Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...

Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11
 securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...

De unde cumparati suspensii / gar...

[UNDE] Reconditionare obiecte lemn
 Infiltratii casa noua

sugestie usa interior

ANAF si plata la selfpay

Imprimanta ciss rezista perioade ...
 Garmin fēnix 7 / PRO / Saphi...

Care sunt cele mai mari regrete a...

Alfa Romeo Stelvio 2.2 jtd

Intrebari srl nou
 

Cafepedia II

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
25 replies to this topic

#19
ZorbaGrecu

ZorbaGrecu

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,450
  • Înscris: 17.12.2012
Cred ca puneti prea multa pasiune in povestea asta. Si clonele, in fond, sunt tot userii vechi cu mii de mesaje.

#20
Daian95

Daian95

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,424
  • Înscris: 17.03.2012
Foarte buna ideea. Macar asa se mai curata forumul.

#21
Tarzy

Tarzy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,637
  • Înscris: 28.11.2001

View PostPAMFLY, on 17 iunie 2014 - 18:00, said:

Va salut

In ceea ce priveste topicul initiat de mine la incurajarile unui vechi softpedist, PAMFLETE si topicul POEZII PREFERATE ( neinitiat de mine dar in care am evoluat), ce sanse de continuare exista ? Se pot recupera pe o alta arie ?  Daca da, cum ar trebui sa procedez ?

Cu respect, din Bruxel,  PAMFLY


Ma raliez si eu la rugamintea colegului

Topicurile PAMFLETE si POEZII PREFERATE prezentau un real interes si consider benefic si constructiv sa fie recuperate, eventual relocate intr-o arie unde patimile sunt mai potolite.

Multumesc anticipat

#22
-Dorulet-

-Dorulet-

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,014
  • Înscris: 11.06.2014
Cred ca fiecare dintre noi are nemultumiri sau regrete. Mie, personal, imi pare rau ca a disparut "Cafeneaua tuturor",  pentru ca o data cu ea au disparut sute de poezii si ganduri frumoase.

Edited by -Dorulet-, 19 June 2014 - 09:49.


#23
Daian95

Daian95

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,424
  • Înscris: 17.03.2012
Eu am o alta proprunere:


Faza cu numarul de mesaje incurajeaza trolatul. Eu propun ca mai bine sa se permita accesul la cafepedia in functie de vechimea unui utilizator, de exemplu o luna ca sa vizualizezi si doua luni ca sa poti posta.

E plin de troli care fac 50 de mesaje in cateva ore, deci nu ajuta forumul la nimic, in schimb daca ar fi in functie de vechime nu ar mai avea ce face decat sa astepte, iar spamul ar fi redus cu mult.

#24
Bokie

Bokie

    pensionata la cerere

  • Grup: Banned
  • Posts: 5,518
  • Înscris: 13.12.2011
eu propun sa se limiteze accesul pe cafepedia pentru cei cu un numar foarte mare de posturi, de exemplu peste 6000. :rolleyes:
acesti useri au nevoie sa fie incurajati sa isi petreaca timpul in moduri mai placute. :)
si cum altfel mai bine decat cu un sut in cur? :yes:

#25
johnnickelby

johnnickelby

    Survivor

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,744
  • Înscris: 05.11.2008
Cel mai interesant ar fi ca initiatorul sa aiba drepturi de moderator pe cafeneaua lui. Bineinteles reduse, sa poata doar sterge posturi si sa blocheze accesul unor useri nedoriti. Dar stiu ca este prea complicat ce zic eu.Posted Image

#26
Mos-Nicolae

Mos-Nicolae

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 2,954
  • Înscris: 09.12.2013

View PostZorbaGrecu, on 18 iunie 2014 - 08:45, said:

Cred ca puneti prea multa pasiune in povestea asta. Si clonele, in fond, sunt tot userii vechi cu mii de mesaje.
Au prea mult timp de pierdut.

View PostDaian95, on 18 iunie 2014 - 18:02, said:

Foarte buna ideea. Macar asa se mai curata forumul.
Asta si mi-a fost gandul, doar cafepedia.
FUN/RELIGIE/Poiana... nu isi au farmec fara clone.

View Post-Dorulet-, on 19 iunie 2014 - 09:49, said:

Cred ca fiecare dintre noi are nemultumiri sau regrete. Mie, personal, imi pare rau ca a disparut "Cafeneaua tuturor",  pentru ca o data cu ea au disparut sute de poezii si ganduri frumoase.
Pune mana si baga ceva mesaje pe forum, hai repejor pana la 200.

View PostDaian95, on 19 iunie 2014 - 20:59, said:

Eu am o alta proprunere:


Faza cu numarul de mesaje incurajeaza trolatul. Eu propun ca mai bine sa se permita accesul la cafepedia in functie de vechimea unui utilizator, de exemplu o luna ca sa vizualizezi si doua luni ca sa poti posta.

E plin de troli care fac 50 de mesaje in cateva ore, deci nu ajuta forumul la nimic, in schimb daca ar fi in functie de vechime nu ar mai avea ce face decat sa astepte, iar spamul ar fi redus cu mult.
Asa este ca va placea senzatia asta Club Select de pe Cafepedia? hehe
Da incolo de vechime, oricum si 50 de mesaje sunt greu de facut, mai ales ca se gasesc destui sa iti strige ca te-ai inregistrat acuma si vrei 50 de mesaje.

Regula 1: Nu propune nimica contra utilizatorului, am facut eu destule de genul asta, sa invatam din greselile mele.
Asta cu Cafepedia era o necesitate, pe aria aia stau persoane de o calitate peste medie, nu imi placea cum era data aria pe post de exemplu negativ... totul pe baza a 1-2 clone.

View PostBokie, on 19 iunie 2014 - 21:13, said:

eu propun sa se limiteze accesul pe cafepedia pentru cei cu un numar foarte mare de posturi, de exemplu peste 6000. Posted Image
acesti useri au nevoie sa fie incurajati sa isi petreaca timpul in moduri mai placute. Posted Image
si cum altfel mai bine decat cu un sut in cur? Posted Image
Te pupa nenea de simpatica.

View Postjohnnickelby, on 19 iunie 2014 - 22:06, said:

Cel mai interesant ar fi ca initiatorul sa aiba drepturi de moderator pe cafeneaua lui. Bineinteles reduse, sa poata doar sterge posturi si sa blocheze accesul unor useri nedoriti. Dar stiu ca este prea complicat ce zic eu.Posted Image
Sunt si asa destui Mod care isi varsa frustrarea si viata amara pe forum.
Rolul la schimbarea asta a fost dorinta de curatenie, ca au inceput deja sa apara subiecte tembele.... asa este romanul, sa isi bage picioarele in lucrul altuia.
Bafta la toata lumea!

Da: Numele este retard, daca se poate sa se treaca la loc: Cafepedia, fara V2, imi aduce aminte de rachetele alea cu care tot erau bombardati aia din Anglia.

Edited by Mos-Nicolae, 20 June 2014 - 15:23.


Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate