Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Boxa membrana tweeter infundata

ajutor

Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay
 Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...
 De ce sunt oamenii nostalgici

Cum vand casa fara factura Hidroe...

Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?
 polita RCA ONLINE

Termostat frigider - verificare

Mai au PC-urile vreun viitor?

Centrala termica immergas
 

Setari e-mail: POP3, IMAP etc.

- - - - -
  • Please log in to reply
22 replies to this topic

#19
_-_

_-_

    - Magister Ludi -

  • Grup: Moderators
  • Posts: 22,901
  • Înscris: 21.03.2013
Unde ai mers la "conturi si importare">"trimite mesaje ca"? In ce client de e-mail?
Prin "client de e-mail" se intelege aplicatia stand-alone (instalata de utilizator sub un sistem de operare - Microsoft Outlook, Mozilla Thunderbird, Windows Mail etc.) sau aplicatia web - webmail (deschizand un anumit link intr-un web browser) care se conecteaza la un server de e-mail (de exemplu, serverul Google - Gmail) in baza unei relatii de tip client-server.
Iti repet, daca este vorba de un serviciu oferit de Google, aceasta nu mai are legatura cu S.O. Windows sau cu aplicatii client de e-mail instalate sub Windows. Daca aceasta este situatia, atunci adreseaza-te pe aria My Digital Life care se refera inclusiv la configurarea serviciilor Google din setarile online ale contului.
Deci tot nu am inteles la ce te referi sau nu stiu eu despre ce este vorba. Ai creat un alias pentru adresa ta implicita Gmail (nici nu stiu daca Google permite acest lucru)? Ai folosit serviciul de e-mail de la Google impreuna cu alt domeniu web (Gmail for work)? Sau despre ce este vorba?

LE:
Abia acum m-am lamurit. M-a dezorientat atat traducerea in limba romana pe care ai utilizat-o tu cat si faptul ca ma asteptam sa te referi la un client de e-mail (aplicatie gen Thunderbird). Intr-adevar, in Google Settings exista optiunea de a seta o alta adresa de e-mail pe care o detii in vederea expedierii de mesaje. Eu nu am explorat aceasta posibilitate. Helpul il gasesti aici: https://support.goog...wer/22370?hl=en
Daca tot nu te descurci, atunci deschide un topic pe aria My Digital Life.

Edited by _-_, 13 April 2016 - 09:36.


#20
radurus

radurus

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,022
  • Înscris: 16.06.2006
Buna.
Am o problema foarte ciudata legata de imap email.

De ~o saptamana nu mai pot verifica emailul.
Folosesc Thunderbird. Windows e instalat de max 1luna. (Thunderbird downgraded/upgraded). Thunderbird spune sa scad numarul de conexiuni, dar nu are efect.
Am 2 conturi gmail, unul yahoo si unul hotmail.

Am incercat sa setez in Outlook un cont de mail si pare ca problema persista.
Se pare ca pot sa trimit (smtp gmail) dar nu pot primi email (imap)

Am verificat serverele imap cu telnet si:
outlook.com se pare ca raspunde
gmail.com 993 si 143 nu functioneaza deloc
rdsmail.ro functioneaza

Am aceleasi conturi setate pe telefon android in aplicatia Profimail si toate functioneaza normal.
Am incercat pe conexiune 3G si pe conexiunea wifi>router>ISP-ul meu (radiocom) si totul e functional.

Am incercat sa accesez 2 conturi de yahoo (setate functionale cu Thunderbird) pe un alt desktop. N-am mai deschis Thunderbird acolo de 2 luni. Conturile de yahoo nu merg.

Am incercat telnet la gmail de pe un alt computer fara rezultate pozitive.

Mentionez ca am dezactivat toate firewall de pe computere.

Aveti alte idei?

Edited by radurus, 15 July 2016 - 21:05.


#21
radurus

radurus

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,022
  • Înscris: 16.06.2006
Am rezolvat problema.
Am dezinstalat Thunderbird si am sters tot ce avea legatura din registri.
Am instalat din nou si functioneaza.

Yahoo totusi nu imi accepta decat conexiune POP desi pe telefon aplicatia Profimail are setat IMAP.

Edited by radurus, 27 July 2016 - 16:38.


#22
radurus

radurus

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,022
  • Înscris: 16.06.2006
Revin...
Minunea a durat cateva zile.
Iarasi nu mai functioneaza.

#23
Feketecristian

Feketecristian

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 23.10.2016
Buna Seara ,,

Daca se poate sa ma ajutati si pe mine nu reusesc sa dau de capat la aceasta eroare din mail ! Nu stiu cum sa rezolv tot am cautat pe internet dar nimik


Impossibile connettersi al server.
Oggetto 'nu stiu'
Server: 'imap-mail.outlook.com'
ID errore di Windows Live Mail: 0x800CCC0E
Protocollo: SMTP
Porta: 25
Protezione (SSL): Sì
Errore socket: 10013

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate