Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
O recomandare pentru o camera ful...

Pareri magazin online quickmobile?

Unde gasesc banane albastre?

Despre compania de aministrare Sq...
 Durere taietura deget dupa 2 luni

Dalți gravare lemn

Didgeridoo

Motorola Edge 50 Ultra
 Gaura perete apartament cu evitar...

Orientare antena prime focus

Problema conectare mail yahoo

comisioane asociatie proprietari
 Primul sistem de televiziune cu p...

Internetul este neutilizabil fara...

Eroare cloud burn icopy face id

DermaRoller ce este ?
 

M-Pesa

- - - - -
  • Please log in to reply
63 replies to this topic

#37
Vodafone

Vodafone

    Official Vodafone Support

  • Grup: Helper
  • Posts: 4,467
  • Înscris: 06.07.2010

 alecsandrius, on 23 octombrie 2014 - 14:07, said:


Buna,

Ofera-mi numarul prin mesaj privat, te rog.

Multumesc

#38
alecsandrius

alecsandrius

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,607
  • Înscris: 26.04.2006
pana la urma cine a castigat duster-ul  ?


https://m-pesa.vodafone.ro/index.htm

#39
ech

ech

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 15,814
  • Înscris: 01.09.2006
Am primit un sms ca din 17 iulie apare un comision de 1 RON pe luna.
Nici nu stiu daca sunt abonat la asa ceva, dar ma gandesc ca e posibil sa ma fi pacalit careva sa-mi fac, ca oricum era gratuit, blabla ...
Stie careva cum fac sa aflu daca sunt abonat si cum ma pot dezabona? Ca la telefon nu raspunde nimeni.

#40
Vodafone

Vodafone

    Official Vodafone Support

  • Grup: Helper
  • Posts: 4,467
  • Înscris: 06.07.2010

 ech, on 05 mai 2017 - 09:22, said:

Am primit un sms ca din 17 iulie apare un comision de 1 RON pe luna.
Nici nu stiu daca sunt abonat la asa ceva, dar ma gandesc ca e posibil sa ma fi pacalit careva sa-mi fac, ca oricum era gratuit, blabla ...
Stie careva cum fac sa aflu daca sunt abonat si cum ma pot dezabona? Ca la telefon nu raspunde nimeni.
In acest moment sunt multe apeluri la *789 , le poti trimite si un mesaj sau un email aici https://m-pesa.vodaf...-pesa/index.htm .

#41
ech

ech

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 15,814
  • Înscris: 01.09.2006
Mersi, o sa incerc.
Oricum, ati dat lovitura cu taxa asta. Veti tepui o groaza de oameni care s-au abonat pe principiul ca "e gratuit, nu ai nimic de pierdut".

Edited by ech, 05 May 2017 - 10:22.


#42
beavis03

beavis03

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,533
  • Înscris: 10.04.2009
eu n-am primit nimic... inca...

#43
ech

ech

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 15,814
  • Înscris: 01.09.2006
Poate primesc doar abonatii. Asta ar inseamna ca sunt abonat :)

#44
WarpS

WarpS

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,454
  • Înscris: 30.07.2009
Am sunat, mi-am dat cnp-ul, mi-a trimis mesaj de confirmare ca mi-a inchis contul mpesa. Am verificat apeland *789# si imi spune sa ma duc in magazin sa ma inregistrez, deci totul e in ordine.

#45
ech

ech

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 15,814
  • Înscris: 01.09.2006
Dar la ce număr ai sunat? Ca eu la *789 am tot încercat si nu răspunde nimeni.

Gata, au răspuns, mi l-am închis si eu. Adica sper sa il inchida, ca i-am si înjurat un pic.

#46
WarpS

WarpS

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,454
  • Înscris: 30.07.2009
*789, 1, 4, 0
Sau *789# si apoi Contul meu si apoi Apeleaza rel clienti

#47
ech

ech

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 15,814
  • Înscris: 01.09.2006
Pai acolo sunam, dar nu răspundea operatorul, tot spunea sa astept.

Sunt curios cum incasau ei acea taxa. Venea pe factura de la Vodafone?
Daca o ascund bine pe factura se vor tepui multi care nu vor observa.
Sper sa vorbeasca si pe la televiziuni desprea teapa asta a Vodafone, ca sunt multi pensionari abonati la m-pesa fără sa o folosească.

Edited by ech, 05 May 2017 - 16:09.


#48
madalinmdl1

madalinmdl1

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,550
  • Înscris: 11.07.2014
Și cei care sunt pe prepay și nu încarca,  cum ii taxează?

#49
WarpS

WarpS

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,454
  • Înscris: 30.07.2009

 ech, on 05 mai 2017 - 15:35, said:

Gata, au răspuns, mi l-am închis si eu. Adica sper sa il inchida, ca i-am si înjurat un pic.

A durat circa 4 ore pana am primit mesajul de confirmare ca s-a inchis contul.

Si eu is curios cum era taxat serviciul, cred ca se adauga un 0.25$ pe factura (asemeni unei extra-optiuni) in cazul in care soldul mpesa era pe 0.

Eu i-am vorbit frumos ca n-avea nici o vina operatorul, pur si simplu l-am rugat sa ma ajute cu inchiderea contului mpesa, i-am furnizat cnp-ul si a zis ca e ok. Nu mi-a cerut detalii inutile precum de ce inchid serviciul sau etc, ca ii spuneam de faptul ca nu vreau sa platesc ceva ce nu (mai) folosesc.

Edited by WarpS, 05 May 2017 - 17:38.


#50
xperia_ray

xperia_ray

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,100
  • Înscris: 13.01.2013

 WarpS, on 05 mai 2017 - 17:36, said:

A durat circa 4 ore pana am primit mesajul de confirmare ca s-a inchis contul.

Si eu is curios cum era taxat serviciul, cred ca se adauga un 0.25$ pe factura (asemeni unei extra-optiuni) in cazul in care soldul mpesa era pe 0.

Eu i-am vorbit frumos ca n-avea nici o vina operatorul, pur si simplu l-am rugat sa ma ajute cu inchiderea contului mpesa, i-am furnizat cnp-ul si a zis ca e ok. Nu mi-a cerut detalii inutile precum de ce inchid serviciul sau etc, ca ii spuneam de faptul ca nu vreau sa platesc ceva ce nu (mai) folosesc.

Am sunat la *789 si mi s a spus ca se tarifeaza din contul m-pesa nu ti pune nimeni 1 leu pe factura, pt ca automat ar mari abonamentul si ai rezilia, cand le am zis ca nu mi trebuie m-pesa si sa se stearga la fund cu ea compania vodafone, pac mi a inchis telefonul, ce lipsa de respect si multa mumu fata de abonati, maxim am zis !

#51
Silent_Runner

Silent_Runner

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,633
  • Înscris: 29.05.2004
Vreau sa-mi inchid contul Mpesa dar mai am 2.79 lei in el. Nu-i pot transforma in credit, dar ii pot transfera cuiva (n-am niciun reprezentant Vodafone in apropiere ca sa-i retrag).

Am vrut sa-i donez fundatiei Vodafone, dar aplicatia imi cere codul Fundatiei (? n-am gasit nimic pe site-ul lor) si numele cazului (?!).

Suportul Facebook Messenger intarzie de vreun sfert de ora, asa ca... vrea cineva sa-i transfer 2.79 lei ca sa-mi pot inchide contul si sa ies din balarii?
(exact asta simt de cand m-am legat la cap cu *&*&^%$ asta)

#52
andupustiu

andupustiu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,576
  • Înscris: 26.06.2010

 Razvan_N, on 29 iunie 2017 - 15:00, said:

Vreau sa-mi inchid contul Mpesa dar mai am 2.79 lei in el. Nu-i pot transforma in credit, dar ii pot transfera cuiva (n-am niciun reprezentant Vodafone in apropiere ca sa-i retrag).

Am vrut sa-i donez fundatiei Vodafone, dar aplicatia imi cere codul Fundatiei (? n-am gasit nimic pe site-ul lor) si numele cazului (?!).

Suportul Facebook Messenger intarzie de vreun sfert de ora, asa ca... vrea cineva sa-i transfer 2.79 lei ca sa-mi pot inchide contul si sa ies din balarii?
(exact asta simt de cand m-am legat la cap cu *&*&^%$ asta)

Mai baga 23 lei si incarca-mi mie cartela Vodafone cu 5 euro. =))) sa ajuti un sarac !

Edited by andupustiu, 29 June 2017 - 20:01.


#53
Silent_Runner

Silent_Runner

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,633
  • Înscris: 29.05.2004

 andupustiu, on 29 iunie 2017 - 20:01, said:

Mai baga 23 lei si incarca-mi mie cartela Vodafone cu 5 euro. =))) sa ajuti un sarac !

Macar de-un euro daca aveam, imi incarcam singur :-)
Daca ai cont Mpesa, ti-i trimit p-astia 2.79 lei, om te fac.
Nu glumesc, ii trimit primului care ma contacteaza prin mesaj privat. N-am sa-i dau numele,
am sa specific numai ca am rezolvat problema.

Practic, m-ati ajuta contra cost (2.79 lei) sa-mi inchid contul...

#54
meanman

meanman

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,952
  • Înscris: 14.08.2006
Eu de 2 luni am sesizat ca nu pot sa incarc contul m-pesa online pe un numar portat, ca am tot vrut sa-mi incarc cartela folosind M-pesa; am dat si mailuri, am sunat si la suport, nu am primit niciun raspuns. Acum cateva zile am primit SMS ca mi s-a suspendat contul. E vreo procedura sa-l lichidez online? Se pare ca Vdf nu prea se focuseaza pe proiectul asta, cineva l-o validat in portofoliu si acum e lasat mort.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate