Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
The Tattooist of Auschwitz (2024)

Se poate recupera numar de telefo...

Upgrade de la MacBook Pro M1 cu 8...

Ce tip de monitor am nevoie pt of...
 Resoftare camera supraveghere

Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...

Exista vreun plan de terorizare p...
 Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 

Oferta Optim și Avantaj cu telefoane - disponibilă NAȚIONAL.

* - - - - 1 votes
  • Please log in to reply
13101 replies to this topic

#37
danzi23

danzi23

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,072
  • Înscris: 14.08.2013
Vedeti pe prima pagina ca a zis Digi helper ca puteti lua telefoane daca prelungiti pe 24 luni abonamentul curent (24 de la data semnarii, nu ca la Orange 12/24 + 24)

Edited by danzi23, 29 May 2014 - 12:40.


#38
DIGI_Helper

DIGI_Helper

    Senior Member

  • Grup: Helper
  • Posts: 8,356
  • Înscris: 16.04.2014

View PostAspru, on 29 mai 2014 - 12:16, said:

Acu 2 saptamani am portat un orange pe un Optim, sa inteleg ca daca mai aveam rabdare puteam sa imi cumpar si un telefon ?

Mai ai si alt servicu rds: tv, dth, internet? - vechime de minim 6 luni
Daca da, atunci poti sa iti achizitionezi un telefon la preturile din Tabelul 1.

View PostBobses, on 29 mai 2014 - 12:18, said:

Angajații din POP nu cred c-au aflat încă de oferta asta: am fost acum la POP Gară din Iași, iar tanti de la contracte pe care-am întrebat-o dacă au telefoane pentru noua ofertă mi-a zis că au SIM-uri, după care m-a ignorat. Posted Image Cînd se estimează că vor apărea telefoanele în POP-uri? Are fi o idee să se poată comanda telefonul cu abonamentul dorit din DigiCare, apoi să primim SMS când sosește... E greu să găsești timp să stai 1-2 ore la coadă (de ex., unde am fost eu acum erau vreo 15 persoane)...

Se va verifica, multumesc.

View Postsuperdigital, on 29 mai 2014 - 12:18, said:

mai am o ultima intrebare, daca sunt împuternicit la contract, pot face eu rata? merci digi helper

Despre ce oras este vorba? sa pot verifica exact.

#39
Tzeb

Tzeb

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 303
  • Înscris: 18.02.2004
Mi se parea normal sa fie o subventie cat de mica la telefoane. Nu asta e scopul unui contract pe 24 de luni? Preturile telefoanelor sunt fix ca cele din magazine, in unele cazuri chiar putin mai mari. Deci care e avantajul de a latra pe la pop-uri si de a face drumuri in speranta ca se "vor suplimenta stocurile"?


"Pai trebuie sa castige si ei ceva din asta, nu crezi?"

Bun asa, se schimba modelul de biznis! Nu mai vand telefoane subventionate, acum e abonamentul subventionat si fac profit din telefoane! Nokia 208 la 30 RON si contract pe 24 de luni cu rate zero, asta era o oferta misto.

Edited by Tzeb, 29 May 2014 - 12:41.


#40
redcoin

redcoin

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 116
  • Înscris: 28.12.2011
Se poate face comanda si din digicare?Ar fi mai bine asa stii cand au pe stoc si nu stai sa umbli pe la POP-uri.

#41
DIGI_Helper

DIGI_Helper

    Senior Member

  • Grup: Helper
  • Posts: 8,356
  • Înscris: 16.04.2014

View Postpustiux, on 29 mai 2014 - 12:21, said:

@DIGI_Helper - pot achizitiona, numai terminalul, fara un nou abonament, in rate? Client vechi, cu toate serviciile RDS si 2x DON, momentan.

Este nevoie sa contractezi si un abonament de telefonie Optim sau Complet
Se poate lua telefon si pe Optim Nelimitat cu prelungirea contractului pe 24 de luni.

View Postsammydo, on 29 mai 2014 - 12:23, said:

Eu am achizitionat 3 abonamente nelimitate acum o luna , la noi se mai poate face ceva ? Mi-ar trebui sa inlocuiesc un terminal, contra cost, rate, eventual, sau astept pana la anul ?

Imi pot da un cod client pe PM sa verific exact?
Multumesc

Edited by DIGI_Helper, 29 May 2014 - 12:38.


#42
Bobses

Bobses

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,687
  • Înscris: 14.02.2002

View Postdanzi23, on 29 mai 2014 - 12:20, said:

@Bobses
din cate am citit aici http://forum.softped...rvicii-rcs-rds/ ii recomandat sa eviti POP-ul din gara de la Iasi Posted Image
E cel mai aproape de locul meu de muncă... Iar POP-ul pe care-l aveam aproape de domiciliu (Alexandru cel Bun) l-au desființat... :(
Într-adevăr, ultima dată am stat aici 1 oră jumătate... crâncen.

#43
danzi23

danzi23

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,072
  • Înscris: 14.08.2013
Nokia 208 ii mai ieftin decat in magazin, Iphone 5S ii sub 100 RON diferenta de pret (daca il iei cu banii jos din magazin)
Asta ziceam: cel mai bine ii sa iei cu banii jos din magazine (de preferabil din USA ca acolo sunt mai ieftine).

Repet: niciun alt operator nu ofera subventii reale la telefoane luate la abonamente si nici Digi nu face (mari) exceptii.

Edited by danzi23, 29 May 2014 - 12:34.


#44
uraganel

uraganel

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,999
  • Înscris: 01.02.2010
Sau macar o reducere la buy- back...sa scap de "gunoaiele" care le-a dat RCS-RDSul acum 7 ani.

#45
danzi23

danzi23

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,072
  • Înscris: 14.08.2013

Quote

Quote

@DIGI_Helper - pot achizitiona, numai terminalul, fara un nou abonament, in rate? Client vechi, cu toate serviciile RDS si 2x DON, momentan.

Este nevoie sa contractezi si un abonament de telefonie Optim sau Complet

stai.
Daca are deja Digi Optim Nelimitat, nu il poate prelungi pe acesta pe 24 luni si sa primeasca telefon ?

#46
miki07

miki07

    Simplu și banal

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,980
  • Înscris: 18.09.2008
Case closed la mine. Am sunat, nu se poate. Trebuie sa anulez abonamentul asta, sa platesc 150 de lei. Prea complicat.

#47
DIGI_Helper

DIGI_Helper

    Senior Member

  • Grup: Helper
  • Posts: 8,356
  • Înscris: 16.04.2014

View Postredcoin, on 29 mai 2014 - 12:29, said:

Se poate face comanda si din digicare?Ar fi mai bine asa stii cand au pe stoc si nu stai sa umbli pe la POP-uri.

Momentan nu.

#48
Bobses

Bobses

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,687
  • Înscris: 14.02.2002

View Postdanzi23, on 29 mai 2014 - 12:25, said:

Vedeti pe prima pagina ca a zis Digi helper ca puteti lua telefoane daca prelungiti pe 24 luni abonamentul curent (24 de la data semnarii, nu ca la Orange 12/24 + 24)

Chestia asta trebuie s-o știe și angajații lor din teritoriu. Nu-mi convine să stau 2 ore la coadă și să-mi spună că nu se poate...
Pentru cei care vor un terminal numai cu prelungirea altor abonamente Optim ar trebui să existe un serviciu telefonic strict alocat pentru așa ceva, sau să se poată face din DigiCare.

Edited by Bobses, 29 May 2014 - 12:37.


#49
pustiux

pustiux

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,208
  • Înscris: 27.05.2009
Mersi, Digi_Helper! Prin urmare o sa mai fac un optim(era pe lista, oricum, dar nu eram 100% hotarat).

#50
DIGI_Helper

DIGI_Helper

    Senior Member

  • Grup: Helper
  • Posts: 8,356
  • Înscris: 16.04.2014

View Postdanzi23, on 29 mai 2014 - 12:34, said:

stai.
Daca are deja Digi Optim Nelimitat, nu il poate prelungi pe acesta pe 24 luni si sa primeasca telefon ?

Se poate sa ia telefon pe acel Optim Nelimitat. Preturile din TABELUL 1 pentru acest caz.

@pustiux - am revenit si la reply-ul original. Am omis ultima parte din postul tau.

Edited by DIGI_Helper, 29 May 2014 - 12:39.


#51
danzi23

danzi23

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,072
  • Înscris: 14.08.2013
@Bobses
Stai ca acum si eu sunt confuz Posted Image Vad ca altceva i-a raspuns pustiux. Dar poate nu a fost atent la detalii.

@Digi_helper
Deci, daca prelungesc actualul abonament Digi Optim Nelimitat cu 24 luni, pot sa iau si telefon ?


//LE
@Bobses
se pare ca am inteles bine

Edited by danzi23, 29 May 2014 - 12:39.


#52
newspapertimes

newspapertimes

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 84
  • Înscris: 14.05.2014
In care orase e disponibila aceste oferte cu telefoane ? pe judetul Vaslui nu am auzit nimic, poti specifica te rog acest lucru ? Multumesc anticipat

#53
uraganel

uraganel

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,999
  • Înscris: 01.02.2010
Stai linistit vasluiene...apar si telefoanele...vorba RCS-RDS....."IN CURAND".

#54
DIGI_Helper

DIGI_Helper

    Senior Member

  • Grup: Helper
  • Posts: 8,356
  • Înscris: 16.04.2014

View Postdanzi23, on 29 mai 2014 - 12:38, said:

@Bobses
Stai ca acum si eu sunt confuz Posted Image Vad ca altceva i-a raspuns pustiux. Dar poate nu a fost atent la detalii.

@Digi_helper
Deci, daca prelungesc actualul abonament Digi Optim Nelimitat cu 24 luni, pot sa iau si telefon ?


//LE
@Bobses
se pare ca am inteles bine

Da, se poate.
Am revenit ulterior.
Multumesc.

View Postnewspapertimes, on 29 mai 2014 - 12:39, said:

In care orase e disponibila aceste oferte cu telefoane ? pe judetul Vaslui nu am auzit nimic, poti specifica te rog acest lucru ? Multumesc anticipat

Oferta este nationala.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate