Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Boxa membrana tweeter infundata

ajutor

Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay
 Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...
 De ce sunt oamenii nostalgici

Cum vand casa fara factura Hidroe...

Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?
 polita RCA ONLINE

Termostat frigider - verificare

Mai au PC-urile vreun viitor?

Centrala termica immergas
 

Fitzele BCR-ului

- - - - -
  • Please log in to reply
3 replies to this topic

#1
invatacelulionel

invatacelulionel

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 167
  • Înscris: 30.01.2014
Salut  , acum cateva zile  primesc  un sms  de la   fitzosii de la banca ,, BCR  a incheiat    asigurarea garantiei creditului dvs  si din cont au fost retrasi  x Euro''.WTF. A mai patit cineva asa?Nu e prima oara cand imi fac surpize  ,  am mai  aflat   ca au  marit si comisionul de administrare cont.Mentionez ca in  restul anilor  de cand  am   creditul  nu  mi-au  mai facut  fitze   cei de la BCR.Se poate   face ceva  juridic  ? I mean  ca   au modificat  contractul fara sa ma  consulte si pe mine?

#2
sandel_u

sandel_u

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,663
  • Înscris: 21.11.2009

View Postinvatacelulionel, on 04 iunie 2014 - 13:14, said:

Salut  , acum cateva zile  primesc  un sms  de la   fitzosii de la banca ,, BCR  a incheiat asigurarea garantiei creditului dvs  si din cont au fost retrasi  x Euro''.WTF. A mai patit cineva asa?Nu e prima oara cand imi fac surpize  ,  am mai  aflat   ca au  marit si comisionul de administrare cont.Mentionez ca in  restul anilor  de cand  am   creditul  nu  mi-au  mai facut  fitze   cei de la BCR.Se poate   face ceva  juridic  ? I mean  ca   au modificat  contractul fara sa ma  consulte si pe mine?
Astea doua nu sunt sinonime. Citeste contractul cu bcr-shit si vezi ce scrie acolo.
Sau daca zici ca "au modificat contractul", pune-le unul langa altul si da-ne aici sa vedem care sunt diferentele dintre cele doua.

#3
neN3i

neN3i

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 110
  • Înscris: 19.01.2007
asigurarea garantiei creditului este o asigurare care se face la orice credit acordat de banca, in caz ca tu pateste ceva gen mori esti dat afara, intrii in inchisoare, banca isi va recupera banii de la asigurarea respectiva. E ca si atunci cand iti faci leasing si esti obligat sa-ti faci casco pe perioada contractuala.

Asigurarile de genul din cate stiu sunt detul de ieftine nu cred ca ti-au luat atat de multi bani incat sa intrii in panica

#4
sandel_u

sandel_u

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,663
  • Înscris: 21.11.2009

View PostneN3i, on 04 iunie 2014 - 15:04, said:

nu cred ca ti-au luat atat de multi bani incat sa intrii in panica
Sigur nu i-au luat, dar stii cum sunt multi, ca el:
- "mi-au incalcat drepturile!", dar nu stiu care sunt;
- "pot sa ii dau in judecata?", sigur ca pot, ca asta inseamna democratie, dar asta nu inseamna ca si au dreptate si ca vor castiga;
-...

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate