Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii
 Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android
 

Allview Viva H10

- - - - -
  • Please log in to reply
20 replies to this topic

#1
dyya92

dyya92

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 14
  • Înscris: 24.10.2013
Allview Viva H10

Prezentare video:

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/WtQV7LDrONI?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]


Cateva specificatii

Display IPS-LCD 10,1 INCH

Rezolutie: 1280*800px

CPU: Cortex-A7, 1,2 GHz Quad Core

GPU: PowerVR SGX544 MP

Memorie RAM: 1GB DDR3

3G

Pret: 999 Ron

#2
DaniJ90

DaniJ90

    You Are Terminated!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,104
  • Înscris: 22.11.2011
Unboxing...
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/uJyNqQG_1_c?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#3
dyya92

dyya92

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 14
  • Înscris: 24.10.2013
Allview Viva H10 - Unboxing + Review

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/1pELPzse8bg?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#4
ingerulol

ingerulol

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 993
  • Înscris: 11.09.2006
Nu am nimic cu Allview , dar departamentul tablete si service ar trebui sa devina calitativ mai bun pentru ca le fug toti clientii . Daca pe partea de telefoane acestia au parteneriat de succes cu ODM -  Gionee / Lava / Xolo phones  pe partea de tablete stau mult mai prost , ele fiind ieftine si proaste . Nu de multe ori am auzit utilizatorii ca aveau tabletele DOA (Dead on arrival) , sau ca le jucau butoanele sau ca nu le functiona cate ceva . Au un parteneriat de care ar trebui sa tina cu dintii (TECLAST) cu ei au facut tableta Viva i8 (cea cu Intel) si s-a vazut ca a fost bine primita in piata , si Viva Q8 , H8 , nu stiu cu cine a fost contruita dar iar pareau calitativ mai bune decat restul . Mai departe sunt tablete de duzina , ce nu se diferentiaza de Serioux , UTOQ , EBODA samd . Sa puna mana sa creasca putin calitatea produselor ca preturile sunt aproape similare cu ale brandurilor consacrate .

#5
ComandaCaricaturi

ComandaCaricaturi

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 744
  • Înscris: 05.08.2012
Stie careva cum se poate face ROOT pe H10 LTE, cu KitKat? Sau daca nu, cum sa fac sa instalez o aplicatie direct de pe SD (32gb), fara a mai utiliza memoria interna, m-am lovit de problema asta cand am incercat sa rulez Hearthstone, iar chiar daca indeplinesc specificatiile necesare, atata timp cat foloseste memoria interna si nu spatiul de pe SD, ramane mereu fara spatiu la instalare...

#6
dessan111

dessan111

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 22
  • Înscris: 12.01.2007
Si eu am probleme pe Allview H10 LTE achizitionata de curand din start nu ai spatiu pentu alte aplicatii, nu stiu cum sa maresc partitia de sistem pentu aplicatii. Stie cineva cum putem rezolva problema asta, cu spatiu insuficient ?

#7
ComandaCaricaturi

ComandaCaricaturi

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 744
  • Înscris: 05.08.2012
@dessan, din pacate va trebui sa o returnezi, uite aici in detaliu patania mea cu Allview:


http://de-toate.info...bleta-viva-h10/

#8
andupustiu

andupustiu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,571
  • Înscris: 26.06.2010
Si tableta Viva H8 LTE tot memorie de 1,12 GB pentru instalare aplicații are disponibila , deja după ce s-a făcut update la aplicațiile preinstalate mai are memorie disponibila 200 MB si intre timp au apărut alte update-uri la aplicații pe care nu le mai pot face.

#9
paulspp

paulspp

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 484
  • Înscris: 08.12.2008
salut , a rezolvat careva problema memoriei insuficiente , cei de la allview promit un update pt remediere dar trece anu ....si tot asa-pauza

#10
murilexix

murilexix

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 759
  • Înscris: 14.03.2009
Buna ziua tuturor. Am nevoie de ajutor in incercarea actualizarii sistemului de operare a unei tablete Allview Viva H10 HD, pe care momentan ruleaza Android 4.4.2 Kit Kat. Stiu ca de curand s-a lansat Android 6.0 Marshmallow, asa ca ma gandesc ca poate as reusi un upgrade la versiunea 5.1 - tableta am cumparat-o dintr-un magazin de electrocasnice si prin urmare, sper ca permite upgradarea OS-ului. In meniul de aplicatii al tabletei apare optiunea "Actualizare sistem", pe care daca o accesez, primesc urmatorul mesaj cu instructiuni: " 1. Copiati fisierul update zip file pe tableta. 2. Click " Actualizare Locala" si selectati fisierul update zip corect. 3. Click "Actualizare". ". Va rog sa-mi spuneti de unde pot descarca fisierul de actualizare ( denumit de catre ei "zip file" )? De pe site-ul producatorului (Allview)?

#11
paulspp

paulspp

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 484
  • Înscris: 08.12.2008
pe site-ul producatorului nu exista vreo actualizare pt aceasta tableta si nici nu cred ca va primi din pacate ,deci momentan nu se poate actualiza ,eventual un custom rom daca gasesti si sa se potriveasca cu specificatiile tabletei .

pt extindere memorie se poate face root la tableta cu kingo.apk si apoi folosirea unui sd pe care se creaza o partitie .ext si cu link2sd din play store se pot muta aplicatii pe sd

#12
murilexix

murilexix

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 759
  • Înscris: 14.03.2009
Merci pentru raspuns, paulspp.

#13
nicoara69

nicoara69

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 05.10.2008

View Postpaulspp, on 30 decembrie 2015 - 09:25, said:

pe site-ul producatorului nu exista vreo actualizare pt aceasta tableta si nici nu cred ca va primi din pacate ,deci momentan nu se poate actualiza ,eventual un custom rom daca gasesti si sa se potriveasca cu specificatiile tabletei .

pt extindere memorie se poate face root la tableta cu kingo.apk si apoi folosirea unui sd pe care se creaza o partitie .ext si cu link2sd din play store se pot muta aplicatii pe sd

Salut paulspp !!
Ma tot chiunuiesc sa extind memoria cu aplicatiile pe care mi le-ai indicat si nu am reusit.
Le-am instalat fara probleme dar nu reusesc sa le configurez.
Te rog explica mai clar exact cum ai formatat SD cardul (ext2, ext3, ext4, fat32 .... ?)  si cum folosesti link2sd ca sa le muti. (link on SD)

Multumesc anticipat !

#14
paulspp

paulspp

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 484
  • Înscris: 08.12.2008
prima data faci root la tableta , apoi cu mini tool aplication faci o partitie pe cardul SD (2 GB suficient) gasesti tutoriale pe google  cum se face , apoi introduci cardul SD in telefon deschizi aplicatia link2SD  -creare script montare si alegi ext4 ,se va restarta tableta si gata .
Din meniul aplicatiei  selectezi ce doresti sa muti pe SD ca sa iti eliberezi  memoria interna a tabletei .Orice aplicatie instalezi prima data se va instala in memoria tabletei dupa care poti muta .

#15
iohann

iohann

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 22.01.2007
are cineva un backup la o tabeleta vivah10hd, am incercat ceva si am blocat-o, un link sau un pm, multumesc

#16
cornel_v2005

cornel_v2005

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 33
  • Înscris: 22.09.2010
Buna dimineata!
Rog si eu daca are cineva acest model de tableta, sa faca un backup full ROM pentru sp flash tool si sa-l urce pe un server!

Multumesc!

#17
iohann

iohann

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 22.01.2007
la multi ani in primul rand , chiar nimeni nu are un backup, un link ceva? multumesc

#18
Remicade

Remicade

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,769
  • Înscris: 25.11.2009
Am o tableta care nu mai are spatiu disponibil, i-am pus card dar spatiul tot mic e. Scrierea implicita e pe card. Daca as face root as rezolva ceva ? Si cum sa fac ?

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate