Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...

Mezina familiei, Merida BigNine

The Tattooist of Auschwitz (2024)

Se poate recupera numar de telefo...
 Upgrade de la MacBook Pro M1 cu 8...

Ce tip de monitor am nevoie pt of...

Resoftare camera supraveghere

Laptop Gaming
 Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...

Exista vreun plan de terorizare p...

Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...
 Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric

CIV auto import
 

Asigurare ING

- - - - -
  • Please log in to reply
7 replies to this topic

#1
PaulChiorean

PaulChiorean

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 03.06.2014
Buna ziua ! Parintii mei au facut acu 10 ani o asigurare pe numele meu numita "Academica". De curand s-a terminat acest contract cu ei si banii au fost platiti. Adica se pot folosi. Intrebarea urgenta este: Daca parintii sunt plecati in strainatate, pot sa ma duc sa-i scot eu personal? Precizez ca am 20 de ani si asigurarea e facuta pe numele meu. Multumesc !

#2
Oxigen1234

Oxigen1234

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,675
  • Înscris: 21.07.2011
Nu e mai simplu sa intrebi la ING ?
Sau sa citesti ce scrie in contract cu litere mici.

Edited by Oxigen1234, 03 June 2014 - 13:09.


#3
Teophileos

Teophileos

    I am who I am, so don't even try to think about bothering me

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,180
  • Înscris: 02.01.2007
Ăsta e un topic menit să ofere cuvinte de învățătură pentru tânărul beneficiar al ING Asigurări, e o reclamă indirectă la serviciile ing Posted Image
și în plus e doar un alt topic care poate mai produce ceva trafic util proprietarilor softpedia, așadar nimic nou pe frontul de est Posted Image .
Legat de cele spuse de PaulChiorean Posted Image totul depinde de termenii contractuali ai respectivei polițe de asigurare

Edited by Teophileos, 03 June 2014 - 13:16.


#4
alexxxxyy

alexxxxyy

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 215
  • Înscris: 12.01.2012
Poti merge la ING sa completezi actele necesare doar daca parintele care este pe contract ti-a facut imputernicire si ai dreptul de semnatura in locul lui.

#5
cuculea

cuculea

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,200
  • Înscris: 08.12.2006
De curiozitate, daca nu sunt prea indiscret...cat au platit pe luna sau semestrial parintii tai , timp de 10 ani si cat iei tu acum la sfarsit de contract?

#6
bascaabundentei

bascaabundentei

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 891
  • Înscris: 27.09.2014

View Postcuculea, on 24 septembrie 2014 - 12:15, said:

De curiozitate, daca nu sunt prea indiscret...cat au platit pe luna sau semestrial parintii tai , timp de 10 ani si cat iei tu acum la sfarsit de contract?

cat sa acopere inflatia, adica nimic.

#7
denky

denky

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,360
  • Înscris: 09.03.2009

View Postcuculea, on 24 septembrie 2014 - 12:15, said:

De curiozitate, daca nu sunt prea indiscret...cat au platit pe luna sau semestrial parintii tai , timp de 10 ani si cat iei tu acum la sfarsit de contract?

Eu am caz in familie care, dupa vreo 15 ani de cotizare, a primit la final jumatate din cat a bagat, la cursul valutar din ziua aniversarii.

#8
DraganAlina

DraganAlina

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 17.10.2014
Daca tu esti beneficiarul, bineinteles ca iti poti scoate singur banii.  Intreaba-i pe ai tai cine este beneficiarul ca sa fii sigur, in cazul in care esti tu nu iti trebuie decat buletinul.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate