Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Mezina familiei, Merida BigNine

The Tattooist of Auschwitz (2024)

Se poate recupera numar de telefo...

Upgrade de la MacBook Pro M1 cu 8...
 Ce tip de monitor am nevoie pt of...

Resoftare camera supraveghere

Laptop Gaming

Cu ce va aparati de cainii agresi...
 Nu imi platiti coletul cu cardul ...

Exista vreun plan de terorizare p...

Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone
 Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric

CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...
 

Crestini homosexuali ?

* * * * * 2 votes
  • This topic is locked This topic is locked
3515 replies to this topic

#3367
Karhu

Karhu

    Heretic member

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 39,920
  • Înscris: 25.06.2007
Gata, ati epuizat subiectul?

#3368
Signed_on_ice

Signed_on_ice

    Zombies Are Looking For Brain

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,352
  • Înscris: 23.02.2018

 Kriss77, on 01 februarie 2019 - 07:55, said:

E un simbol al acelui obiect, precum si al crucii spirituale pe care trebuie sa o poarte fiecare crestin.
Dar voi, neoprotestantii, aveti ceva contra simbolurilor.Posted Image
Si oricum si dracul stie ce reprezinta acel simbol si se cutremura, de-asta demonizatii fac urat in apropierea lucrurilor sfinte.
Si de ce ai nevoie de obiecte pentru inchinare?
Inchinarea este in duh si adevar, oricum.

#3369
legit10

legit10

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,480
  • Înscris: 02.11.2015
prietene, tu nu stii nimic doar dai dovada de nesimtire, eu cred biblia  ..eu pot sa fiu ca tine dar nu vreau pentru ca nu intereseaza femeile (nici barbatii , nici copiii, nici nimic )...vreau fix imparatia lui Dumnezeu, doar atat am in cap, cum ajung acolo

Edited by legit10, 07 February 2019 - 14:20.


#3370
legit10

legit10

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,480
  • Înscris: 02.11.2015
nu ma intereseaza...singurul site unde nu reusesc sa scriu cuvinte de doua litere

#3371
zexelica

zexelica

    Nebisericos relaxat

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,859
  • Înscris: 30.01.2007

 legit10, on 31 ianuarie 2019 - 18:48, said:

sexul este un lucru de care te rusinezi, nu o faci de fata cu tatal tau biologic, nu o faci de fata cu Dumnezeu pentru ca e imoral ...da pai "duhovnicesc"
Adica tu poti sa faci sex undeva unde nu te vede Dumnezeu? Sau la tine Dumnezeu e vreo icoana?

Quote

de ce nu faci sex de fata cu ma-ta ? crezi ca imparatia lui Dumnezeu o sa stai ascuns ca sa faci sex ? vino la lumina nebunaticule
De unde ai inteles tu ca eu vreau sa fac sex de fata cu mama? Cu ma-ta de fata, poate, daca asta e nivelul tau convesational.

Edited by zexelica, 10 February 2019 - 11:52.


#3372
legit10

legit10

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,480
  • Înscris: 02.11.2015
fa ma sex si lasa-ma in pace...tu faci, tu tragi....apoi fa avorturi cu nemiluita, sau fa-o cu un prezervativ...ca sa fie doar placere, Dumnezeu va aprecia ca esti un adevarat caracter duhovnicesc

#3373
legit10

legit10

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,480
  • Înscris: 02.11.2015
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/GW0zsiNUrz8?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

parerea voastra sincera despre acest tip de homosexualitate, pe barbati toti ii urasc, dar pe femei ?

#3374
Dorel666

Dorel666

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,912
  • Înscris: 17.04.2016

 Signed_on_ice, on 03 februarie 2019 - 10:14, said:

Si de ce ai nevoie de obiecte pentru inchinare?
Inchinarea este in duh si adevar, oricum.

Nu ai nevoie de obiecte pentru inchinare, ci de imagini. Inchinare fara imagini nu se poate, ca inseamna sa te inchini la Neant, adica la Haos. Si cine se inchina Haosului, naste haos.

 legit10, on 11 februarie 2019 - 21:34, said:

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/GW0zsiNUrz8?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

parerea voastra sincera despre acest tip de homosexualitate, pe barbati toti ii urasc, dar pe femei ?

26 Din pricina aceasta, Dumnezeu i-a lăsat în voia unor patimi* scârboase, căci femeile lor au schimbat întrebuinţarea firească a lor într-una care este împotriva firii;
27 tot astfel, şi bărbaţii au părăsit întrebuinţarea firească a femeii,
s-au aprins în poftele lor unii pentru alţii, au săvârşit parte bărbătească cu parte bărbătească lucruri scârboase şi au primit în ei înşişi plata cuvenită pentru rătăcirea lor.
28 Fiindcă n-au căutat să păstreze pe Dumnezeu în cunoştinţa lor, Dumnezeu i-a lăsat în voia minţii lor blestemate, ca să facă lucruri neîngăduite*.

Eu vad, mai sus, ca homosexualitatea, atat masculina, cat si feminina, este o pedeapsa de la Dumnezeu.

Edited by Dorel666, 12 February 2019 - 15:03.


#3375
legit10

legit10

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,480
  • Înscris: 02.11.2015
prietene oricat de batos te-ai tine, nu rezolvi nimic in fata unei femei daca nu ai o lungime mai mare la organ, de acolo vine confidenta si nu poti sa o mimezi cu adevarat

eu m-am resemnat din pricina lui Dumnezeu si spre norocul meu nici nu corespund

#3376
Dorel666

Dorel666

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,912
  • Înscris: 17.04.2016

 legit10, on 12 februarie 2019 - 14:50, said:

prietene oricat de batos te-ai tine, nu rezolvi nimic in fata unei femei daca nu ai o lungime mai mare la organ, de acolo vine confidenta si nu poti sa o mimezi cu adevarat

eu m-am resemnat din pricina lui Dumnezeu si spre norocul meu nici nu corespund

Eu zic sa perseverezi si-ti vei da seama care-i treaba cu lungimea organului si unde anume gresesti.

#3377
legit10

legit10

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,480
  • Înscris: 02.11.2015
nu vreau sa stiu ce vrea o femeie, am un frate cu organul mare si a reusit in tot ce si-a propus iar femeile il cauta, are incredere in el

eu sunt interesat de curatenie, de imparatia lui Dumnezeu daca ea exista

de fapt e cam ciudat fiindca respecta biblia dar nu se declara crestin..nu stiu de unde vine succesul lui..in toata viata mea nu am vazut un om cu incredere mai mare in el

Edited by legit10, 12 February 2019 - 16:08.


#3378
Dorel666

Dorel666

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,912
  • Înscris: 17.04.2016

 legit10, on 12 februarie 2019 - 16:07, said:

nu vreau sa stiu ce vrea o femeie, am un frate cu organul mare si a reusit in tot ce si-a propus iar femeile il cauta, are incredere in el

eu sunt interesat de curatenie, de imparatia lui Dumnezeu daca ea exista

de fapt e cam ciudat fiindca respecta biblia dar nu se declara crestin..nu stiu de unde vine succesul lui

Esti copil lipsit de experienta. Daca nu erai asa, aflai ca penisul este doar o piele ce se intinde cat este nevoie. De fapt, daca erai cu adevarat crestin, iti descoperea Dumnezeu. De aceea fratele dumitale este mai crestin ca domnia ta...

Apropo, la intrarea in Imparatia lui Dumnezeu... NU TE CASTREAZA. Deci, daca ai penisul mic, tot asa il vei avea si acolo si nu vei avea succes la... sfinte.

Edited by Dorel666, 12 February 2019 - 16:10.


#3379
legit10

legit10

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,480
  • Înscris: 02.11.2015
nu il am mic dar mediocru...sa nu crezi niciodata femeia cand spune ca nu conteaza...conteaza



am lucrat intre barbati, ne dezbracam la dusuri, am facut armata....toti cei cu organul mare aveau mai multe femei

Edited by legit10, 12 February 2019 - 16:48.


#3380
Dorel666

Dorel666

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,912
  • Înscris: 17.04.2016

 legit10, on 12 februarie 2019 - 16:33, said:

nu il am mic dar mediocru...sa nu crezi niciodata femeia cand spune ca nu conteaza...conteaza



am lucrat intre barbati, ne dezbracam la dusuri, am facut armata....toti cei cu organul mare aveau mai multe femei

Si eu l-am avut ”mediocru”. Dar, cand am gasit femeia potrivita, a devenit mult mai mare. Este ”mediocru” pentru ca femeia pe care o ai nu te excita deajuns si intra prea putin sange in el.

#3381
legit10

legit10

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,480
  • Înscris: 02.11.2015
nu exista femeia potrivita, sufletul pereche...etc...exista o femeie pe care Dumnezeu ti-o da, femeia asta este atrasa in primul rand de personalitatea ta, de starea ta materiala, nu de sex...sexul distruge orice casnicie pentru ca vrem mai mult....cand tu doresti femeia, ea nu te doreste, cand femeia te doreste, nu o doresti tu...din aceasta cauza femeile cauta barbati insensibili

Edited by legit10, 13 February 2019 - 08:16.


#3382
Dorel666

Dorel666

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,912
  • Înscris: 17.04.2016

 legit10, on 13 februarie 2019 - 08:07, said:

nu exista femeia potrivita, sufletul pereche...etc...exista o femeie pe care Dumnezeu ti-o da, femeia asta este atrasa in primul rand de personalitatea ta, de starea ta materiala, nu de sex...sexul distruge orice casnicie pentru ca vrem mai mult....cand tu doresti femeia, ea nu te doreste, cand femeia te doreste, nu o doresti tu...din aceasta cauza femeile cauta barbati insensibili

Dumnezeu iti da femeia pe care o ceri... Se pare ca, pana acum, ai cerut ce nu trebuia.

#3383
GRATEFUL

GRATEFUL

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,480
  • Înscris: 17.04.2014
Daca te numesti crestin sau vrei sa fii crestin, ar cam trebui sa te lasi de practica homosexualitatii. Si din fericire exista speranta in acest sens...fiindca nimeni nu se naste homosexual ( etc.)
(Sintagma "crestin homosexual" este un nonsens.Cele doua statuturi nu sunt compatibile, fiindca Dumnezeu condamna acest obicei, indiferent de opinia vehiculata de mass media.)

"Homosexualitatea nu este o boală. Este un comportament viciat format în urma interacțiunii complexe între o multitudine de factori: conflicte personale, traume emoționale din trecut, nevoi sufletești neîmplinite, incertitudine cu privire la identitatea sexuală, înstrăinarea de părintele de același sex, abuz sexual, teamă de intimitate cu sexul opus, o eventuală cauză hormonală, influențe și propagandă prin mass-media, diferite opțiuni personale, obsesii și altele.
Această cauzalitate este rareori conștientizată; ea este adusă la lumină de obicei în cadrul ședințelor de psihoterapie, prin care subiectul este ajutat să se cunoască pe sine și să identifice acele motive și evenimente care determină și „argumentează” emoțiile și comportamentele sale prezente. De aceea, eforturile de eliminare a acestor atracții din viața individului se concentrează pe identificarea și rezolvarea cauzei, nu a efectului - homosexualitatea. Astfel, persoane care se auto-identificau ca homosexuale și care nu urmăreau o schimbare, după ce au venit la psihoterapeut pentru alte probleme, au constatat la sfârșitul terapiei că nu mai sunt atrase de persoane de același sex. În unele cazuri, terapia pentru o anumită problemă psihologică rezolvă indirect și problema atracțiilor homosexuale."

Pentru cei interesati sa inteleaga mai mult sau doresc o schimbare am gasit acest site pe care il consider extrem de util pentru modul cum abordeaza subiectul:
https://www.homosexu...ro/stiinta.html

Edited by GRATEFUL, 28 February 2022 - 20:15.


#3384
eu-DECEBAL

eu-DECEBAL

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,589
  • Înscris: 01.03.2015
Sa inteleg ca nu exista crestin homosexual ok dar crestinii care practica alte pacate ei ce scuza au? In primul secol se duceau crestinii nostri sa dea la buci in templul zeitei Diana ceva ce nu ai vazut. 😂 Adica cum ii iarta Dumnezeu pe crestini care practica curvia,minciuna etc si pe homosexuali nu? In biserica primara se imbatau cu vinul de la impartasanie si apostolii nu au zis niciodata ca ei nu ar fi crestini. Pacatul e pacat si nimeni nu scapa de condamnare chiar dacs  noua ni se pare ca facem pacate mai lite. Isus a venit sa plateasca pentru pacatele omeniri pentru ca lumea sa fie mantuita prin El. Viata vesnica este un dar gratuit din partea lui Dumnezeu. Oricum macar atat sa faca si Dumnezeu pentru noi ca in rest nu ajuta pe nimeni si a lasat omenirea de capul ei.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate