Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Amenintat cu moartea de un numar ...

La multi ani @AndReW99!

Alegere masina £15000 uk

TVR vrea sa lanseze o platforma d...
 Strategie investie pe termen lung...

Modulator FM ptr auto alimentat p...

orange cablu f.o. - internet fara...

Robinet care comuta traseul
 A fost lansata Fedora 40

Samsung S24 plus

Imi iau un Dell? (Vostro vs others)

Abonati Qobuz?
 transport -tren

Platforma electronica de eviden&#...

Cot cu talpa montat stramb in per...

Sfat achizitie sistem audio pentr...
 

Contracte de munca in Germania.

- - - - -
  • Please log in to reply
9 replies to this topic

#1
madabz

madabz

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 71
  • Înscris: 05.11.2011
M-ar interesa cum as putea pleca in Germania, pe agricultura cu vreo agentie de recrutare serioasa . A mai plecat cineva? Am vazut pe net diverse oferte dar nu mi vine sa risc aiurea stiind ca sunt multe tepe. Nu stiu cat de bine sau de rau e, am mai auzit persoane spunand ca au fost plecate si ca a fost ok. M-ar interesa daca stie cineva vreo firma serioasa , eventual sa fi plecat prin intermediul lor si cum a fost experienta. .A facut bani , n-a facut, conditii de munca, de cazare. Orice. Multumesc !

#2
BlueSoon

BlueSoon

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,526
  • Înscris: 10.06.2006
Ok deci avem Scotia, Germania..asteptam sa mai deschizi topic pt spania, italia, grecia, franta, SUA si ce-ti mai vine tie.

De ce nu cauti pe site urile specializate in oferte de munca ? Apoi sa cauti pe google un feedback despre firmele ofertante ?
Mai poti incerca si la AJOFM pt ca si acolo mai sunt afisate oferte de munca in strainatate si conditiile ce tre indeplinite.

Edited by BlueSoon, 02 June 2014 - 12:12.


#3
myshyk

myshyk

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,812
  • Înscris: 26.11.2006
Pai nu e mai simplu sa stai in fata tastaturii, asteptand sa vina munca la tine?
Macar daca ai incerca un "search" inainte de a posta.
Cauta prin posturile mele, de exemplu.

Edited by myshyk, 02 June 2014 - 14:45.


#4
catasebi

catasebi

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 458
  • Înscris: 26.01.2011
E cineva de la Sighetu Marmatiei care duce oameni in Germania la Rener, cate 2 luni. Bani faci cat muncesti. Detalii multe nu stiu, dar daca vrei ma interesez

#5
madabz

madabz

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 71
  • Înscris: 05.11.2011

 BlueSoon, on 02 iunie 2014 - 12:11, said:

Ok deci avem Scotia, Germania..asteptam sa mai deschizi topic pt spania, italia, grecia, franta, SUA si ce-ti mai vine tie.

De ce nu cauti pe site urile specializate in oferte de munca ? Apoi sa cauti pe google un feedback despre firmele ofertante ?
Mai poti incerca si la AJOFM pt ca si acolo mai sunt afisate oferte de munca in strainatate si conditiile ce tre indeplinite.

Ma frate , daca vrei raspunzi bine, daca nu, nu. Din moment ce n-ai avut nimic util de spus, nu inteleg  de ce te-ai mai obosit sa raspunzi . Eu sunt in Scotia acum, dar in curand ma intorc in tara daca nu imi gasesc alt loc de munca dupa ce  imi expira contractul pe  care il am si caut alte variante . Ma intereseaza ceva sigur  si pareri de la oameni care au plecat prin anumite agentii de recrutare. De tepe e netul plin. Nu ma incanta sa plec cu orice necunoscuti de pe net despre care nu stie nimeni nimic.

#6
BlueSoon

BlueSoon

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,526
  • Înscris: 10.06.2006

 madabz, on 08 iunie 2014 - 18:40, said:

Ma frate , daca vrei raspunzi bine, daca nu, nu.

Din fericire nu am un frate asa ca tine.

On topic. Pune mana si cauta pe net ! Ca tot esti in scotia, ai site uri de job uri la fel ca si cele din RO (bestjob sau ejob) si daca tot esti acolo, iti e mai usor cu un interviu. Te doare mana sa iti faci un CV si sa aplici ?  Chiar si munca de necalificat cum faci tu, cules de legume etc si tot gasesti... Daca atata cap nu ai sa iti gasesti singur de lucru, lasa-te valorificat ca o marfa de catre cei care plaseaza forta de munca.

#7
madabz

madabz

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 71
  • Înscris: 05.11.2011

 BlueSoon, on 09 iunie 2014 - 05:11, said:


Din fericire nu am un frate asa ca tine.

On topic. Pune mana si cauta pe net ! Ca tot esti in scotia, ai site uri de job uri la fel ca si cele din RO (bestjob sau ejob) si daca tot esti acolo, iti e mai usor cu un interviu. Te doare mana sa iti faci un CV si sa aplici ?  Chiar si munca de necalificat cum faci tu, cules de legume etc si tot gasesti... Daca atata cap nu ai sa iti gasesti singur de lucru, lasa-te valorificat ca o marfa de catre cei care plaseaza forta de munca.

Lasa-ma cu cautatul tau pe net. N-ai inteles nimic. Ce te face sa crezi ca n-am aplicat , oricum ? de mai multe variante ai auzit ? pffff. Scuteste-ma de alte comentarii daca n-ai nimic interesant de zis.

#8
BlueSoon

BlueSoon

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,526
  • Înscris: 10.06.2006

 madabz, on 09 iunie 2014 - 17:23, said:

Ce te face sa crezi ca n-am aplicat , oricum ?

Ce te face sa crezi ca o sa vina unu sa iti dea de munca aici pe forum ? Oricum...nu e vina ta ca nu stii sa te descurci, fiecare cum si cu ce poate. Multa bafta la cautat, important e sa stii si unde sa cauti daca vrei sa gasesti.

#9
madabz

madabz

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 71
  • Înscris: 05.11.2011

 BlueSoon, on 09 iunie 2014 - 18:37, said:


Ce te face sa crezi ca o sa vina unu sa iti dea de munca aici pe forum ? Oricum...nu e vina ta ca nu stii sa te descurci, fiecare cum si cu ce poate. Multa bafta la cautat, important e sa stii si unde sa cauti daca vrei sa gasesti.

N-am cerut sa vina cineva sa imi dea de munca si nici n-am zis ca eu nu-s in stare sa imi gasesc. Am cerut sa-mi recomande cineva vreo agentie, link-uri cu job-uri ,daca au mai plecat si au ceva informatii . Tu daca n-ai nimic util de zis, nu vad de ce te bagi in seama. Nu intelege ca mi-am pus baza in acest forum. Oricum mi-am gasit de munca intre timp, aplicand pe net. Dar nu strica sa ai mai multe optiuni. Zi buna iti doresc si alta data cand ai ceva de adaugat, conecteaza si creierul cand tastezi.

#10
BlueSoon

BlueSoon

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,526
  • Înscris: 10.06.2006

 madabz, on 20 iulie 2014 - 20:36, said:

N-am cerut sa vina cineva sa imi dea de munca si nici n-am zis ca eu nu-s in stare sa imi gasesc. Am cerut sa-mi recomande cineva vreo agentie, link-uri cu job-uri ,daca au mai plecat si au ceva informatii . Tu daca n-ai nimic util de zis, nu vad de ce te bagi in seama. Nu intelege ca mi-am pus baza in acest forum. Oricum mi-am gasit de munca intre timp, aplicand pe net. Dar nu strica sa ai mai multe optiuni. Zi buna iti doresc si alta data cand ai ceva de adaugat, conecteaza si creierul cand tastezi.
Ai vazut ca pana la urma am avut dreptate ?  Ce sa-i faci...aroganta asta...

 madabz, on 20 iulie 2014 - 20:36, said:

N-am cerut sa vina cineva sa imi dea de munca si nici n-am zis ca eu nu-s in stare sa imi gasesc. Am cerut sa-mi recomande cineva vreo agentie, link-uri cu job-uri ,daca au mai plecat si au ceva informatii . Tu daca n-ai nimic util de zis, nu vad de ce te bagi in seama. Nu intelege ca mi-am pus baza in acest forum. Oricum mi-am gasit de munca intre timp, aplicand pe net. Dar nu strica sa ai mai multe optiuni. Zi buna iti doresc si alta data cand ai ceva de adaugat, conecteaza si creierul cand tastezi.
Asta am si facut, am incercat sa iti dau un sfat util din experienta proprie si crede-ma ca am mai multa decat tine, nu o spun cu vreo intentie jignitoare.
Cat despre creier....daca e sa ne comparam, nu cred ca trebuie sa imi fac griji :)  Daca iti cautai si tu ceva de munca intr-un domeniu mai calificat dar...agricultura si in plus sa vi sa spui de.... creier ?  [ https://s.yimg.com/lq/i/mesg/emoticons7/6.gif - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Edited by BlueSoon, 21 July 2014 - 01:42.


Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate