Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Difuzor bas Q Acoustic 3050

Bolojan la presedintie?

Huawei band 8

Statii de benzina DHR
 AT Duster 80 asfalt 20 forestier

fisura/crapatura perete exterior ...

Windows XP Volume License

Noul degresant universal
 Imaginea nu poate fi redata - Ero...

"Mafiotii" revin in forta...

Branșament gaze 2024 sau pom...

Lamurire bec led h7
 Preturi momeala ? (dar care e sme...

Realizare tavan fals rigips

Alternative pod Giurgiu - Ruse

Cat spatiu stocare aveti in total...

Windows 10 "Threshold" - RTM

- - - - -
  • Please log in to reply
7068 replies to this topic

Poll: Cititi si Primul post al topicului (147 member(s) have cast votes)

Acesta va fi actualizat permanent cu informatii utile.

1. Va va scuti de cautari. (70 votes [47.62%])

Percentage of vote: 47.62%

2. Va va scuti de unele intrebari inutile sau care s-au mai pus deja. (65 votes [44.22%])

Percentage of vote: 44.22%

3. Ptr intrebarile legate de licenta si upgrade-ul acesteia, folositi topicul dedicat. (11 votes [7.48%])

Percentage of vote: 7.48%

4. Acest topic ramane doar ptr discutiile legate de versiunea RTM (1 votes [0.68%])

Percentage of vote: 0.68%

Vote Guests cannot vote

Gaby_M

Gaby_M

Senior Member

• Grup: Senior Members
Asa arata Windows 10 instalat pe Asus eee PC 1011. Totul a decurs foarte bine, de la download pina la instalarea pe partitia C, instalare de la 0 inclusiv formatarea partitiei.
A instalat automat toate driverele inclusiv pentru retea, care in Windows 7 a necesitat instalare manuala.
Singura componenta care nu a fost recunoscuta a fost placa video, dar a functionat driverul de Windows 7.
Mentionez ca versiunea instalata a fost cea pe 32 biti.

Attached Files

• Attached File  Foto.jpg   95.21K   65 downloads

xxvirusxx

xxvirusxx

Retired

De acum sa-l testez si eu Virtual...
Deocamdata merge ClassicShell, de ster folderele din my Computer...

Attached Files

• Attached File  win10.jpg   119.09K   62 downloads
  • Attached File  w10.jpg   107.01K   56 downloads

nelu_242000

nelu_242000

Active Member

• Grup: Members
Cu doar 2g ram din 4 si 1 nucleu logic din 4, functioneaza aproape ca 8.1!
O sa mai incerc daca merge office 2007 si programul de update pt gps si o sa trec definitiv la el!
Cred ca o sa fie cu mult peste win 7 si 8.1!

ionutzarad

ionutzarad

Member

Din pacate eu a trebuit sa revin la Windows 8.1 din cauza ca software-ul (Intel® Solid-State Drive Toolbox) de optimizare a SSD-ului, nu functiona corect pe Windows 10, am incercat si modurile de compatibilitate, nici un rezultat.
Se pare ca trebuie sa mai astept pana Intel va scoate o versiune noua a soft-ului.
La fel si Bitdefender Internet Security 2015 e incompatibil (la asta ma asteptam) cu Windows 10, desi versiunea gratuita de Bitdefender functioneaza corect.

SuPY

SuPY

Senior Member

View Postionutzarad, on 03 octombrie 2014 - 19:45, said:

Din pacate eu a trebuit sa revin la Windows 8.1
Se poate face downgrade?

ionutzarad

ionutzarad

Member

View PostSuPY, on 03 octombrie 2014 - 19:50, said:

Se poate face downgrade?

Nu, am facut o reinstalare de sistem de la 0 Posted Image

MaVeRicK89

MaVeRicK89

We're all mad here

In jocuri nu se descurca prea bine, am mai putini fps fata de celelalte versiuni, dar e de inteles, rulez driver video de 8.1 mai dureaza pana o sa apara driver compatibil. Deocamdata renunt la el, nu are rost sa tin doua windows 8.1 in pc :D

Edited by MaVeRicK89, 03 October 2014 - 20:51.

Alice

Alice

Big Boobs

L-am instalat si eu ieri, sterse partitiile de pe SSD & facut partitii noi

Pro: nu prea multe - nu am gasit nimic deocamdata care sa ma 'incante' in mod deosebit fata de 8.1.
Oricum ala era instalat de cand aparuse 8-ul, update la 8.1, se simtea nevoia de o reinstalare (numai Installer Cache avea vreo 30GB, l-am curatat si nu mai puteam face update la programe :()

Contra: Destule:
Win + sageti nu mai functioneaza in multe aplicatii; de asemenea face 'snap' doar in desktop-ul curent, nu si pe al 2-lea monitor (trebuie mutata fereastra pe celalalt desktop si pe urma win+sageti).
Snap-ul nu merge nici cu mouse-ul de multe ori

Alt+tab are oaresce probleme, nu intotdeauna alt+tab (scurt) te duce in ultima fereastra folosita

Mi-a luat 1/2 de zi sa-mi fac sobolanu' (pe bluetooth) sa functioneze - nu a vrut cu driverele lui, nu a vrut cu driverele gasite la prima cautare la Intel; dupa aceea am mai cautat si am gasit altele (tot Intel) cu care a mers.
Alte echipamente bluetooth (telefoane) le vedea, doar sobolanii nu (am incercat cu un MS si cu un Lenovo)

Daca are vre-un update de facut, la shutdown (restart) & update sta o gramada

Mi s-a blocat odata explorer-ul dar tocmai plecam de acasa asa ca nu am stat sa-l frec, shutdown si l-am inchis.

Oricum, in mare, pare suficient de stabil incat sa-l folosesti 'daily use'. Din cate retin, si la 8 au fost probleme cu alt-tab la inceput.

MooF2010

MooF2010

Senior Member

la mine a facut imediat update.....

tryky

tryky

Member

Am facut si eu update de la win 7 la win 10 si am o nelamurire.... Am incercat sa instalez antivirusul Avast si imi da eroare nu merge....Voi ce antivirus folositi ???  HELP!!!

Cozzmy13

Cozzmy13

Active Member

Las-o moale cu 'help'. Antivirus ori nu folosești ori pui Bitdefender Free Edition.

_-_

_-_

- Magister Ludi -

• Grup: Moderators
Dar Windows Defender (antivirusul care este instalat implicit) ce are? Eu de multa vreme nu mai folosesc alt antivirus. Cand am de-a face cu un fisier dubios il scanez si online.

Momentan nu stiu daca exista antivirusi compatibili cu Windows 10 care nu a fost inca lansat oficial. Cu siguranta dezvoltatorii antivirusilor vor incepe sa isi testeze produsele si sub Windows 10, daca nu au inceput deja, dupa care vor include Windows 10 in lista lor de compatibilitati. In cateva zile, maxim saptamani se vor gasi si antivirusi compatibili.

Cozzmy13

Cozzmy13

Active Member

Eu oricum nu folosesc niciun antivirus deci mi-e tot una.

Kroghy

Kroghy

Guru Member

eu folosesc antivirusul microsoft, fostul security essencials acum inclus in defender si isi face treaba perfect

Nightprowler

Nightprowler

Junior Member

Sunt curios daca cineva a reusit sa modifice setarile de la Windows update. Am incercat dar are mesaj ca trebuie sa rulez ca administrator. E setat sa instaleze automat iar eu as vrea ca sa fiu informat inainte si decizia tot de mine sa depinda.

ionutantonesei

ionutantonesei

Member

Am gasit niste chestii interesante in registrii legate de personalizare.Se pare ca va va reaparea aero glass dar vom putea sa si modificam culoarea de la umbrele de la ferestre.Din pacate momentan sunt inactive setarile din registrii ca le-am modificat dar nu s-a intamplat nimic[ http://i62.tinypic.com/2vkbzaq.png - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Edited by ionutantonesei, 04 October 2014 - 08:53.

xxvirusxx

xxvirusxx

Retired

View Posttryky, on 04 octombrie 2014 - 02:48, said:

Am incercat sa instalez antivirusul Avast si imi da eroare nu merge...

Ce versiune? Sa-l testez si eu.

LE. Presupun ca asta e eroarea...

Attached Files

_-_

_-_

- Magister Ludi -

• Grup: Moderators
Va invit sa participati si la urmatorul subiect cu chestionar:
Windows Defender in Windows 8 sau superior (vs alti antivirusi)

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate