Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11

securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...
 

Ciobanesc Caucazian. Imperechere

- - - - -
  • Please log in to reply
16 replies to this topic

#1
DanPomian

DanPomian

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 23
  • Înscris: 18.06.2014
Salut! Am o catea de ciobanesc caucazian. Problema care ma framanta este imperecherea ei. Cateaua este in calduri pentru ca se observa marirea vulvei dar cand am duso la un mascul acesta nu da semne ca ar fi interesat de ea. Cateaua face tot posibilul sa urce el pe ea...se baga pe sub el...se intoarce cu spatele catre el si asteapta... iar cainele nu face decat sa o miroase si pleaca. Nu vad care ar fi problema. Daca ma poate lumina cineva as fi foarte recunoscator. Multumesc!

#2
Vortexx

Vortexx

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,568
  • Înscris: 13.05.2014
Problema e masculul. O fi virgin si ii e frica :)). Sau e timid :lol:. Du-o la un mascul cu experienta.

#3
beku111

beku111

    Membru legendar

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,452
  • Înscris: 06.12.2012
Cauta mascul tot caucazian , nu fa prostia s-o dai la alte javre (asta daca este si ea de rasa Posted Image  )

#4
Vortexx

Vortexx

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,568
  • Înscris: 13.05.2014
Totusi eu sunt curios de ce vrei sa o imperechezi? Doar pentru simplul fapt ca e in calduri? Sau vrei sa vinzi puii?

#5
FAP

FAP

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,212
  • Înscris: 07.09.2009
Împerecherea nu se face in 10 minute !!! Se lasa cainii impreuna 24 de ore sau mai mult !!! E ca si cum vine una peste tine când ai "treaba" si iti spune acum , pe loc !!!Posted Image

#6
Digix

Digix

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,803
  • Înscris: 03.02.2007
Dacă vrei niște metiși ciobănești reușiți, eu am un băiat frumos de mioritic.
Attached File  2013625010102725689TLVqlH_fs.jpg   150.93K   19 downloads

#7
Vortexx

Vortexx

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,568
  • Înscris: 13.05.2014
Mioriticul nu-i mai mic ca un Caucazian?

#8
Digix

Digix

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,803
  • Înscris: 03.02.2007
Nu știu, al meu e mare, mare.

Edited by Digix, 18 June 2014 - 11:20.


#9
Antirsipowermate

Antirsipowermate

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 791
  • Înscris: 26.08.2012
In principiu caucazienii sunt mai mari decat mioriticii, masculii de caucazian ajung si la 100 kg. Depinde de cainele in sine, rasele sunt cam la fel de mari ca inaltime, dar caucazienii sunt mai lati si au musculatura mai puternica.

Fratele meu are o femela caucazian si la fel se intampla cu imperecherea, trebuie tinuti cainii impreuna chiar si o saptamana.

Edited by Antirsipowermate, 18 June 2014 - 12:34.


#10
Freddy12

Freddy12

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,493
  • Înscris: 15.09.2010
Ai cui sa dai 10-12 pui? Asa pui problema inainte de a o lasa sa se imperecheze? Ai idee cum se ingrijesc puii nou nascuti in caz ca mama refuza sau moare la fatare? Ai un veterinar pe care sa-l poti suna la orice ora in caz ca se intampla ceva rau cu mama sau puii?

#11
Vortexx

Vortexx

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,568
  • Înscris: 13.05.2014
Nu va mai ambalati. Am impresia ca asta e troll de ocazie. A aruncat pastila pe un topic si a disparut. Nu vedeti ca nu a mai scris nimic. O sa vedeti ca dupa ce citeste ce am scris eu intra la vrajeala, mai scrie 2 randuri si pa!

#12
danutz96

danutz96

    Iritabil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,713
  • Înscris: 17.12.2009
O fi fost gay masculul ala.

#13
DanPomian

DanPomian

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 23
  • Înscris: 18.06.2014
Nu inteleg de ce comentati aiurea... Motanul007 unde gasesti tu ciobanesc caucazian pe strada? Vortex nu cred ca are vreo importanta de ce vreau sa o duc la imperecheat. Nu de asta am intrat pe acest forum. Nu cred ca iti trebuie nici un fel de facultate sa cresti niste pui de caine... Nu am nevoie de nici un metis...cat despre timpul petrecut impreuna i-am lasat si 24 de ore impreuna si am mers si eu cu ea de 3 ori deja si am stat cate 1-2-3 ore. Nu mai comentati aiurea daca nu stiti...Daca nu poti ajuta atunci nu incurca. Mersi!

http://postimg.org/image/girdykia5/

 Vortexx, on 18 iunie 2014 - 13:11, said:

Nu va mai ambalati. Am impresia ca asta e troll de ocazie. A aruncat pastila pe un topic si a disparut. Nu vedeti ca nu a mai scris nimic. O sa vedeti ca dupa ce citeste ce am scris eu intra la vrajeala, mai scrie 2 randuri si pa!
Nu am timp sa stau non-stop si sa comentez aiurea doar ca sa fac posturi cum fac altii ;) sper ca te-am lamurit

Edited by DanPomian, 18 June 2014 - 14:18.


#14
Vortexx

Vortexx

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,568
  • Înscris: 13.05.2014
Te intreb de ce vrei puii pentru ca are o importanta destul de mare. Stii ce inseamna sa ai 8 catelusi si sa nu ii vinzi? Daca au trecut de 5 luni deja sunt mult mai greu de vandut. Si cu cat inainteaza in varsta cu atat mai greu se vand.

#15
DanPomian

DanPomian

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 23
  • Înscris: 18.06.2014

 Vortexx, on 18 iunie 2014 - 14:22, said:

Te intreb de ce vrei puii pentru ca are o importanta destul de mare. Stii ce inseamna sa ai 8 catelusi si sa nu ii vinzi? Daca au trecut de 5 luni deja sunt mult mai greu de vandut. Si cu cat inainteaza in varsta cu atat mai greu se vand.
Da inteleg si stiu ce inseamna. Deja 4-5 am la cine sa-i dau. Acum sa revenim la subiect...Ai vreo ideie de ce face masculul asa?

#16
Vortexx

Vortexx

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,568
  • Înscris: 13.05.2014
Nu-l atrage. Incearca cu alt mascul.

#17
JurasikMan

JurasikMan

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,289
  • Înscris: 30.10.2006
La majoritatea raselor foarte masive se intampla acest lucru. Din aceasta cauza se face monta artificiala. Nu este spectaculoasa , dar la 7 din 10 imperecheri de Caucazieni , mai ales la cei foarte masivi , asta este solutia . Chiar daca masculul va fi interesat , intre interesul lui si o monta reusita este o mare diferenta . De multe ori nu stiu ce sa faca , de multe ori , din cauza gabaritului , monta nu se finalizeaza . Se desprind inainte sa sa faca transferul de sperma .
Sfatul meu este sa cauti un mascul bun si un medic veterinar la care sa ii dai 100 ron pentru monta artificiala ...si restul este problema lui . Atentie sa nu pierzi caldurile . Monta artificiala se repeta 2-3 zile consecutiv .

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate