Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
PC game stream catre Nvidia Shiel...

Pompa de apa HEPU ?!

Vreau o masina electrica de tocat...

Cum ajunge remorca de tir inapoi ...
 Alt "Utilizator nou" pe T...

ULBS INFORMATICA

Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata
 Am nevoie de poze cu un curcubeu

Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura
 Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...

De ce sunt oamenii nostalgici
 

instructorii scoala de soferi Keles braila servicii proaste , de toata jena

- - - - -
  • Please log in to reply
25 replies to this topic

#1
casandraddddd

casandraddddd

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 03.06.2014
Am vazut ca exista putine informatii despre scolile de soferi asa ca o sa adaug cateva informatii:

Instructorii de la scoala de soferi Keles braila nu-si dau interesul sa te invete, orele de condus se desfasoara ori intr-o goana nebuna (in timpul careia nu ai cum sa prinzi cum trebuie manevrele si sa observi intersectille) ori intr-un dezinteres de a-ti explica complet diversele situatii in intersectii, iti dau indicatii care de multe ori se contrazic , folosesc timpul orelor de condus pentru a face servicii in interes propriu (timpul elevului nefiind respectat), tin la orgoliul propriu mai mult decat la datoria de a se adapta fiecarui elev si abilitatilor acestuia (iar daca le faci o observatie devin rautaciosi , nervosi si razbunatori) ,

#2
Adi blondu

Adi blondu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,724
  • Înscris: 05.01.2007
Toti instructorii sunt o apa si-un pamant.Posted Image

Edited by Adi blondu, 03 June 2014 - 19:42.


#3
casandraddddd

casandraddddd

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 03.06.2014
eu speram totusi sa nu fie asa , am postat ca sa aflu daca exista si instructori buni (in braila)

#4
nicu131

nicu131

    Bad Motherfucker

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,622
  • Înscris: 12.02.2008
In Galati exista

#5
MooF2010

MooF2010

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,326
  • Înscris: 24.05.2010
E in Galati un instructor Andronache parca are si scoala proprie...e un foarte bun pedagog, nu tipa la tine is nu te lasa pana nu inveti... daca esti tamb te lasa in pace, dar daca dar daca vede ca vrei si ca se poate, insista.
Instructor care sa nu faca in interes propriu nu gasesti.

#6
tsunnami

tsunnami

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,223
  • Înscris: 17.02.2009
Care e rata de promovare a examenului la ei la scoala?
Dupa asta trebuie sa te iei

#7
casandraddddd

casandraddddd

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 03.06.2014
Nu stiu care e rata reala de promovare pentru ca nu cunosteam pe nimeni acolo , am cunoscut in timpul cursurilor o persoana care  picase si incerca din nou si o alta persoana care a luat examenul.

Nemultumirea mea consta si in faptul ca ,daca nu ai nici un fel de cunostinte anterioare de condus , instructorul te ajuta  la manevre cand nu esti atent (de ex apasand pedalele in acelasi timp ) pentru a evita  greselile in trafic (de ex oprirea motorului) numai din interesul de a fi el bine vazut , in felul asta nedandu-ti sansa sa inveti cu adevarat  (scopul fiind sa platesti pana la final cursurile)

#8
adisz

adisz

    Targu Mures

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,995
  • Înscris: 07.11.2006

 casandraddddd, on 04 iunie 2014 - 08:55, said:



Nemultumirea mea consta si in faptul ca ,daca nu ai nici un fel de cunostinte anterioare de condus , instructorul te ajuta  la manevre cand nu esti atent (de ex apasand pedalele in acelasi timp ) pentru a evita  greselile in trafic (de ex oprirea motorului) numai din interesul de a fi el bine vazut , in felul asta nedandu-ti sansa sa inveti cu adevarat  (scopul fiind sa platesti pana la final cursurile)

Nu vreau sa fiu rau,dar plangerea ta seamana cu cea a elevului care crede ca le stie pe toate si critica mereu profesorii ca sunt nepregatiti sau insuficient pregatiti.Eu cred ca experienta ta in condus inca nu-ti permite sa judeci un instructor.Chiar daca ala e incompetent pe bune.

#9
casandraddddd

casandraddddd

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 03.06.2014

 adisz, on 04 iunie 2014 - 13:24, said:

Nu vreau sa fiu rau,dar plangerea ta seamana cu cea a elevului care crede ca le stie pe toate si critica mereu profesorii ca sunt nepregatiti sau insuficient pregatiti.Eu cred ca experienta ta in condus inca nu-ti permite sa judeci un instructor.Chiar daca ala e incompetent pe bune.

Eu mi-am afirmat nemultumirea pe baza unor observatii concrete,  evidente : am spus ca instructorul favorizase succesul orelor de condus ajutandu-ma la manevre (uneori observam asta) pentru ca efectiv ma descurcam bine in timpul orelor de condus dar la examen nu a fost bine deloc(deci scopul urmarit a fost sa-mi ia banii si sa scape, nu sa ma ajute cu adevarat), in privinta comportamentului dezinteresat exista cazuri concrete in care ii ceream explicatii despre anumite intersectii/situatii si nu avea chef sa explice , drumurile in interes propriu o alta problema , comportamentul rautacios si razbunator daca le faceai observatie pe orice tema la fel .

Nu am afirmat ca le stiu pe toate, doar ca  ei nu au fost cu adevarat interesati sa-mi explice, nu si-au dat interesul si s-au comportat neprofesionist.

As vrea sa aflu impresii si despre alte scoli din Braila.

Edited by casandraddddd, 04 June 2014 - 15:00.


#10
tsunnami

tsunnami

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,223
  • Înscris: 17.02.2009

 casandraddddd, on 04 iunie 2014 - 08:55, said:

Nu stiu care e rata reala de promovare pentru ca nu cunosteam pe nimeni acolo , am cunoscut in timpul cursurilor o persoana care  picase si incerca din nou si o alta persoana care a luat examenul.

Nemultumirea mea consta si in faptul ca ,daca nu ai nici un fel de cunostinte anterioare de condus , instructorul te ajuta  la manevre cand nu esti atent (de ex apasand pedalele in acelasi timp ) pentru a evita  greselile in trafic (de ex oprirea motorului) numai din interesul de a fi el bine vazut , in felul asta nedandu-ti sansa sa inveti cu adevarat  (scopul fiind sa platesti pana la final cursurile)

serviciile de examinari au evidenta asta

#11
gamora21

gamora21

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 22.02.2016

 casandraddddd, on 03 iunie 2014 - 19:33, said:

Am vazut ca exista putine informatii despre scolile de soferi asa ca o sa adaug cateva informatii:

Instructorii de la scoala de soferi Keles braila nu-si dau interesul sa te invete, orele de condus se desfasoara ori intr-o goana nebuna (in timpul careia nu ai cum sa prinzi cum trebuie manevrele si sa observi intersectille) ori intr-un dezinteres de a-ti explica complet diversele situatii in intersectii, iti dau indicatii care de multe ori se contrazic , folosesc timpul orelor de condus pentru a face servicii in interes propriu (timpul elevului nefiind respectat), tin la orgoliul propriu mai mult decat la datoria de a se adapta fiecarui elev si abilitatilor acestuia (iar daca le faci o observatie devin rautaciosi , nervosi si razbunatori) ,

Am dat eu si alti 30 de prieteni minim la keles , si toti conduc foarte bine si nu au nici o problema , daca tu esti paralela cu condusul e partea a doua , cand un om e mai greu de cap automat iti mai pierzi rabdarea ,sofatul nu este pentru oricine, de aceea se intampla multe accidente si tragedii .Eu si multi altii am fost multumiti , big up !Recomand

#12
DannyMC

DannyMC

    Bug freak

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,982
  • Înscris: 09.05.2009
Si ti-ai facut cont pe SP doar ca sa lauzi scoala aia? Cred ca ti-a placut tare mult tie si celor "minim" 30 de prieteni!! Posted Image

#13
adrian_r5

adrian_r5

    23:58

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,692
  • Înscris: 23.04.2007

 gamora21, on 22 februarie 2016 - 19:37, said:

Am dat eu si alti 30 de prieteni
ce ati dat ?

#14
gamora21

gamora21

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 22.02.2016

 DannyMC, on 22 februarie 2016 - 19:45, said:

Si ti-ai facut cont pe SP doar ca sa lauzi scoala aia? Cred ca ti-a placut tare mult tie si celor "minim" 30 de prieteni!! Posted Image
nu laud scoala , mi am facut cont ca toata lumea care nu reuseste ceva sau nu este capabil de un lucru , cauta scuze ,asa este firea omului, soferia nu este pentru toata lumea si daca nu esti capabil lasa te de scoala de soferi si cumpara ti o bicicleta . Si nu consider ca e corect sa gasesti scuze sau sa aduci acuze oricarei firme sau unui om daca tu nu esti capabil sa faci acest lucru .Asta ar insemna ca eu dau examen sa intru la SRI si pic , ce ar trebui sa spun ? ca este o porcarie ca este o minciuna o manarie ?Posted Image) nu , ar trebui sa mi dau mai mult silinta si sa ma gandesc daca acel lucru e pentru mine .Si majoritatea celor 30 de persoane nu stau pe facebook, si daca vroiam sa laud scoala de soferi ii puneam sa si faca cont si sa posteze ca nu dureaza 10 ore, sau eventual faceam eu clone .Asa ca ,comentariul tau e total inutil si te ai bagat in seama ,asa ca nu aveai si tu cu cine sa vorbesti sau ce sa faci

 adrian_r5, on 24 februarie 2016 - 13:18, said:

ce ati dat ?
Examen am dat , faci scoala legislatia , scrisul si traseul , daca iti doresti cu adevarat sa iei carnetul iti dai silintia si te ambitionezi , nu cauti scuze ca ai picat traseul sau sala ca vai dom le din cauza la instructor .Si oamenii nu au nici  o vina ca stau 8 ore pe zi cu elevii pe traseu si sa mai dai si peste un elev in genul domnisoarei care a deshis topicul care habar n au sa plece de pe loc sau care este stanga si dreapta ...

Edited by gamora21, 25 February 2016 - 15:22.


#15
legnebula

legnebula

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 68
  • Înscris: 27.12.2015

 gamora21, on 25 februarie 2016 - 15:22, said:

Examen am dat , faci scoala legislatia , scrisul si traseul , daca iti doresti cu adevarat sa iei carnetul iti dai silintia si te ambitionezi , nu cauti scuze ca ai picat traseul sau sala ca vai dom le din cauza la instructor .Si oamenii nu au nici  o vina ca stau 8 ore pe zi cu elevii pe traseu si sa mai dai si peste un elev in genul domnisoarei care a deshis topicul care habar n au sa plece de pe loc sau care este stanga si dreapta ...


Maestria unui instructor se vede tocmai la elevii slabi. Cei mai multi vin deja cu notiunile de baza, au condus pe camp, masina unui unchi, altii chiar si in trafic etc.

#16
gamora21

gamora21

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 22.02.2016

 legnebula, on 25 februarie 2016 - 15:37, said:



Maestria unui instructor se vede tocmai la elevii slabi. Cei mai multi vin deja cu notiunile de baza, au condus pe camp, masina unui unchi, altii chiar si in trafic etc.
corect , dar din cate stiu la aceasta scoala sunt in jur de 11 instructori si tu ai dreptul sa ti alegi cu cine vrei sa faci , si din cate stiu si patronul este instructor , si daca era nemultumita trebuia sa se duca la patron sa vorbeasca si mai mult ca sigur facea cu el .Dupa parerea mea ea este pusa sau vrea sa faca rau ...daca intradevar era instructorul si isi dorea sa fie cat mai priceputa discuta cu patronul , nu sunt vikingi sa i taie capul :)) dar ea a vrt sa faca rau si se plange pe toate forumurile

#17
legnebula

legnebula

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 68
  • Înscris: 27.12.2015

 gamora21, on 25 februarie 2016 - 15:59, said:

corect , dar din cate stiu la aceasta scoala sunt in jur de 11 instructori si tu ai dreptul sa ti alegi cu cine vrei sa faci , si din cate stiu si patronul este instructor , si daca era nemultumita trebuia sa se duca la patron sa vorbeasca si mai mult ca sigur facea cu el .Dupa parerea mea ea este pusa sau vrea sa faca rau ...daca intradevar era instructorul si isi dorea sa fie cat mai priceputa discuta cu patronul , nu sunt vikingi sa i taie capul Posted Image) dar ea a vrt sa faca rau si se plange pe toate forumurile
De acord, e posibil sa nu fii compatibil cu metodele instructorului. De asta trebuie sa vorbesti.


Nu pot sa nu observ cate lucruri stii despre scoala asta.

#18
buntzi

buntzi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,325
  • Înscris: 09.09.2006

 DannyMC, on 22 februarie 2016 - 19:45, said:

Si ti-ai facut cont pe SP doar ca sa lauzi scoala aia? [...]
Well, ca să fim obiectivi, și fătuca de se plânge și-a făcut cont aparent tot doar ca să se plângă. The truth is out there...

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate