Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
The Tattooist of Auschwitz (2024)

Se poate recupera numar de telefo...

Upgrade de la MacBook Pro M1 cu 8...

Ce tip de monitor am nevoie pt of...
 Resoftare camera supraveghere

Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...

Exista vreun plan de terorizare p...
 Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 

RCS&RDS va retransmite meciurile din Liga 1 de la Look TV! UPC este în discuții. Romtelecom refuză!

- - - - -
  • Please log in to reply
207 replies to this topic

#19
raduors

raduors

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,108
  • Înscris: 13.07.2008
e si asta o metoda de a negocia...
insa daca Look primeste de la UPC, Akta plus alte firme mai micute diferenta pana la suma de 35 mil euro, sa zicem, nu o lase garda jos...
merge tehnica de negociere doar daca vanzatorul e disperat...

#20
popika77

popika77

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 258
  • Înscris: 17.05.2012
Ma bucur ca RDS a ales sa transmita Liga 1 ! E bine si pentru abonati cat si pentru fotbal in general !

#21
pykko

pykko

    I love, therefore I am

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,228
  • Înscris: 10.02.2006
Cred ca RDS nu isi permitea sa piarda Liga I sub oruce forma ar fi ea. Ii sareau prea multi abonati in cap.

#22
crislacor

crislacor

    Cui îi pasă...?!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,055
  • Înscris: 20.06.2009
În ipoteza în care știrea se adeverește, sunt curios asupra condițiilor tehnice de transmisie a meciurilor... Știm cu toții că aceste condiții impun transmiterea partidelor în format HD (ce-i drept, anul trecut doar Antena 1 s-a achitat de această sarcina...Posted Image), iar RCS-ul dispune de carele de transmisie necesare. Oare Look TV are în posesie așa ceva...? Că tare mi-e mie de un „joint” aici, RCS cu hard-ul din dotare iar Look cu transmisia...Posted Image

#23
mariusnorbert

mariusnorbert

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,565
  • Înscris: 03.06.2009
Foarte posibil, Look nu are cu ce sa transmita, RDS nu prea are ce sa faca cu carele de transmisie....

#24
omg99

omg99

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,914
  • Înscris: 06.04.2005
http://www.paginadem...-cu-romtelecom/

Quote

RCS&RDS a bătut palma cu Look TV și Transilvania Live, cele două posturi care vor difuza din această vară toate meciurile din Liga I, pentru retransmiterea în rețeaua de cablu, anunță Gazeta Sporturilor în ediția print. Aceeași sursă mai spune că RCS va percepe câte un euro în plus la fiecare abonament.

„E posibil ca meciurile să se vadă și pe UPC, tratativele sunt și acolo foarte avansate, dar mai sunt mici neînțelegeri la bani. Singurii care refuză deocamdată să participe la negocieri sunt cei de la Romtelecom”, a declarat o sursă apropiată situației, pentru Gazeta Sporturilor.

Gazeta mai spune că, în noul sezon, meciurile vor fi programate de vineri până duminică, de la 18.30 și de la 21.00. Al nouălea meci, cel mai slab, va fi cel mai probabil programat vineri, de la 16.00.


#25
xndoe

xndoe

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,438
  • Înscris: 16.08.2003
Din informatiile media din piață, RCS-RDS a fost primul care a acceptat sa retransmita cele doua televiziuni si ar percepe 1 euro in plus la fiecare abonat, conform Gazetei Sporturilor.

@DIGI_Helper: ne poti confirma te rog aceasta informatie ?
Multumim!

#26
omg99

omg99

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,914
  • Înscris: 06.04.2005
Daca se confirma treaba cu un euro la abonament OBLIGATORIU atunci o sa am ceva discutii cu cei de la RDS, de acel euro as fi preferat Formula 1 nu rahatul romanesc. Deci cum ma sa platesc io bani care sa ajunga la niste potential puscarias?

#27
crislacor

crislacor

    Cui îi pasă...?!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,055
  • Înscris: 20.06.2009
Personal, nu prea cred chestia cu euroiu' ăla, dar na, om trăi ș-om vedea...

Edited by crislacor, 29 May 2014 - 10:23.


#28
xndoe

xndoe

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,438
  • Înscris: 16.08.2003
Probabil se va face pachet special cu cele doua canale care va costa pana in 5 Lei. Depinde pe ce bani au batut palma.

#29
omg99

omg99

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,914
  • Înscris: 06.04.2005

View Postcrislacor, on 29 mai 2014 - 10:23, said:

Personal, nu prea cred chestia cu euroiu' ăla, dar na, om trăi ș-om vedea...

Nici eu nu prea as crede in aceasta varianta cu 1 euro mai ales in cazul RDS ma tem ca Gazeta o da din nou in bara cu sursele lor sa asteptam sa se confirme ceva si pe urma...

#30
Crristynel

Crristynel

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 816
  • Înscris: 21.12.2013

View Postcarceanu, on 29 mai 2014 - 05:44, said:

Problema orelor fixe este generate de lipsa instalatiei de nocturna  pe unele stadioane.

View Postgigi_4476, on 29 mai 2014 - 06:37, said:

Gresit, toate stadioanele din liga1 au instalatie de nocturna, altfel nu ar fi primit licenta pt liga1.
Si pentru meciurile de la 18:30, in intervalul noiembrie-martie, este nevoie de nocturna.

#31
utopium

utopium

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 45,878
  • Înscris: 14.08.2007
Si totusi ce zice articolul ala, cine a platit 17 milioane de euro si pentru ce?

#32
blue_taty

blue_taty

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 981
  • Înscris: 31.08.2009
Abia astept sa faca pachet special cu Look si Transilvania si sa ceara un euro pe el. Mai fac si eu curatenie prin grila, zboara la coada grilei mele dupa dublurile SD.

#33
Remiliano

Remiliano

    The Cinephile

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,349
  • Înscris: 14.01.2014
Incredibil. Cum scrie cineva o prostie, cum scriu toti aceeasi prostie:
1 sursa: http://www.gsp.ro/gs...tii-427005.html
a 2-a sursa: http://www.paginadem...-cu-romtelecom/
a 3-a sursa: http://hdsatelit.blogspot.ro/2014/05/unde-se-vor-vedea-meciurile-din-liga-1.html
Probabil informatia nici nu e corecta, dar asta e presa noastra...Chiar nu mai exista putina originalitate in Romania?!

#34
xndoe

xndoe

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,438
  • Înscris: 16.08.2003

View PostRemiliano, on 29 mai 2014 - 11:23, said:

Incredibil. Cum scrie cineva o prostie, cum scriu toti aceeasi prostie:
1 sursa: http://www.gsp.ro/gs...tii-427005.html
a 2-a sursa: http://www.paginadem...-cu-romtelecom/
a 3-a sursa: http://hdsatelit.blo...din-liga-1.html
Probabil informatia nici nu e corecta, dar asta e presa noastra...Chiar nu mai exista putina originalitate in Romania?!

Well, daca informatia nu este corecta atunci sa fie dezmintita de RCS-RDS.Altfel si tacerea e un raspuns.

#35
omg99

omg99

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,914
  • Înscris: 06.04.2005
Probabil ca inca se poarta negocieri si in acest caz e greu sa iesi cu comunicate de presa pe tema asta, ramane de vazut, oricum e suspect faptul ca in presa nu au preluat stirea inafara de cele doua site-uri mai sus mentionate ceea ce spune ceva.

#36
blue_taty

blue_taty

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 981
  • Înscris: 31.08.2009

View Postxndoe, on 29 mai 2014 - 11:29, said:


Well, daca informatia nu este corecta atunci sa fie dezmintita de RCS-RDS.Altfel si tacerea e un raspuns.

RCS nu da comunicate de presa nici dupa ce se intampla un lucru si tu vrei sa dea un comunicat inainte?!

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate