoMaker si optiunea pentru 64GB. Ciudat...

Senzorul camerei este intradevar mult mai bun (Sony IMX135), acelasi ca la S4 si LG G2, dar nu au pus si stabilizarea optica, deci rezultatele nu vor fi la fel de bune ca la cele doua modele, dar totusi mult mai bune ca la X 2013.
Interesant e ca vine preinstalat cu Google Now Launcher, cred ca e singurul aparat exceptand Nexusurile si GPE-urile care vine preinstalat cu launcher-ul Google.

[ https://i.imgur.com/MooXpiJ.gif - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Edited by antinVidia, 07 September 2014 - 18:09.


#43
ionel1970

ionel1970

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 15
  • Înscris: 07.02.2011
ce imi recomandati intre Motorola Moto X XT1052 si BlackBerry Z 30................


#44
Ouroboros

Ouroboros

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,983
  • Înscris: 08.01.2014

View PostantinVidia, on 07 septembrie 2014 - 18:05, said:

Interesant e ca vine preinstalat cu Google Now Launcher, cred ca e singurul aparat exceptand Nexusurile si GPE-urile care vine preinstalat cu launcher-ul Google.
Eu folosesc de ceva vreme Google Now Launcher și mi se pare super ok. Are ce-mi trebuie. Ăla de pe Moto G e rudimentar.

#45
antinVidia

antinVidia

    - I'm deranged -

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,302
  • Înscris: 14.02.2007

View PostOuroboros, on 07 septembrie 2014 - 18:40, said:

Eu folosesc de ceva vreme Google Now Launcher și mi se pare super ok. Are ce-mi trebuie. Ăla de pe Moto G e rudimentar.

E mult mai ok GNL, dar Ii lipsesc totusi cateva optiuni importante, cum ar fi reglarea dimensiunii icoanelor sau suport pentru pachete de icoane.
Eu tocmai din cauza asta nu il folosesc. Am versiunea platita de Nova si imi e foarte greu sa folosesc GNL, ma simt limitat daca nu pot personaliza orice aspect al launcher-ului.

View Postionel1970, on 07 septembrie 2014 - 18:16, said:

ce imi recomandati intre Motorola Moto X XT1052 si BlackBerry Z 30...............

Daca te impaci cu BlackBerry OS, te multumesti cu aplicatii mai putine si cu o camera mai slaba, atunci alege Z30.
In rest sunt oarecum similare ca specificatii (in mare asa), cu cateva plusuri pentru Moto X.

#46
ionel1970

ionel1970

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 15
  • Înscris: 07.02.2011
multumesc.................

#47
antinVidia

antinVidia

    - I'm deranged -

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,302
  • Înscris: 14.02.2007
Moto X 2014 Stock Wallpapers : https://drive.google...dit?usp=sharing

Attached File  wallpaper_21.jpg   187.3K   31 downloads Attached File  wallpaper_22.jpg   179.3K   32 downloads Attached File  wallpaper_25.jpg   118.8K   30 downloads Attached File  wallpaper_28.jpg   105.18K   27 downloads Attached File  wallpaper_30.jpg   166.15K   25 downloads Attached File  wallpaper_32.jpg   247.34K   25 downloads Attached File  wallpaper_33.jpg   56.96K   23 downloads Attached File  wallpaper_35.jpg   154.88K   22 downloads

Edited by antinVidia, 08 September 2014 - 11:24.


#48
LeopardSurd

LeopardSurd

    Graf von Taubenburg

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,365
  • Înscris: 10.09.2014
Baterie slabă

#49
antinVidia

antinVidia

    - I'm deranged -

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,302
  • Înscris: 14.02.2007
Nu as zice slaba, avand in vedere capacitatea pe care o are e buna autonomia, chiar foarte buna, peste Nexus 5 si iPhone 5s, aproape la fel ca G3 care are ditaimai bateria. Daca puneau macar un 2500-2700mAh, era acolo sus, au pus prea putin, desi chiar si asa autonomia este decenta.

#50
LeopardSurd

LeopardSurd

    Graf von Taubenburg

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,365
  • Înscris: 10.09.2014
Putea fi și asta o bilă alba ca motiv de cumpărare. Nu toți preferă să îmbrățișeze pereții ca adoratorii mărului.

#51
antinVidia

antinVidia

    - I'm deranged -

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,302
  • Înscris: 14.02.2007
Oricum, ma gandesc ca in zona noastra mai mare socces vor avea Moto S sau Moto Nexus X, decat Moto X. Ce rost va mai avea achizitia unui Moto X cand va exista Nexus X la un pret si mai mic, cu Android stoc.

#52
LeopardSurd

LeopardSurd

    Graf von Taubenburg

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,365
  • Înscris: 10.09.2014

View PostantinVidia, on 13 septembrie 2014 - 13:45, said:

Oricum, ma gandesc ca in zona noastra mai mare socces vor avea Moto S sau Moto Nexus X, decat Moto X. Ce rost va mai avea achizitia unui Moto X cand va exista Nexus X la un pret si mai mic, cu Android stoc.
Da dar mai întâi să vedem cu ce vine Nexus X. Oricum eu sunt muțumit de Moto G. Aș fi preferat totuși o cameră mai bună. În rest e super OK. La Nexus X, în spirutul seriei Nexus, cred că se va merge pe baterie mediocră. Și e păcat dacă te gândești ce baterii mari e în stare să pună Moto pe telefoane relativ compacte.

Edited by LeopardSurd, 13 September 2014 - 13:54.


#53
Radu-S

Radu-S

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 471
  • Înscris: 25.04.2008
Au inceput si comentariile.

http://www.engadget....-x-review-2014/

#54
Radu-S

Radu-S

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 471
  • Înscris: 25.04.2008
Inca unul.

http://money.cnn.com...4motox0830story

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate