Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Recomandare demontare+instalare ...

CAIET SERVICE PREDEAL II

Internare spital psihiatrie

CM de snooker 2024
 Scot penele dupa montajul tamplar...

Masina de spalat vase si grasimea

Noua lege de acces in paduri

Sunt ouale proaspete?
 Aplicatie invatare limba Germana

Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile
 Primele zile ale internetului per...

Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...
 

Polizoare, masini de gaurit, scule si unelte

* * * * * 8 votes
  • Please log in to reply
15017 replies to this topic

#13897
pufarin

pufarin

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,597
  • Înscris: 21.02.2006
Einhellul este cel mai bun dar vine fara accumulator, Steinhaus merita cand il baga la oferta.

#13898
Alinushu2007

Alinushu2007

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 37
  • Înscris: 17.04.2007
Einhel am gasit la 300 ron cu tot cu acc de 2.5Ah si incarcator

#13899
lex2010

lex2010

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,507
  • Înscris: 21.10.2009
Vezi si asta - https://altex.ro/mas.../SEA4020200014/

#13900
til

til

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,700
  • Înscris: 30.07.2003
Aproape ontopic: https://forum.softpe...2#entry29716717

Tot aproape ontopic: aveti idee cine ar putea confectiona un rezervor de benzina de 300 litri si cam cat ar costa?
108x68x43 cm , poate fi din aluminiu, inox. Cel vechi era din tabla si-i cam mancat. E pentru un camion vechi.

#13901
scub

scub

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,381
  • Înscris: 30.11.2005
Marketing... ce se jongleaza cu preturile !
***
Am luat si trusa 1/4 , mai mult pentru filetante . Stateam cam rau la articolele acestea . Cred ca se duce repede stock-ul. Sunt curios daca va reveni la acelasi pret .

Attached Files


Edited by scub, 02 February 2023 - 17:24.


#13902
til

til

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,700
  • Înscris: 30.07.2003
Deja nu mai e in stoc, trusa.

#13903
scub

scub

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,381
  • Înscris: 30.11.2005
Da , am cautat acum , asa  este ( mai de  dimineata am  facut  comanda ) .
Au promotii bune . Am eu ceva tubulare 1/4 ramase "din vechiu regim" dar... am  zis ,  ca la pretul a 2  pachete de  tzigari... merge . Am acum de  intarit doua dulapuri (  simple cu 4 policioare/blaturi - latime cam  mare - tip fiset) care de  noi " nu  s-au  putut  tine  pe  picioare " . Bâţâie si  dau  sa  se  plieze Posted Image . Am  cumparat , "L"-uri  metalice  si  sper  sa  le  consolidez . Caut  niste  holsuruburi  speciale pentru  PAL pentru  ca  negresele,  nu cred ca  sunt  potrivite. Prind  si  niste  suruburi cu piulite. Cred ca ma  va  ajuta mini-trusa.

Edited by scub, 02 February 2023 - 17:56.


#13904
crisstonne

crisstonne

    Ἀταραξία

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 40,290
  • Înscris: 13.01.2011
Dacă interesează pe cineva... 20 lei.

Attached Files



#13905
crisstonne

crisstonne

    Ἀταραξία

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 40,290
  • Înscris: 13.01.2011
Colegi, poate este cineva mai deștept decît mine, și înțelege ,,oferta "  😵
Magazinul are un buton, <cere ofertă>, nah, zic, poate mai scad la preț, să cumpere clientul de la ei.

Ași, priviți capturile de ecran  🙆🤣

Attached Files



#13906
crisstonne

crisstonne

    Ἀταραξία

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 40,290
  • Înscris: 13.01.2011
L.E. Acum văd că au modificat prețul în magazin, iar oferta lor de pe mail, reprezintă minus 10 lei față de prețul modificat/actualizat azi 😂
Dacă nu întrebam, și cumpăram direct, astă noapte, filozof rămîneam  🙆

Nu face nimic, pentru mine sînt pe lista neagră pe veci  😉

Attached Files


Edited by crisstonne, 02 February 2023 - 19:27.


#13907
titoo

titoo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,225
  • Înscris: 19.03.2007

View Postscub, on 02 februarie 2023 - 17:55, said:

Am acum de  intarit doua dulapuri (  simple cu 4 policioare/blaturi - latime cam  mare - tip fiset) care de  noi " nu  s-au  putut  tine  pe  picioare " . Bâţâie si  dau  sa  se  plieze Posted Image . Am  cumparat , "L"-uri  metalice  si  sper  sa  le  consolidez . Caut  niste  holsuruburi  speciale pentru  PAL pentru  ca  negresele,  nu cred ca  sunt  potrivite. Prind  si  niste  suruburi cu piulite. Cred ca ma  va  ajuta mini-trusa.

Mobilierul din pal se face cu asa ceva , gasesti la chinezi si sablonul pentru demontabili, la preturi decente...si poti sa te apuci si de confectionat mobila Posted Image .

https://www.feroshop.ro/demontabili


[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/DQz7NWvHfz8?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/-5CQfd0Kn2U?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

https://www.aliexpre...id=5KV6W9szoJy2

Edited by titoo, 02 February 2023 - 20:38.


#13908
til

til

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,700
  • Înscris: 30.07.2003
A zis ca vrea sa le intareasca :)
Demontabilii tin, dar nu prea tare.

#13909
titoo

titoo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,225
  • Înscris: 19.03.2007
Cepi cu aracet si demontabili tin mai bine ca orice holsurub sau ericson, daca e vorba de pal. Si daca nu vrei sa mai desfaci dulapul ala, in loc de aracet folosesti clei de oase. Plus ca ii dadusem si o idee de afaceri. :) .

Edited by titoo, 02 February 2023 - 21:39.


#13910
scub

scub

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,381
  • Înscris: 30.11.2005

View Posttitoo, on 02 februarie 2023 - 20:27, said:

Mobilierul din pal se face cu asa ceva ,.....
Foarte de retinut  si  bagata  pagina in bookmark .Eu-s cu fiarele , lemnul/palul nu prea ma  atrag. Dar studiem problema , pentru ca nu sti cand  ai  nevoie ... Multam !
Experienta mea e "0" in astfel de "consolidari".
Si da , nu vreau sa mai demontez , (poate-i fac o poza, la unul dintre  ele , ca  "l-am tras pe drapta") , pentru ca se  tine  cat de  cat ( dar daca-i dau  2  pumni ....se  pliaza :)  ) .
Intentionez sa-i prind 4 <L>-uri pe interior sus si 4  jos (le-am luat  deja , mai trebuie  holsuruburi. Are  si 4  policioare  ,  blat  gros ,  foarte  incapator . Le-am luat in ideea de a  aduna/depozita in  ele ce nu se  cade sa le duc  la  garaj (carti tehnice. incarcatoare , ap  foto , cd-uri, diskuri , incarcatoare ,  etc, (cam ce tine omu intr-o debara la  bloc sa  zicem)  ) .

#13911
andbozo

andbozo

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,311
  • Înscris: 25.06.2006
Nu prea tine aracetul in PAL.Eu prefer Holtzsuruburi 5x50...70 sau Ericson 5x50. Astfel nu mai am nevoie de frezarea aceea care sa cuprinda capul surubului(ca pt. cele de 7).

#13912
scub

scub

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,381
  • Înscris: 30.11.2005
Ma oprisem la acestea , dar nu-mi plac totusi pentru ca nu au "filet" pe toata lungimea . As fi dorit , ca ele sa prinda cat mai mult  din... rumegus :) !
Trebuie sa si masor grosimea peretilor pentru ca sa nu cumva sa iasa in  afara. Daca  totul decurge  bine , din exterior poate-i prind  si  cate 2 lungi de 8-10 mm si  sus  si  jos .
Mai caut :)

Attached Files



#13913
titoo

titoo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,225
  • Înscris: 19.03.2007

View Postandbozo, on 03 februarie 2023 - 09:25, said:

Nu prea tine aracetul in PAL.Eu prefer Holtzsuruburi 5x50...70 sau Ericson 5x50. Astfel nu mai am nevoie de frezarea aceea care sa cuprinda capul surubului(ca pt. cele de 7).

Eu toata mobila din pal la care am utilizat doar holsuruburi, dupa ce am mutat-o/miscat-o de 2-3 ori a inceput sa joace din toate incheieturile. Cu dibluri, aracet si demontabili, lucrurile stau mult mai bine, ramane inchegata, eventual dupa repunerea pe pozitie mai strang melcul de la demontabil.

@scub
Ia ericsoane, sunt mai rezistente decat orice holsurub. E adevarat ca muncesti mai mult pentru ca trebuie mai intai sa dai gauri.

#13914
Ion_Bumbu

Ion_Bumbu

    User asocial

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,569
  • Înscris: 31.01.2010
Ala cu filet partial are rolul lui, aduce mai bine placa strinsa de cea in care este fixata.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate