Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Alt "Utilizator nou" pe T...

ULBS INFORMATICA

Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata
 Am nevoie de poze cu un curcubeu

Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura
 Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...

De ce sunt oamenii nostalgici
 Cum vand casa fara factura Hidroe...

Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?

polita RCA ONLINE
 

certificat ssl & server mail

- - - - -
  • Please log in to reply
4 replies to this topic

#1
opo

opo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,591
  • Înscris: 24.08.2006
Clientul vrea imaps, pops, smtps dar nu vrea ca otulook-ul si smartphone-ul sa-i spuna o data la x conexiuni sa accepte certificatul. Acelas client are un certificat pe domeniul sau www.domeniu.com . Firmele "serioase" care semneaza certificate dau certificat pentru un singur domeniu(cu subdomeniu sau nu ) la un pret normal si cer preturi mari in cazul in care vrei un certificat cu wildcart.
Intrebare. Ce "smecherie" s-ar putea face cu un certificat cheap astfel incat sa-l poti folosi pe mai multe subdomenii?

#2
Argv

Argv

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,496
  • Înscris: 25.10.2007
Nu prea ai cum, dar poate folosi la mail server numele pe care este eliberat certificatul: www.domeniu.com in exemplul tau. Eu in general cumpar certificat pe secure.domeniu.com si il folosesc peste tot unde e nevoie.. la https redirectez de pe www catre secure daca e nevoie.

#3
pavelescu

pavelescu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,362
  • Înscris: 02.02.2005
Din ce stiu eu toate certificatele merg cu sau fara www. Acelasi certificat.
Vezi ca sunt si certificate free sau la ~5$/an.

#4
Oxigen1234

Oxigen1234

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,675
  • Înscris: 21.07.2011
poti avea certificat self-signed daca il importi in Trusted Root Certificates pe windows sau smartfoane, presupun ca e vorba de userii firmei nu de 3'rd parties.

Edited by Oxigen1234, 19 June 2014 - 20:13.


#5
andr3y_69

andr3y_69

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 155
  • Înscris: 11.06.2006
poti folosi https://www.startssl.com/?app=1
sunt gratis si fac figuri pe produsele mozila

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate