Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
O smecherie pe care nu o inteleg

Balcon parter fara acte

unde gasesc un speed bag in bucur...

Programe TV cu altfel de sporturi
 Laptop "bun la toate" max...

navigatie noua vw tiguan

ctfmon.exe - System Error (in Saf...

Ați prins vremurile cand 120 Volț...
 Whatsapp nu afișeaza numele ...

Medii admitere Politehnica Bucure...

Se extinde Baza de la Kogalniceanu

Politist mutilat de caine in curt...
 Trotineta- cat rezista?

Windows 11 si inregistrare de pe ...

Cont Facebook spart

Accesare Plex prin webstation
 

Night of the Living Dead (1968)

- - - - -
  • Please log in to reply
6 replies to this topic

#1
DarkShadow123

DarkShadow123

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 210
  • Înscris: 07.05.2014
Ce parere aveti depre film(daca l-ati vizionat)?Eu sincer nu m-am infricosat decat in ultimele 25 de minute(partea cand fata aia se transforma in zombie si isi omoara mama)si cand zombalaii incep sa manance din cadavrele celor 2 indragostiti.Ceea ce m-a impresionat este ironia de la final,cand barbatul ala care s-a baricadat in pivnita,a fost impuscat in cap,militarii crezand ca e zombie(dupa ce te straduiesti asa mult sa rezisti,cand trebuie sa fii salvat,ti se da un head-shot).

#2
MeT4L

MeT4L

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 714
  • Înscris: 19.10.2009
Asta ar trebui sa fie coloana sonora.


[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/8X_IETQqK54?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#3
potae

potae

    Sorosist frumos si liber

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,429
  • Înscris: 20.08.2013

 DarkShadow123, on 07 iunie 2014 - 22:11, said:

[...] manance din cadavrele [...]

Could be worse
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/QO2FQPxmiYk?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
si nici macar nu era zombie...

#4
iulian_k

iulian_k

    Bau Bau, Sexomarxist, Sacerdot al Sfintei Conventii

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,770
  • Înscris: 07.01.2012

 DarkShadow123, on 07 iunie 2014 - 22:11, said:

Ce parere aveti depre film(daca l-ati vizionat)?Eu sincer nu m-am infricosat decat in ultimele 25 de minute(partea cand fata aia se transforma in zombie si isi omoara mama)si cand zombalaii incep sa manance din cadavrele celor 2 indragostiti.Ceea ce m-a impresionat este ironia de la final,cand barbatul ala care s-a baricadat in pivnita,a fost impuscat in cap,militarii crezand ca e zombie(dupa ce te straduiesti asa mult sa rezisti,cand trebuie sa fii salvat,ti se da un head-shot).
Nu cred ca se dorea un film horror asa cum s-au dorit  continuarile. L-am perceput  mai mult ca pe o comedie de genul celor facute peste zeci de ani Shaun of the Dead sau Fido.

#5
antinVidia

antinVidia

    - I'm deranged -

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,302
  • Înscris: 14.02.2007
Mi-a placut mai mult cel din '90, dar si originalul a avut farmecul lui. Un film aparte.

#6
Mos-Nicolae

Mos-Nicolae

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 2,954
  • Înscris: 09.12.2013

 DarkShadow123, on 07 iunie 2014 - 22:11, said:

Ce parere aveti depre film(daca l-ati vizionat)?Eu sincer nu m-am infricosat decat in ultimele 25 de minute(partea cand fata aia se transforma in zombie si isi omoara mama)si cand zombalaii incep sa manance din cadavrele celor 2 indragostiti.Ceea ce m-a impresionat este ironia de la final,cand barbatul ala care s-a baricadat in pivnita,a fost impuscat in cap,militarii crezand ca e zombie(dupa ce te straduiesti asa mult sa rezisti,cand trebuie sa fii salvat,ti se da un head-shot).
Asta este si farmecul filmelor "zombie" - Partea de baricadat.
Eu chiar am jucat call of duty si aveau un zombie mod: Te baricadai intr-o cladire si erai atacat de zombie.


Cred ca am vazut majoritatea filmelor zomibie de pe piata, nu prea ai cum sa nu reusesti macar vreo faza amuzanta, este ceva amuzant la un cadavru fara minte.
Ce nu imi place la filmele astea noi... au cam inceput "cadavrele" sa alerge.
Am vazut o suma de filme prin 90-2000: In toate Zombie nu puteau sa alerge, faceau suspansul sa fie si mai mare, acuma parca au luat din farmecul lor.

#7
DarkShadow123

DarkShadow123

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 210
  • Înscris: 07.05.2014

 Mos-Nicolae, on 08 iunie 2014 - 08:07, said:

Asta este si farmecul filmelor "zombie" - Partea de baricadat.
Eu chiar am jucat call of duty si aveau un zombie mod: Te baricadai intr-o cladire si erai atacat de zombie.


Cred ca am vazut majoritatea filmelor zomibie de pe piata, nu prea ai cum sa nu reusesti macar vreo faza amuzanta, este ceva amuzant la un cadavru fara minte.
Ce nu imi place la filmele astea noi... au cam inceput "cadavrele" sa alerge.
Am vazut o suma de filme prin 90-2000: In toate Zombie nu puteau sa alerge, faceau suspansul sa fie si mai mare, acuma parca au luat din farmecul lor.

Si cs-ul are un mod cu zombie.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate