Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...

Mi-au disparut amigdalitele ?

Exista vreun plan de terorizare p...
 Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 

Ce va lipsește de la vechiul operator de telefonie mobila?

- - - - -
  • Please log in to reply
31 replies to this topic

#19
mark

mark

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 884
  • Înscris: 12.02.2007
Postați pe celalalt topic. Asta aștept sa fie închis. S-a postat din greșeală mai multe topic-uri. S-a operat de pe tel...

#20
dan2002sv

dan2002sv

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 576
  • Înscris: 27.09.2002
Imi lipseste faptul ca trebuia sa ma milogesc luni la rand ca sa pot scapa de abonamentele lor smechere.
Ca trebuia, ca prin portare sa pot scapa de ei, ca raia de pe capra.
Ca nu le pasa de clienti, nici macar dupa ce pleaca in alte retele.
Astea mi-au trecut deocamdata prin minte.

#21
Blender33

Blender33

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,323
  • Înscris: 01.09.2012
Imi lipseste faptul ca aveam pe toata lumea in retea.  Acum dau sms nationale la greu.

#22
mark

mark

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 884
  • Înscris: 12.02.2007
Pai la abon nelimitat de la Digi ma gândesc ca ai un android sau ios pe tel. Asta înseamnă că poți să scrii sms pe WhatsApp. Eu asa fac. Da, nu toți au smartphone, însă pe digi poți scrie oricâte sms vrei ca sunt Free, iar 100sms naționale sunt cam 1€ parca, deci nu e stres. Cu siguranță vor introduce și sms-uri pe viitor.

#23
Blender33

Blender33

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,323
  • Înscris: 01.09.2012
Astept sa cumarati voi smartphoane tuturor cunoscutilor mei.

#24
danzi23

danzi23

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,072
  • Înscris: 14.08.2013
Pai ai putea as le povestesti despre abonamentul tau. Despre costuri si benificii. O buna parte o sa vina si ei la Digi :)

#25
IP-XCENTRIC

IP-XCENTRIC

    pResident Evil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,631
  • Înscris: 13.03.2004
Alertele sms Twitter, foarte practice.
Incarcarea electronica la prepay, fie direct la ei pe site, fie prin terti precum kartela.ro etc. ...

In rest, mai mult decat multumit de oferta, in special de minutele internationale pe mobil incluse.
Imi lipseste in schimb propriul lor serviciu, Digi Oriunde, de care s-a cam ales praful.

#26
danutzld

danutzld

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 74
  • Înscris: 01.05.2014
Nu regret nimic mai ales ca am reusit cu greu portarea pe digi.Sper ca in viitorul apropiat digimobil sa fie un concurent de temut ptr.celelante retele.In rest doresc ca sa apara si la cartela prepay digi oferte cat mai diversificate ca la concurenta.

#27
Drag0n_X

Drag0n_X

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,758
  • Înscris: 17.04.2007
Singurul lucru care imi lipseste sunt sms-urile nationale. In rest sunt perfect multumit de DON :peacefingers:

#28
IP-XCENTRIC

IP-XCENTRIC

    pResident Evil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,631
  • Înscris: 13.03.2004
Revin cu o completare, imi lipseste roaming-ul la cartela si posibilitatea de a gestiona online serviciile pt. cartela, cost control cu valabilitate credit si incarcare.

Cand am spus pa Vodafone-ului, am plecat cu toate numerele in Digi, am  acoperit nevoile imediate de comunicare cu DO-uri, iar pt. restul numerelor faine, trecute pe cartela.

Cand esti plecat din tara, n-ai niciun mod de a afla valabilitatea ramasa a cartelei. Fie suni la relatii clienti, banuiesc ca poti obtine de acolo aceasta info- cata risipa de resurse pt. o singura informatie elementara sau, solutia la care m-am gandit:
- un excel care sa contina campurile: numar, valabilitate credit, valabilitate cartela/gratie.
Rezolva asta partea de evidenta/statistica, nu si incarcarea...

Edited by IP-XCENTRIC, 18 June 2014 - 07:38.


#29
Blender33

Blender33

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,323
  • Înscris: 01.09.2012

View Postdanzi23, on 17 iunie 2014 - 19:20, said:

Pai ai putea as le povestesti despre abonamentul tau. Despre costuri si benificii. O buna parte o sa vina si ei la Digi :)


Asta imi mai lipsea. Sa imi schimb profesia. Sa ma transform in pseudo agent de vanzari RDS ca prietenul Danutz. :)

#30
danzi23

danzi23

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,072
  • Înscris: 14.08.2013
Nu trebuie sa fi ca martorii lui Iehova Posted Image Dar cand zic ca nu mai au date, le poti zice tu ca "uite,eu am 5 GB la abonament"; sau alta faza "esti pe cost suplimentar? ia de la mine pentru tine minute nationale/intrernationale" Posted Image

Edited by danzi23, 18 June 2014 - 12:21.


#31
LunaCrystal

LunaCrystal

    Clubbing is life!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,518
  • Înscris: 20.10.2006

View Postdanzi23, on 17 iunie 2014 - 09:32, said:

Imi pare rau ca nu o sa le pot povesti copiilor mei ca eu in tinerete am avut doar 50 MB trafic de date pe mobil Posted Image
Le poti povesti ceva de wap unlimited, despre costuri suplimentare, sms-uri scumpe, sms-uri trimise de pe net, lipsa tonuri de asteptare, se gasesc solutii trebuie sa fi un pic inventiv.

#32
mark

mark

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 884
  • Înscris: 12.02.2007
Da da,  troll much?

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate