Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...

De unde cumparati suspensii / gar...

[UNDE] Reconditionare obiecte lemn
 Infiltratii casa noua

sugestie usa interior

ANAF si plata la selfpay

Imprimanta ciss rezista perioade ...
 Garmin fēnix 7 / PRO / Saphi...

Care sunt cele mai mari regrete a...

Alfa Romeo Stelvio 2.2 jtd

Intrebari srl nou
 La multi ani @AndReW99!

Alegere masina £15000 uk

TVR vrea sa lanseze o platforma d...

Strategie investie pe termen lung...
 

Unlock code Huawei gratis

- - - - -
  • Please log in to reply
10 replies to this topic

#1
bogdan8101

bogdan8101

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 12
  • Înscris: 05.03.2009
Salutare,

Am cumparat un cod pentru deblocare de la http://unlock4modem....go-unlock-code/ care nu a mers din pacate la Huawei B560 flybox pe care l-am cumparat. L-am trimis intre timp la service Orange si l-au deblocat acolo. Insa "politica" indianului de la unlock4modem a fost sa imi furnizeze codul de deblocare pentru alt echipament Huawei in loc de money back. Ei bine, o sa donez chestia asta de 2$ pentru ca nu prea mai am pe ce sa o folosesc :)

Codul de deblocare se genereaza pe baza de IMEI si se introduce in interfata de management a echipamentului sau prin intermediul unui tool http://unlock4modem....ee-instruction/

Daca sunteti interesati si aveti chef/timp sa va jucati contact PM, am doar 1 cod deci primul venit primul servit.

#2
gumball3000

gumball3000

    ...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,649
  • Înscris: 24.09.2006
Daca ai platit cu paypal ai in cont optiune sa-ti recuperezi banii, indiferent de ce spune indianu'

#3
bogdan8101

bogdan8101

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 12
  • Înscris: 05.03.2009

View Postgumball3000, on 15 iunie 2014 - 14:57, said:

Daca ai platit cu paypal ai in cont optiune sa-ti recuperezi banii, indiferent de ce spune indianu'

Pentru asta trebuie sa lansez o dispute cu paypal pe care sa o analizeze iar pe urma sa o transforme intr-ul claim etc etc... n-o sa-mi pierd vremea cu asta :)
As fi facut-o probabil daca tipul mi-ar fi zis ca... asta este. Ideea este ca modem-ul meu este ceva model mai vechi si metoda asta nu a functionat. Sper sa functioneze la altii.

#4
primusroby

primusroby

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 130
  • Înscris: 24.01.2012
este dinacela vechi care are 4 iesiri LAN si mufa de alim. este tip usb.1?

este dinacela vechi care are 4 iesiri LAN si mufa de alim. este tip usb.1?Si in care se intoducea un sim normal de date?

#5
bogdan8101

bogdan8101

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 12
  • Înscris: 05.03.2009
Yup!

[ http://www.modem3g.com/media/product_images/huawei-b560-large04.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#6
primusroby

primusroby

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 130
  • Înscris: 24.01.2012
modelul meu este E 960.Ar fi compatibil cu B560-ul tau.Posibil ca nu,ce parere ai?

#7
bogdan8101

bogdan8101

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 12
  • Înscris: 05.03.2009

View Postprimusroby, on 15 iunie 2014 - 19:51, said:

modelul meu este E 960.Ar fi compatibil cu B560-ul tau.Posibil ca nu,ce parere ai?

Eu cred ca ar trebui sa mearga, fie prin metoda directa: http://unlock4modem....e-instructions/
fie prin FMC Unlock: http://unlock4modem....e-instructions/

Modelul tau este mai nou ca al meu deci cu atat mai bine, lasa-mi un PM cu IMEI-ul si o sa-i cer respectivului sa-ti genereze codul de deblocare pe care o sa-l aplici prin una din metodele de mai sus

#8
primusroby

primusroby

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 130
  • Înscris: 24.01.2012
Ca idee,unde vreau sa ajung... folosesc hotspot mult la servici de pe allview viper 1(lucrez 24 de ore),de pe abonamentul RDS.;desi am abonam. la orange,voda. si cosmote, date am f. putine(cumulat citiva zeci de mega).Din start, va merge modemu cu sim-ul RDS care este cu abon. voce si date nelimitat (cu scaderea vit. dupa 5 gb. consumati)?   Daca e posibil,te rog sa colaboram la decodare     IMEI: 357195010072780 P.S.  oare daca incerc la service-urile gsm,mi l-ar rezolva,(la mine in localitate 90 proc. sunt rromi meseriasii...am part 3 ecrane de smartphone ,la fiecare e alt pret si te poarta cu  saptaminile pina-l repara)

#9
bogdan8101

bogdan8101

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 12
  • Înscris: 05.03.2009

View Postprimusroby, on 16 iunie 2014 - 13:58, said:

Ca idee,unde vreau sa ajung... folosesc hotspot mult la servici de pe allview viper 1(lucrez 24 de ore),de pe abonamentul RDS.;desi am abonam. la orange,voda. si cosmote, date am f. putine(cumulat citiva zeci de mega).Din start, va merge modemu cu sim-ul RDS care este cu abon. voce si date nelimitat (cu scaderea vit. dupa 5 gb. consumati)?   Daca e posibil,te rog sa colaboram la decodare IMEI: 357195010072780 P.S.  oare daca incerc la service-urile gsm,mi l-ar rezolva,(la mine in localitate 90 proc. sunt rromi meseriasii...am part 3 ecrane de smartphone ,la fiecare e alt pret si te poarta cu  saptaminile pina-l repara)

Ti-am trimis PM

#10
Modemuri3G

Modemuri3G

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,546
  • Înscris: 08.03.2011
nu va mai agitati, la modelele mai vechi de routere nu se poate genera pe baza IMEI-ului codul de deblocare !

Pt. E960 varianta neagra mergea decodat cu metoda de la E220 (citire dump efs si gasirea codului in clar)

#11
strike_gabriel

strike_gabriel

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 43
  • Înscris: 03.05.2011
mai multe detalii , please.

l-am conectat pe USB - direct - pe laptop-- si si-a instalat drivere plus client Orange dial-up connection .
------
de la cine l-am primit - l-a conctat pe local 192.168.1.1. -- si dupa logare admin, pass admin , --- i-a  afisat SIM inexistent, unlock code .

merci anticipat , petru directii , indictii , cum sa-l fac sa mearga .

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate