Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum vand casa fara factura Hidroe...

Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?

polita RCA ONLINE
 Va rog recomandati echipa serioa...

Termostat frigider - verificare

Mai au PC-urile vreun viitor?

Centrala termica immergas
 Amenda in Lipsa ?

Acoperire gol extrior intre termo...

Intreprindere individuala fara ac...

Marci Biciclete - recomandari
 Lipsa Tensiune pe o Faza, bransam...

Recomandare bicicleta copil 5 ani.

Recomandare kit automat acces usa

Stimulente AJOFM
 

Apple iCloud

- - - - -
  • Please log in to reply
185 replies to this topic

#55
aiptek

aiptek

    the big red

  • Grup: Moderators
  • Posts: 6,123
  • Înscris: 02.07.2006
vrajeli.Deblocarea se face daca iti afiseaza mailul proprietarului sau telefonul si ei reusesc sa il contacteze si sa se inteleaga cu el sa il scoata din cloud contra cost.Ceea ce poti face si tu.Cum iti e norocu,In rest e can can

#56
Super Chief

Super Chief

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,491
  • Înscris: 21.08.2007
Se deblocheaza cu nume utilizator si parola corecte, evident cunoscute de posesorul terminalului.

#57
Silent_Runner

Silent_Runner

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,633
  • Înscris: 29.05.2004
Si daca le-ai uitat, dar ai acte de provenienta si arati cartea de identitate ca sa dovedesti ca tu l-ai cumparat?
(Bineinteles, daca nu le-ai uitat si pe astea pe undeva...)

Edited by Razvan_N, 20 January 2015 - 15:20.


#58
Hider141

Hider141

    trolling here since 2008

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,851
  • Înscris: 06.01.2008
Daca le-ai uitat se presupune ca ai acces la adresa de mail cu care ai creat contul de iCloud, si o folosesti pentru resetarea parolei.

#59
beku111

beku111

    Membru legendar

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,452
  • Înscris: 06.12.2012
http://forum.softped...cloud-tutorial/

#60
Fane

Fane

    cipat

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,211
  • Înscris: 05.06.2002

View PostRazvan_N, on 20 ianuarie 2015 - 15:19, said:

Si daca le-ai uitat, dar ai acte de provenienta si arati cartea de identitate ca sa dovedesti ca tu l-ai cumparat?
(Bineinteles, daca nu le-ai uitat si pe astea pe undeva...)
citeste aici.

#61
David-RO

David-RO

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 09.02.2016
Salutare! Îmi poate explica și mie cineva care este diferența dintre icloud si icloud drive? Pentru că intenționez să dau un reset din fabrică telefonului și n-aș vrea să pierd ceva important.

#62
old_jhon

old_jhon

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,117
  • Înscris: 17.05.2009

View PostDavid-RO, on 25 martie 2016 - 13:44, said:

Salutare! Îmi poate explica și mie cineva care este diferența dintre icloud si icloud drive? Pentru că intenționez să dau un reset din fabrică telefonului și n-aș vrea să pierd ceva important.

E aproape aceiasi chestie. iCloud Drive un fel de Dropbox al iCloud. Inainte fa un backup pe PC cu iTunes mai bine in caz ca nu iti aduce tot din iCloud.

#63
Adm

Adm

    Property Caretaker

  • Grup: Administrators
  • Posts: 24,115
  • Înscris: 22.05.2003
iCloud este un serviciu, iCloud drive e partea de storage a acestui serviciu.

#64
David-RO

David-RO

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 09.02.2016
Da, dar nu inteleg ce date se stocheaza in drive, in comparatie cu icloud

#65
Extinct

Extinct

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,079
  • Înscris: 24.02.2007
In iCloud iti face back-up la aplicatii si datele acestora precum si la setarile telefonului si la poze. Serviciul iCloud mai are alocata o adresa de e-mail, serviciu de calendar, contacte, management de parole si functia de gestionare a device-urilor (FindMyiPhone, blocare, apelare etc.). Probabil am omis ceva, dar, in principiu, cam asta e. In iCloud Drive iti salvezi tu fisiere pe care pe poti accesa de oriunde (ca la Dropbox, Gdrive, Box, DiGi Storage etc.).

#66
n30

n30

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 131
  • Înscris: 23.08.2007
Era frumos dacă băga si un touch id la accesarea iCloud drive..

#67
VladyR10

VladyR10

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 466
  • Înscris: 14.05.2011
Salutare tuturor,

vreau sa sterg multe poze/clipuri din iPhone ca sa mai eliberez din spatiu dar vreau ca ele sa ramana pe iCloud nu sa se sincronizeze si sa se stearga, cum pot face acest lucru?

#68
boy4ever

boy4ever

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,640
  • Înscris: 21.07.2010
Intentionez si eu sa cumpar spatiu pe iCloud, imi mai puteti explica si mie exact cum functioneaza sincronizarea datelor? Adica am in telefon poze si filmari, merge sa le sincronizeze doar acasa pe Wi-Fi (ca sa nu imi manance bateria)? Apoi daca sterg poze din telefon, raman pe iCloud? Daca vreau insa ca unele sa se stearga si din iCloud, cum procedez? Va multumesc.

#69
Extinct

Extinct

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,079
  • Înscris: 24.02.2007

View Postboy4ever, on 13 februarie 2017 - 23:01, said:

Intentionez si eu sa cumpar spatiu pe iCloud, imi mai puteti explica si mie exact cum functioneaza sincronizarea datelor? Adica am in telefon poze si filmari, merge sa le sincronizeze doar acasa pe Wi-Fi (ca sa nu imi manance bateria)? Apoi daca sterg poze din telefon, raman pe iCloud? Daca vreau insa ca unele sa se stearga si din iCloud, cum procedez? Va multumesc.

https://support.apple.com/icloud

#70
boy4ever

boy4ever

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,640
  • Înscris: 21.07.2010
Bun, m-am lamurit cu backup-ul pe Wi-Fi, cand telefonul sta in priza. Dar mai mult ma interesa sa aflu raspunsul la celelalte doua intrebari.

#71
Extinct

Extinct

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,079
  • Înscris: 24.02.2007
https://support.appl.../en-us/HT205856

Greu sa cauti prin pagina si sa dai niste click-uri?

#72
boy4ever

boy4ever

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,640
  • Înscris: 21.07.2010
Si tot nu gasesc decat informatiile elementare, care le stiu deja. In fine, mersi fain.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate