Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Mezina familiei, Merida BigNine

The Tattooist of Auschwitz (2024)

Se poate recupera numar de telefo...

Upgrade de la MacBook Pro M1 cu 8...
 Ce tip de monitor am nevoie pt of...

Resoftare camera supraveghere

Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...
 Exista vreun plan de terorizare p...

Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024
 Suprasolicitare sistem electric

CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...
 

Cartela SIM se plateste sau nu?

- - - - -
  • Please log in to reply
44 replies to this topic

#37
ciuschi

ciuschi

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 254
  • Înscris: 20.10.2007
De unde esti?
Schimbarea unui sim functional cu un micro-sim nu se plateste.

#38
xmanyacs77

xmanyacs77

    *Roman Patriot*

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,125
  • Înscris: 10.07.2013
Mie mi-au inlocuit gratuit pe loc, sim-ul de la abonamentul DON, cu conditia returnarii sim-ului defect!
Daca este pierdut, furat se plateste eliberarea unui sim nou!Posted Image

Edited by xmanyacs77, 15 August 2014 - 06:19.


#39
Logatu

Logatu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,688
  • Înscris: 08.04.2011
Daca am schimbat in aprilie miniSIM-ul vechi din 2008 si mi-au dat tot un miniSIM, mai pot cere acum sa mi-l schimbe gratuit cu unul decupabil la microSIM, asa cum am primit la tableta si la celalalt abonament? Sau mai bine il decupez pe la vreun dealer de-al concurentei?

Edited by Logatu, 15 August 2014 - 14:05.


#40
Ciubex

Ciubex

    Senior Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 9,883
  • Înscris: 03.02.2005
Din cate stiu, schimbarea SIM-ului pentru un model cu dimensiuni diferite de cel curent este gratuit, dar trebuie sa ai la tine si sa predai vechiul SIM. Stiu sigur ca cel putin o schimbare este gratuita, daca ai vechiul SIM, dar cum tu ai deja o schimbare, nu stiu daca mai beneficiezi de gratuitate, chiar daca in cazul asta il schimbi din cauza dimensiunii.
Daca-l decupezi in alta parte si ajungi sa-l schimbi din diverse motive, te pun sa-l platesti pe cel vechi pentru ca nu ti-l primesc la schimb.
Intreaba printr-o sesizare din contul DigiCare, eventual, pe baza raspunsului primit sa soliciti schimbarea SIM-ului.

#41
xmanyacs77

xmanyacs77

    *Roman Patriot*

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,125
  • Înscris: 10.07.2013

 Logatu, on 15 august 2014 - 14:02, said:

Daca am schimbat in aprilie miniSIM-ul vechi din 2008 si mi-au dat tot un miniSIM, mai pot cere acum sa mi-l schimbe gratuit cu unul decupabil la microSIM, asa cum am primit la tableta si la celalalt abonament? Sau mai bine il decupez pe la vreun dealer de-al concurentei?

Daca sim-ul este fizic intact, poti reclama ca nu se mai inregistreaza in reteaua Digi.Mobil si sa ti-l inlocuiasca cu ce tip de sim vrei tu!!!Posted Image

#42
Geo DJ

Geo DJ

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 718
  • Înscris: 16.12.2005

 Jericho77, on 21 iunie 2014 - 08:05, said:


Mie mi s-a demagnetizat cartela, nu era pierduta.. Pac 5 euro.

La Vodafone, ieri am fost cu un prieten care avea aceeasi problema. Am fost la 2 sedii si nu au vrut sa ii dea cartela decat cu oferta Vodafone, iar la al 3-lea sediu care era cica principal, i-au dat cartela pe loc fara nici o oferta inclusa si alte cheltuieli pe SIM.
Normal si la Digi trebuie sa iti dea 1-2 cartele pe an...

#43
xmanyacs77

xmanyacs77

    *Roman Patriot*

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,125
  • Înscris: 10.07.2013

 Geo DJ, on 26 august 2014 - 11:25, said:


La Vodafone, ieri am fost cu un prieten care avea aceeasi problema. Am fost la 2 sedii si nu au vrut sa ii dea cartela decat cu oferta Vodafone, iar la al 3-lea sediu care era cica principal, i-au dat cartela pe loc fara nici o oferta inclusa si alte cheltuieli pe SIM.
Normal si la Digi trebuie sa iti dea 1-2 cartele pe an...

Daca are probleme tehnice sim-ul, este inlocuit gratis, obligatoriu intr-un pop RCS&RDS!Posted Image

#44
sirius208

sirius208

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,763
  • Înscris: 17.06.2014
Eu ma las pagubas ma duc sa tai cartela; pur si simplu timpul pierdut si nervii consumati nu merita  5E+ 5 Lei taiatul. Sunt la a treia tentativa de a schimba cartela cu una micro, primele doua dati mi-a cerut bani acum zice ca trebuie sa astept nu stiu cate zile pana vine nu stiu cine din concediu asta in conditiile in care erau trei angajate dupa tejghea. Iar ala care vine din concediu e la 50km distanta in "capitala" de judet si se ocupa de service. Ce treaba are serviceul cu schimbarea, prima schimbare, a unei cartele functionale nu stiu!
-Mi-o schimbati gratis?
-Nu stiu sa vedem ce zic cei de la service.
- Posted Image
Mai am un vecin patit; asta are o cartela antica si a vrut sa plece in strainatate si voia si el roaming(pretentios al naibii!).... Normal ca aia veche nu mergea si trebuia sa-i dea alta. Tot asa, sa astepte vreo 10 zile! Bineinteles ca s-a indreptat spre alt operator!
Mai demult se zvonea ca vrea sa-i cumpere Vodafone, si noi am sarit in sus foarte indignati! Acum....abia astept sa-i cumpere!
L.E
Nu m-ar deranja sa platesc 5E daca asta ar fi o politica unitara, ma deranjeaza ca sunt pus pe drumuri  ca una mi se spune la telefon si alta cand ajung intr-o casierie.

Edited by sirius208, 27 August 2014 - 10:53.


#45
sirius208

sirius208

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,763
  • Înscris: 17.06.2014
Astazi am cerut si a nu stiu cata oara un microsim gratuit; imi dau dar o sa stau "cel tarziu pana vineri" fara cartela. Alernativa ar fi fost sa merg 100km cu masina si sa pierd o juma de zi sa o schimb pe loc in localitatea unde este service-ul. Probabil as fi taiat cartela daca nu as mai fi avut si alt numar.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate