Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Combinatie de conturi pentru tran...

Adaptor semnal hi to low

Jocuri Android Multiplayer online...

Diferenta consum smart meter - Co...
 Recomandare demontare+instalare ...

CAIET SERVICE PREDEAL II

Internare spital psihiatrie

CM de snooker 2024
 Scot penele dupa montajul tamplar...

Masina de spalat vase si grasimea

Noua lege de acces in paduri

Sunt ouale proaspete?
 Aplicatie invatare limba Germana

Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile
 

Oare va ajunge islamul si in Romania?

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
142 replies to this topic

#37
lupini

lupini

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,230
  • Înscris: 29.12.2006

 zedicus, on 12 iunie 2014 - 15:52, said:

Si ma intreb daca vom ajunge si noi vreodata sa ne confruntam cu asa ceva.

Deocamdată România e o ţară săracă, ce nu atrage prea mulţi imigranţi. E un lucru rău că e aşa, însă poate tocmai sărăcia ne va salva de islamizare. Până la mijlocul secolui 21, circa 30% din populaţia europeană va fi musulmană. Prin urmare, estul Europei va fi cel care va mai reprezenta cultura Europeană creştină.

Vom ajunge ca Europa de Est să fie prinsă între două regiuni musulmane: Europa Occidentală Islamică, şi Asia de Vest musulmană.

#38
vio69a

vio69a

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 69,266
  • Înscris: 28.05.2013

 lupini, on 13 iunie 2014 - 12:42, said:


Deocamdată România e o ţară săracă, ce nu atrage prea mulţi imigranţi. E un lucru rău că e aşa, însă poate tocmai sărăcia ne va salva de islamizare. Până la mijlocul secolui 21, circa 30% din populaţia europeană va fi musulmană. Prin urmare, estul Europei va fi cel care va mai reprezenta cultura Europeană creştină.

Vom ajunge ca Europa de Est să fie prinsă între două regiuni musulmane: Europa Occidentală Islamică, şi Asia de Vest musulmană.

Am si eu o intrebare celor care vorbesc de "islamizare"
Prin ce vad ei ca se va reflecta asta >
Parlamentul va fi musulman, presedintele va fi omul Al Qaida ?
Se va schimba alfabetul ?
Se va inchide Uniune scriitorilor?
Metourile vor face pauza de rugaciune?
Va exista sistem de finante islamic?
Se schimba moneda?
Rosile la care daca le tai. apare in sectiunea crucea vor fi scoase de pe piata ?
cu ce dezinfectam bolnavii daca nu folosim alcool ??

Hai sa inteleg si eu ce inseamna pentru cei speriati - "islamizarea?

#39
iladi

iladi

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 31,413
  • Înscris: 29.04.2008
Attached File  th0CWPVIQP.jpg   16.25K   16 downloadsAttached File  th1QACV1JR.jpg   12.51K   15 downloadsAttached File  th6DGY9I82.jpg   18.9K   11 downloadsAttached File  th7RM7LFAE.jpg   8.28K   13 downloadsAttached File  thC7EY0Z7D.jpg   15.17K   14 downloadsAttached File  thND90AWVJ.jpg   15.5K   13 downloadsAttached File  thNRCDW8XX.jpg   16.73K   9 downloadsAttached File  thPXK9BREW.jpg   12K   12 downloadsAttached File  thQM2AYJMN.jpg   15.44K   12 downloadsAttached File  thQV8QXEVR.jpg   11.57K   12 downloads

sper ca ii astepti cu nerabdare

Edited by iladi, 13 June 2014 - 13:45.


#40
terrarossa

terrarossa

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 624
  • Înscris: 12.06.2014

 lex404, on 13 iunie 2014 - 01:35, said:

Mda...ma abtin din motive personale.

Asa stiti sa urati orice " intrus ", de parca ati manca din aceasi farfurie.

Ia zi-mi cine-s fanaticii? Cei ce vin, in numar mic sau cei ce-i alunga din motive religioase?!

Apropo, astia islamofobi: uitati-va la modelul constitutional libanez.

Oricum, de ani de zile pe forum se duce lupta islamofoba. Nu se ajunge la altceva decat injuraturi si vorbe urate din partea astora ca voi.

Atat am zis, nu activez nici ca vizitator pe aria asta, si nici n-am sa va citesc raspunsurile.

Băi, eu nu am nimica cu musulmanii, dar conform unor statistici europene arată că până în 2035 Germania va fi stat complet islamic (deoarece acolo creşte numărul lor) şi circa o doime din populaţia României o să fie musulmană: ştii ce o să se întâmple: Musulmanii o să zică:Cei mai mulţi din ţara asta sunt musulmani ca noi, avem musulmani în politică, iar creştinii au devenit minoritari. Hai să facem legea pe baza Coranului!
De asta mă tem eu! ISLAMIZAREA EUROPEI!
Pentru că dacă Europa va deveni o lume islamică ateii şi creştinii vori fi din nou persecutaţi, iar eu nu am chef să fiu tras în ţeapă, otrăvit sau cine mai ştie ce de nişte tembeli fanatici....

#41
vio69a

vio69a

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 69,266
  • Înscris: 28.05.2013

 iladi, on 13 iunie 2014 - 13:44, said:

sper ca ii astepti cu nerabdare

mai sunt 10 topice pe aria asta care initial au avut subiect de sine statator, apoi au devenit arena de "ba pe-a matii..."

Spune cu cuvintele tale, nu cu poze dubioase, cu intonatia proprie, si cu puncuatia ta,
cum definesti tu procesul de islamizare al unei tari.
Cand o tara occidentala ca Suedia, Danemarca, Italia sau Germania ajung sa fie considerate "Islamice"
unde este linia rosie si prin ce se manifesta...
Spune pe puncte a-b-c-d-....

altfel pacat de timpul pierdut pe aici.

 terrarossa, on 13 iunie 2014 - 14:06, said:

De asta mă tem eu! ISLAMIZAREA EUROPEI!
Pentru că dacă Europa va deveni o lume islamică ateii şi creştinii vori fi din nou persecutaţi, iar eu nu am chef să fiu tras în ţeapă, otrăvit sau cine mai ştie ce de nişte tembeli fanatici....

Mai filosofule....fugi cu teapa de aici

Edited by vio69a, 13 June 2014 - 14:50.


#42
terrarossa

terrarossa

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 624
  • Înscris: 12.06.2014

 vio69a, on 13 iunie 2014 - 14:46, said:

mai sunt 10 topice pe aria asta care initial au avut subiect de sine statator, apoi au devenit arena de "ba pe-a matii..."

Spune cu cuvintele tale, nu cu poze dubioase, cu intonatia proprie, si cu puncuatia ta,
cum definesti tu procesul de islamizare al unei tari.
Cand o tara occidentala ca Suedia, Danemarca, Italia sau Germania ajung sa fie considerate "Islamice"
unde este linia rosie si prin ce se manifesta...
Spune pe puncte a-b-c-d-....

altfel pacat de timpul pierdut pe aici.



Mai filosofule....fugi cu teapa de aici

Ce ţeapă?
Asta e realitatea!

#43
vio69a

vio69a

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 69,266
  • Înscris: 28.05.2013

 terrarossa, on 13 iunie 2014 - 14:55, said:

Ce ţeapă?
Asta e realitatea!

Ce realitate ???
Asta e teapa...!

#44
terrarossa

terrarossa

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 624
  • Înscris: 12.06.2014

 vio69a, on 13 iunie 2014 - 15:12, said:

Ce realitate ???
Asta e teapa...!

Vechea mea vio, mă faci să râd...
Tare le ştii tu întoarce!
Dar eu spun adveărul!

#45
vio69a

vio69a

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 69,266
  • Înscris: 28.05.2013

 terrarossa, on 13 iunie 2014 - 15:25, said:


Dar eu spun adveărul!


Iar eu adevarul si numai adevarul...asa sa-mi ajute cel de sus

#46
terrarossa

terrarossa

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 624
  • Înscris: 12.06.2014

 vio69a, on 13 iunie 2014 - 15:27, said:



Iar eu adevarul si numai adevarul...asa sa-mi ajute cel de sus

Vechea mea vio!
Din nou prieteni??
Dar P.S.: Nu mai pune poze cu femei în chiloţi că fac ca data trecută!

#47
DjMx

DjMx

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,051
  • Înscris: 04.07.2009
La ce se refera astia cand vorbesc de islamizare ?

Numarul musulmanilor creste din ce in ce mai mult pana cand vor deveni majoritari si vor reusi sa impuna shariah.

#48
vio69a

vio69a

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 69,266
  • Înscris: 28.05.2013

 terrarossa, on 13 iunie 2014 - 15:30, said:


Crede-ma nu e simplu
Dar romanii nu  sunt chiar asa de nepregatiti sa intampine "islamizarea "
cand le-o veni ceasul.

[ https://scontent-a-fra.xx.fbcdn.net/hphotos-xpf1/t1.0-9/10460328_759545797431423_4379595057716569502_n.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Edited by vio69a, 13 June 2014 - 15:45.


#49
terrarossa

terrarossa

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 624
  • Înscris: 12.06.2014

 DjMx, on 13 iunie 2014 - 15:39, said:

La ce se refera astia cand vorbesc de islamizare ?

Numarul musulmanilor creste din ce in ce mai mult pana cand vor deveni majoritari si vor reusi sa impuna shariah.

Cu asta ai dreptate şi o să-i persecute pe creştini dar şi pe atei!

#50
vio69a

vio69a

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 69,266
  • Înscris: 28.05.2013

 DjMx, on 13 iunie 2014 - 15:39, said:

La ce se refera astia cand vorbesc de islamizare ?

Numarul musulmanilor creste din ce in ce mai mult pana cand vor deveni majoritari si vor reusi sa impuna shariah.

Si cam in ce an crezi tu ca Romania va avea 19. milioane de romani -crestini majoritatea -  si 22 milioane musulmani fundamentalisi si al qaidisti care sa impuna sharia ?
Si ce le e rau astora in Siria sau Irak ,Quweit, intr-un ceas bun si in  Liban si asa mai departe
De ce ar veni intr-o tara pe care pana si evreii au parasit-o si au lasat-o cu sate parasite unde nici nunti nu se mai fac....

Edited by vio69a, 13 June 2014 - 15:59.


#51
DjMx

DjMx

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,051
  • Înscris: 04.07.2009
Nu e nevoie sa se ajunga la cifrele alea, tinand cont de sporul natural negativ pe care-l au romanii si de natalitatea foarte mare a musulmanilor in cateva decenii se poate ajunge intro situatie in care musulmanii desi nu reprezinta majoritatea sa fie totusi o parte foarte importanta de populatie. In conditiile astea daca ei incearca sa impuna shariah ceilalti nu pot decat sa accepte sau sa se lupte generand un conflict religios in care o sa ne rupem cu totii capetele, ambele variante sunt de rahat.


Si musulmanii asculta de liderii lor religiosi, comportamentul extremist al multora din vest este datorat tocmai acestor lideri, daca ei hotarasc ca romania ar fi un loc bun pentru islam lumea o sa-i urmeze fara comentarii.

#52
vio69a

vio69a

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 69,266
  • Înscris: 28.05.2013

 DjMx, on 13 iunie 2014 - 16:04, said:

Nu e nevoie sa se ajunga la cifrele alea, tinand cont de sporul natural negativ pe care-l au romanii si de natalitatea foarte mare a musulmanilor in cateva decenii se poate ajunge intro situatie in care musulmanii desi nu reprezinta majoritatea sa fie totusi o parte foarte importanta de populatie. In conditiile astea daca ei incearca sa impuna shariah ceilalti nu pot decat sa accepte sau sa se lupte generand un conflict religios in care o sa ne rupem cu totii capetele, ambele variante sunt de rahat.


Sigur ca nu m-ai convins....
daca ....sporul pozitiv si negativ si daca....si daca si cu parca
si daca nu or sa vrea Sharia ?
Ce o sa faca romanii ?

#53
terrarossa

terrarossa

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 624
  • Înscris: 12.06.2014

 DjMx, on 13 iunie 2014 - 16:04, said:

Nu e nevoie sa se ajunga la cifrele alea, tinand cont de sporul natural negativ pe care-l au romanii si de natalitatea foarte mare a musulmanilor in cateva decenii se poate ajunge intro situatie in care musulmanii desi nu reprezinta majoritatea sa fie totusi o parte foarte importanta de populatie. In conditiile astea daca ei incearca sa impuna shariah ceilalti nu pot decat sa accepte sau sa se lupte generand un conflict religios in care o sa ne rupem cu totii capetele, ambele variante sunt de rahat.


Si musulmanii asculta de liderii lor religiosi, comportamentul extremist al multora din vest este datorat tocmai acestor lideri, daca ei hotarasc ca romania ar fi un loc bun pentru islam lumea o sa-i urmeze fara comentarii.

Ai dreptate, bine ar fi ca musulmanii să rămână în statele lor, că dacă impun sharia, atunci creştinii o să fie iar persecutaţi (dar şi ateii vor fi) şi eu nu am chef să fiu tras în ţeapă, otrăvit sau cine mai ştie ce de nişte tembeli fanatici....

#54
DjMx

DjMx

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,051
  • Înscris: 04.07.2009
Care daca si parca ?

Statistic natalitatea romanilor si a popoarelor vestice este mult mai scazuta ca cea a imigrantilor musulmani.

Si mai mult ca sigur or sa vrea shariah si-n romania din moment ce au vrut asta peste tot unde au ajuns in vest.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate