Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Mi-au disparut amigdalitele ?

Exista vreun plan de terorizare p...

Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone
 Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric

CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...
 Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...

Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...
 Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...

Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11
 

Viteza dublată

- - - - -
  • Please log in to reply
2732 replies to this topic

#2665
diZy

diZy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,603
  • Înscris: 12.06.2006
Pentru ca nu citesti si postezi aiurea. Tu de ce nu citesti?

#2666
dj_cristi

dj_cristi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,666
  • Înscris: 26.01.2006

 pompilik, on 17 septembrie 2014 - 18:56, said:

Multumesc.Daca tot nu ai avut intentia sa ma ajuti de ce ai mai postat!

pt ca toti sunteti invatati sa faceti conturi noi pe forumuri, sa cereti ceva inainte de a oferi, si nici macar nu aveti bunul simt sa cititi/cautati inainte ca poate gasiti raspunsul , aveti impresia ca sunteti patroni si aveti angajati care cauta ei inainte in locul vostru.

Edited by dj_cristi, 17 September 2014 - 21:08.


#2667
cristi0304

cristi0304

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,058
  • Înscris: 31.05.2010
De ce o fi ajuns topicul asta de pe aria rcs-rds pe aria digi-mobil ?!? Urmeaza sa se dubleze vitezele si la net-ul mobil ?Posted Image

#2668
siru

siru

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 860
  • Înscris: 09.06.2005
Azi mi-a sosit, pe mail, factura RDS si toate reducerile aferente sunt aplicate corect:
internet FL1000 = 45 lei (am si CATV Digital + abonament telefonie mobila)
chirie router WDR3600 = 0 lei

Edited by siru, 18 September 2014 - 10:13.


#2669
pompilik

pompilik

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 316
  • Înscris: 17.02.2008

 dj_cristi, on 17 septembrie 2014 - 21:07, said:

pt ca toti sunteti invatati sa faceti conturi noi pe forumuri, sa cereti ceva inainte de a oferi, si nici macar nu aveti bunul simt sa cititi/cautati inainte ca poate gasiti raspunsul , aveti impresia ca sunteti patroni si aveti angajati care cauta ei inainte in locul vostru.

Daca te uitai atent vedeai ca am cont din 2008.Si sa stii ca am citit, vroiam o  parere de la un profesionist.

#2670
Aspru

Aspru

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,513
  • Înscris: 04.03.2005
1043ND

#2671
dj_cristi

dj_cristi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,666
  • Înscris: 26.01.2006

 pompilik, on 18 septembrie 2014 - 14:04, said:

Daca te uitai atent vedeai ca am cont din 2008.Si sa stii ca am citit, vroiam o  parere de la un profesionist.

poti sa-l ai si din 2000, cu 40 posturi nu cred ca ai ajutat prea mult. si pararea de 'prof' o aveai de la mai multi in postarile anterioare.

#2672
uraganel

uraganel

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,999
  • Înscris: 01.02.2010
Domnu'...crezi ca tu ajuti cu ceva, daca faci "circ" aici? Daca doresti sa-i raspunzi unui coleg de forum...daca nu, lasi pe altul care doreste. Ce tot atata balacareala pe acest topic. Aveti PM pentru asa ceva. Scuze colegilor de forum si pentru off-topicul meu.

Edited by uraganel, 18 September 2014 - 15:19.


#2673
dj_cristi

dj_cristi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,666
  • Înscris: 26.01.2006

 uraganel, on 18 septembrie 2014 - 15:19, said:

Domnu'...crezi ca tu ajuti cu ceva, daca faci "circ" aici? Daca doresti sa-i raspunzi unui coleg de forum...daca nu, lasi pe altul care doreste. Ce tot atata balacareala pe acest topic. Aveti PM pentru asa ceva. Scuze colegilor de forum si pentru off-topicul meu.

Domnu' , poate ai treaba pe alt topic, sau te bagi si tu ca musca in lapte? fiecare forum are niste REGULI , multi care isi fac cont habar n-au de ele, si vad ca tu ii si incurajezi...

#2674
no-limit

no-limit

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 800
  • Înscris: 12.12.2007
O intrebare pentru cine cunoaste. Momentan am un abonament vechi de prin 2005 cu tv analogic (25 lei), internet de 50 mb(29 lei) si telefon gratuit (fix si mobil - 5 lei meintenanta etc) pentru care platesc 59 lei lunar.
Daca as updata ab de internet de la 50mb/s la 100mb/s voi plati ceva in plus? Se poate realiza aceasta trecere direct din contul digi fara a mai fi nevoit sa trec pe la caserie si daca da, cat va dura pana voi beneficia de noua viteza?

#2675
dj_cristi

dj_cristi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,666
  • Înscris: 26.01.2006
te invit sa mergi la casierie mai bine, sa iti spuna clar daca ti se acorda pretul respectiv la fb100, eu aveam ca tine aprox , adica tv vechi (25ron) , fix 5ron, digi mobil asociat , si cand am facut trecerea din digi care la fb1000, mi-a aparut celebra reclama cu 45ron daca ai cel putin 2 alte abon (adica TV + fix/mobil) , problema era ca nu specifica acolo ca tb sa fie pe oferta curenta (celebra reclama mascata a rds-ului) , astfel dupa o luna am trecut si Tv pe oferta curenta (29ron) si de 2 luni ma chinui cu incompetentii de la RC sa aflu de ce tot nu intra reducerea , cam pe partea de mobil am DON (care este pe oferta curenta), si acum cateva zile am aflat ca nu intra din cauza digi mobil asociat (care era pe oferta veche) pt ca toate abon de pe aria MOBIL tb sa fie pe oferta curenta. Da, o porcarie a RDS, am descris-o si in topicul dedicat cu reclamatii...

#2676
cristinel07

cristinel07

    #MM93

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,135
  • Înscris: 26.07.2009
@no-limit,

Sa mergi la casierie sau daca nu si esti din Bucuresti: informatii comerciale clienti existenti  031.400.4414.

#2677
no-limit

no-limit

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 800
  • Înscris: 12.12.2007
hmm...am activat deja din digicare dar la abonamentele mele imi scrie 29 lei internet fiberlink 100mb/s. Nu mi-a aparut nicio reclama cu 45 de lei. Deci concluzia? Platesc mai mult acum, si daca da la ce anume si cu cat: tv, internet, mobil?

#2678
dj_cristi

dj_cristi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,666
  • Înscris: 26.01.2006
pai 55/45 era pt fb1000, la tine la fb100 nu e problema, ca nu e vorba de nici o reducere, nu ai de ce sa-ti faci griji. numai ca trecand la noul abonament, ti-ai prelungit toate serviciile oferite de ei cu inca un an.

#2679
cristinel07

cristinel07

    #MM93

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,135
  • Înscris: 26.07.2009
Eu stiu ca se prelungeste pe 1 an doar la internet nu si la restul. @no-limit, suna cel mai bine si o sa gasesti raspunsul tocmai de la ei.

#2680
mike-5

mike-5

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 636
  • Înscris: 14.12.2007
Am FL100(cu stick gratuit)39lei+CATV analogic 25lei+Digi Optim2+telefon fix 6lei si tv lcd in rate.
Intrebari:
1.Raman cu aceleasi preturi la toate serviciile daca trec la FL200 ? Doresc strict remufare cablu utp,fara nici o modificare in casa gen ont + achizitionare sim(cu pastrare numar de fix actual),fara fixomobil.  Sim-ul il voi introduce intr-un telefon mobil Huawei 1220S dat de rds in custodie.
2.Perioada contractuala la toate serviciile se va modifica ?
3.Am sunat deja la rds si mi-a spus ca in functie de configurarea retelei de pe casa scarii blocului(acum este trasa separat si fibra fata de reteaua veche),se va alege de catre ei o varianta.Eu nu doresc sa ma puna asupra faptului implinit si intreb aici daca se poate sa vina ei la fata locului si sa vada daca este posibil ce vreau eu si dupa aceea sa merg in pop rds.

Edited by mike-5, 13 October 2014 - 08:40.


#2681
sasekay

sasekay

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,227
  • Înscris: 24.01.2012
eu am trecut la fl200 si a ramas acelasi pret la tv 25lei si mentenanta la fix+mobil.Doar s-a prelungit contractul cu 12luni.

#2682
dj_cristi

dj_cristi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,666
  • Înscris: 26.01.2006
la orice abon de fb ati trece , preturile celorlalte servicii raman aceleasi , doar la fb1000 este nevoie de modificarea si unor alte abonamente pentru a primi reducerea de 10ron...

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate