Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...
 probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National
 Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...
 Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...
 

Apple iCloud

- - - - -
  • Please log in to reply
185 replies to this topic

#181
M0su

M0su

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 419
  • Înscris: 20.11.2022
Daca este locala de ce te arunca pe web sa dai acces din contul google la aplicatie ca sa iti acceseze contactele ?
Daca ar fi locala nu ar putea sa le sincronizeze din telefon ? Ca doar sunt stocate in telefon sub tag-ul contului de email, de ce are nevoie sa ii dai acces la ele din cont ?
Daca ar fi local ar trebui sa functioneze fara internet si sa faca sincronizarea intre aplicatie si icloud iar cand ai net sa ti le urce la apple, ca orice fisier aruncat in iclod cand nu ai net si se sincronizeaza cand ai !
Aplicatia are acces la contul de gmail ! Punct.

#182
r_ionescu

r_ionescu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,470
  • Înscris: 07.07.2010
Fără nici cea mai mică intenție de a jigni, nu înțelegi nimic.
Well, nimeni nu s-a născut învățat.

#183
eolianu

eolianu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,171
  • Înscris: 01.03.2010
Pana la urma n-a fost necesar sa folosesc aplicatia. Am urmat pasii din link-ul colegului @geluadi2000. Dupa cum a spus M0su am gasit in telefon mail-ul de pe gmail si am incercat cateva variante de parole pana am nimerit-o pe cea corecta. Ca sa fiu inteles : gmail-ul a fost facut strict pentru un telefon Android pentru a avea acces in Google PLay sa instalez aplicatii , backup etc. Nu a fost un cont folosit pentru altceva.De asta nu am intrat pe el de nicaieri , din niciun browser. Nu s-a operat pe el deloc fiindca nu era necesar. Era strict pentru telefonul cu Android. Maica-mea are contul de mail pe yahoo activ de ani de zile. Pe ala il foloseste zilnic. De asta s-a uitat inclusiv numele celui gmail. Nu este nicio vrajeala sau mai stiu eu ce.

Asadar , am importat fisierul vCard in iCloud si acum toate contactele sunt in lista de contacte iCloud. L-am sters pe cel Gmail din telefon. Rezolvat. Multumesc inca odata! Sanatate!

#184
boy4ever

boy4ever

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,640
  • Înscris: 21.07.2010
E-mail de la Apple.

Attached Files


Edited by boy4ever, 03 July 2023 - 09:02.


#185
theEvilPhilantropist

theEvilPhilantropist

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 226
  • Înscris: 11.04.2013

View Postboy4ever, on 03 iulie 2023 - 08:48, said:

E-mail de la Apple.

Da, au anunțat în urmă cu două săptămîni mi se pare majorarea prețurilor la abonamente în anumite țări, printre care și România.

#186
didi_yo

didi_yo

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 299
  • Înscris: 14.06.2007
Va salut. Problema la mine, e asa: acum vreo 5-6 ani am vandut un ipad, dupa ce i-am sters contul.
Contul asta eu l-am pastrat pentru o viitoare achizitie. Acum a venit momentul sa-mi iau un ipad nou, dar, inainte de asta, am vrut sa verific daca contul meu e ok.
Am intrat sa verific, dar am vazut ca este blocat.
Am solicitat deblocarea contului, prima data mi-au raspuns ca va fi deblocat in doua ore. Dupa 2 ore, nimic. Am mai solicitat inca o data deblocarea.
La al doilea mail, au zis ca va fi deblocat pe data de 20 august. Nu inteleg de ce dureaza atat de mult.
Ce sa fac? Sa renunt la contul actual si sa fac altul, sau sa astept? Sunt si presat de timp, ca imi trebuie tableta noua.

Edited by didi_yo, 10 August 2023 - 12:16.


Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate