Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 

Problema sunet DVR

- - - - -
  • Please log in to reply
8 replies to this topic

#1
aleex123

aleex123

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 54
  • Înscris: 21.11.2011
Salutare, Am si eu nevoie de putin ajutor din partea voastra,

Am un DVR destul de ok am dat vro 500 RON acum vro 2 luni, ideea este ca si la acest DVR si la DVR-ul vechi atunci cand conectez un microfon in mufa de audio incepe sa se auda un bazait in fundal foarte enervant,

Voi ati patit chestia asta ? Cum as putea sa rezolv problema, am incercat cu mai multe microfoane dar la fel face,

#2
gicaru

gicaru

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,709
  • Înscris: 19.05.2014
DVR domestic sau pt. supraveghere?

#3
veltryx

veltryx

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 142
  • Înscris: 10.10.2009
Trebuie Microfon cu preamplificare .Semnalul dat de un microfon normal (dinamic sau piezo) este prea mic.
Gasesti pe la firmele care vand sisteme de supraveghere la vreo 25 lei.

#4
aleex123

aleex123

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 54
  • Înscris: 21.11.2011
gicaru:  dvr pentru supraveghere

veltryx: microfoanele pe care le am sunt speciale pentru dvr,  am mai multe modele unu din ele arata asa http://www.e-camere....002MIC-mare.jpg

altu arata asa : http://www.ssc.ro/im...ura-500x500.jpg
altu asa: http://images.smartb...f2eecba6cce.jpg

am vro 3 modele si din fiecare model am cate 3 bucati,

Toate fac la fel, cum le conectez incepe si se aude un bazait fff rau .... ce e de facut ?

Edit//

Am atasat si un video .....   [ https://www.youtube-nocookie.com/embed/rhVwayL6lzQ?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

CAM 1 si CAM 2 - sunt fara microfoane dar totusi au un mic bazait am observat ca daca scot toate mufele de la celelante microfoane nu se mai aude bazaitul asta,

CAM 3 si CAM 4 - daca vorbeste cineva langa microfoane se aude cat de cat ok, dar trebuie sa stai sa asculti cu atentie sa iti dai seama ce spune omul.

Ce imi recomandati sa fac ? :| sau ce nu am facut bine ... camere si microfoanele sunt legate cu cablu UTP,  dar aseara am incercat sa scot toate microfoanele si am facut niste teste cu alt cablu si alte mufe, si nu e nici o schimbare ....

Edited by aleex123, 15 June 2014 - 15:02.


#5
gicaru

gicaru

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,709
  • Înscris: 19.05.2014
Tutorial: https://www.youtube....F4rKD-4sDI#t=13

#6
dexterash

dexterash

    --something---

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 22,912
  • Înscris: 19.08.2004
Ai de verificat asa:
1. Sursele de alimentare de pe microfoane - poti sa testezi iesirea lor prin boxe/casti/altceva
2. Microfoanele - depinde cine/cum le produce
3. Cablurile/conectica - o teorie mai lunga; cine/cum/ce ti-a montat? Sau ce ai folosit
4. DVRul si intrarile audio - pretul nu inseamna intotdeauna un produs bun.

5. Amu sa fiu si eu "viteaz", dar de acolo de unde le-ai cumparat, nu poti sa intrebi ce se intampla?

#7
aleex123

aleex123

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 54
  • Înscris: 21.11.2011
Multumesc pentru sfaturi, am stat si am tot cautat si cred ca problema ar fi de la cablu, eu folosesc un cablu UTP, si pentru audio ar trebuii sa folosesc separat un alt cablu ecranat ....  o sa incerc asa si apoi o sa revin sa va spun ce am facut ....

#8
atutech

atutech

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 24
  • Înscris: 03.06.2013
Sursa de semnal audio, este in general foarte predispusa la interferente. Pentru calitate va recomand un cablu de microfon ecranat, sau in cel mai rau caz cablu RCA.

#9
MMA98Andutzu

MMA98Andutzu

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 17
  • Înscris: 09.12.2015
Salutare, am nevoie urgenta de ajutor din partea voastra, incerc sa scot dintr-un DVR niste clipuri care au si sunet, pe dvr daca vizualizez clipurile au sunet, cand fac backup nu au sunet. Sunetul a fost inregistrat pe CAM1, din greseala am pus microfonul pe CAM4. Daca fac backup pentru ambele fisiere nu au sunet. Este posibil sa trebuiasca sa scot clipurile pentru toate celelalte camere pentru a avea sunet? Multumesc.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate