Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Google Sheet - Referire la textul...

De ce vor atația politicieni...

ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?
 Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...

Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...
 Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...

joc idem Half Life gratis

PC game stream catre Nvidia Shiel...
 Pompa de apa HEPU ?!

Vreau o masina electrica de tocat...

Cum ajunge remorca de tir inapoi ...

Alt "Utilizator nou" pe T...
 

Ai o problema la sistemul de operare Android? Posteaza un thread NOU!

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
3288 replies to this topic

#19
R_a_z_v_a_n

R_a_z_v_a_n

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 857
  • Înscris: 25.01.2007

View Postradurobertin, on 09 iulie 2014 - 21:50, said:

.Aveti vreo solutie ca sa pot debloca telefonul?

View PostR_a_z_v_a_n, on 09 iulie 2014 - 23:04, said:

Intra în recovery mode și dai Factory Reset. Google pentru recovery...

Uite si solutia exacta:

Quote

4) While the phone is off, press and hold down Volume Up + Home + Power buttons at the same time. Then release the buttons when you see the Logo. Use the Volume Down button to go down and the Home or Power key to select. Choose the Wipe data/Factory reset option. Then Select Yes to delete all user data. Then choose to reboot the phone.

Vei pierde toate datele de pe memoria interna a telefonului ca aplicatii instalate, jocuri etc.

#20
radurobertin

radurobertin

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,077
  • Înscris: 11.06.2009

View PostR_a_z_v_a_n, on 10 iulie 2014 - 09:04, said:



Uite si solutia exacta:



Vei pierde toate datele de pe memoria interna a telefonului ca aplicatii instalate, jocuri etc.
Multumesc!Asta e,oricum contacte nu prea are,jocurile le poate reinstala.

#21
Ageamiu

Ageamiu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,916
  • Înscris: 05.10.2003
Pot instala android de pe un card de memorie? Telefonul meu nu este detectat de odin3 și am toate drive-rele. Am Încercat la alt pc și tot așa, dacă da ce îmi trebuie?

#22
nick5roo

nick5roo

    În nebunia telefoniei mobile, oamenii vorbesc singuri pe stradă.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,851
  • Înscris: 27.09.2008
Da, se poate, trebuie sa ai root, CWM sau TWRP instalat. Procedura difera de la model de telefon la altul.
Odata ce ai astea instalate, se copie fisierul custom rom in radacina cardului, apoi se intra in CWM, dai wipe data/factory reset, wipe cache partition, advanced/wipe dalvick cache, apoi install zip from sdcard/choise zip from sdcard, click pe fisierul respectiv (custom rom)-yes install, dureaza cateva minute, apoi reboot now si gata.
Spune modelul de telefon si poate te ajut. Nu incerca rom incompatibil cu telefonul tau, sau CWM, sau alta metoda de root pentru telefonul tau pentru ca ai sansa sa il brickuiesti.

Si inca ceva, probabil dupa instalarea romului vei avea nevoie si de pachetul google (gapps) care se instaleaza la fel ca si custom romul. Gapps reprezinta tot ce tine de google (magazin play, aplicatii, cautare, etc...).

#23
Viktor90

Viktor90

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 15.07.2014
Salut in legătura cu intrebarea de mai sus  telefonul este un samsung galaxy y gt-s5360

#24
nick5roo

nick5roo

    În nebunia telefoniei mobile, oamenii vorbesc singuri pe stradă.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,851
  • Înscris: 27.09.2008

View PostViktor90, on 16 iulie 2014 - 10:32, said:

Salut in legătura cu intrebarea de mai sus  telefonul este un samsung galaxy y gt-s5360
http://forum.xda-dev...laxy_Y/GT-S5360

http://www.galaxyyoung.net/

#25
Ashiro

Ashiro

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 80
  • Înscris: 21.04.2013
Salutare. As dori sa stiu daca ma puteti ajuta. Am achizitionat recent un Allview a5 quad, iar cand am incercat sa il conectez la un bluetooth headset, a stat conectat ceva timp, apoi s-a deconectat si headsetul s-a inchis. Mentionez, ca, headsetul l-am mai folosit pe un telefon mai vechi:Nokia 6300, unde se auzeau toate sunetele pe care le scotea telefonul, pe cand cu cel nou cand ma suna cineva se aude decat un bipait in loc de melodia stabilita de mine. Imi cer scuze pentru postarea asa de lunga, insa am vrut sa dau cat mai multe detalii. Va rog, daca puteti sa ma ajutati. Multumesc anticipatPosted Image

#26
Viktor90

Viktor90

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 15.07.2014

View Postnick5roo, on 16 iulie 2014 - 12:35, said:

Am luat un costom rom dar mi-a dat eroare la instalare, dacă se poate îmi puteţi da ce îmi tebuie? Am încercat cu odin3, deşi am kies nu îmi detectează pc-ul telefonul.

#27
mcjohn

mcjohn

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,422
  • Înscris: 05.02.2009

View Postnick5roo, on 23 iunie 2014 - 06:04, said:

Pai cine mai are xp ca sa testeze?
Eu !

#28
R_a_z_v_a_n

R_a_z_v_a_n

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 857
  • Înscris: 25.01.2007

View PostViktor90, on 16 iulie 2014 - 19:01, said:

Am luat un costom rom dar mi-a dat eroare la instalare, dacă se poate îmi puteţi da ce îmi tebuie? Am încercat cu odin3, deşi am kies nu îmi detectează pc-ul telefonul.

Ce custom ROM ai incercat sa instalezi, cum ai incercat sa instalezi respectivul ROM, mai poti accesa Download Mode etc...?

#29
Viktor90

Viktor90

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 15.07.2014

View PostR_a_z_v_a_n, on 17 iulie 2014 - 13:58, said:

Ce custom ROM ai incercat sa instalezi, cum ai incercat sa instalezi respectivul ROM, mai poti accesa Download Mode etc...?
S5360-HYBRID-v5.0-DDLK2-RTL ăsta e romul da intra în dawnload mod, l-am instalat aşa: wipe dată/factory reset, wipe cache partition, advanced/wipe dalvick cache, apoi install zip from sdcard/choise zip from sdcard, am încercat să instalez androidu cu odin3 dar nu este detectat de usb deşi am toate driverele, am încercat la alt pc şi tot la fel, de aceea încerc să-l instalez de pe card

#30
R_a_z_v_a_n

R_a_z_v_a_n

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 857
  • Înscris: 25.01.2007
Esti sigur ca fisierul zip cu ROM-ul downloadat nu este corupt?

#31
gatarba

gatarba

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 815
  • Înscris: 15.07.2014
Nu știu dacă am nimerit bine, însă am tot cautat și nu am găsit nimic. Am un telefon Xiaomi Redrice și nu reușesc sa ma leg la Bluetooth-ul mașinii - Passat B6. Bede telefonul, dar spune că nu se poate conecta ca nu e compatibil. Vreo sugestie?

Și cu un Sony Xperia J am aceeași problema, însă la un Alcatel OT 991 merge.

#32
R_a_z_v_a_n

R_a_z_v_a_n

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 857
  • Înscris: 25.01.2007

View Postgatarba, on 17 iulie 2014 - 16:31, said:

Nu știu dacă am nimerit bine, însă am tot cautat și nu am găsit nimic. Am un telefon Xiaomi Redrice și nu reușesc sa ma leg la Bluetooth-ul mașinii - Passat B6. Bede telefonul, dar spune că nu se poate conecta ca nu e compatibil. Vreo sugestie?

Și cu un Sony Xperia J am aceeași problema, însă la un Alcatel OT 991 merge.
Citeste aici: Conectivitate Bluetooth OEM

#33
Velaxa

Velaxa

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,998
  • Înscris: 02.12.2012
Nu știu unde să întreb... sper că e ok thread-ul. Am un Samsung S i9000 și aș vrea să știu dacă pot să-l upgradez la Android 4.0. Și dacă da, cum?

Edited by Velaxa, 17 July 2014 - 21:47.


#34
R_a_z_v_a_n

R_a_z_v_a_n

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 857
  • Înscris: 25.01.2007

View PostVelaxa, on 17 iulie 2014 - 21:47, said:

Nu știu unde să întreb... sper că e ok thread-ul. Am un Samsung S i9000 și aș vrea să știu dacă pot să-l upgradez la Android 4.0. Și dacă da, cum?

Din cate stiu, official nu ai versiunea 4.0, dar poti testa un alt ROM custom de aici:

[17.06.2013][INDEX] of all CR`s and Kernels -- JB - ICS - GB - MIUI --

Cum:  [FULL GUIDE][UNBRICK][Root] Flash custom or stock ROMs or kernels [i9000][VIDEO]

Succes

#35
Viktor90

Viktor90

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 15.07.2014

View PostR_a_z_v_a_n, on 17 iulie 2014 - 16:20, said:

Esti sigur ca fisierul zip cu ROM-ul downloadat nu este corupt?
Tot ce este posibil îmi poţi da un rom te rog?

#36
R_a_z_v_a_n

R_a_z_v_a_n

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 857
  • Înscris: 25.01.2007

View PostViktor90, on 18 iulie 2014 - 10:21, said:

Tot ce este posibil îmi poţi da un rom te rog?

La o privire de ansamblu pentru device-ul tau ai ROM-urile de mai jos aproape stabile fara bug-uri majore:

[ROM][CM7.2][RC4] Reincarnation Rom Series v.6 Final 1 | S4 Edition [08/06/2014]

sau

[ROM] Hyperion 9 GM Final Build Final Rev + Update-01


PS: Citeste pe paginile respective procedura de instalare in cazul ambelor ROM-uri pentru ca nu este una foarte simpla.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate