Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Achiziționare tuner TV !

Din ce este facuta terasa asta?

Cum accesez site-ul CNAS ?

Algoritm simplu de calculare al u...
 Bitdefender Total Security ș...

casa verde 2024

Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne
 Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii
 Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 

RCS & RDS se extinde pe piete din zona Eurasia

- - - - -
  • Please log in to reply
17 replies to this topic

#1
catalinman

catalinman

    RCS & RDS

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,474
  • Înscris: 16.12.2006
Conform unor informatii din zona telecom se pare ca RCS & RDS se va extine in tari din zona Eurasia. Posted Image

Eu unul as dori sa se extinda in primul rand in Republica Moldova.

Fratii nostril de peste Prut merita sa aiba calitatea si preturile excelente oferite de RCS-RDS.

Redau stirea in continuare:

RCS-RDS se extinde. Fondata in Romania in 1994 si prezenta astazi in mai multe tari din centrul si vestul Europei,  compania RCS RDS isi va extinde operatiunile si in zona Eurasia, potrivit unor surse din piata de telecom.
Contactat de catre adplayers, Florin Nemes, Marketing & Communication Manager RCS-RDS, nu a comentat informatia privind dezvoltarea companiei.

Jumatate de miliard de euro numai in Romania
Pe langa Romania, piata pe care in anul 2012 inregistra afaceri de aproape jumatate de miliard de euro, RCS-RDS detine in prezent operatiuni telecom in tari printre care se numara Italia, Ungaria, Spania sau Cehia.

sursa: http://www.adplayers...rasia-4594.html

Alta stire, preluata probabil tot de pe adplayers:

Fondata in Romania in 1994 si prezenta astazi in mai multe tari din centrul si vestul Europei, compania RCS&RDS isi va extinde operatiunile si in zona Eurasia, potrivit unor surse din piata de telecom.

Contactat de catre adplayers, Florin Nemes, marketing & communication manager RCS&RDS, nu a comentat informatia privind dezvoltarea companiei.

Pe langa Romania, piata pe care in anul 2012 inregistra afaceri de aproape jumatate de miliard de euro, RCS-RDS detine in prezent operatiuni telecom in tari printre care se numara Italia, Ungaria, Spania sau Cehia.

Tendinta de extindere in alte tari a operatorului este oarecum in contradictie cu zvonurile recente potrivit carora Vodafone ar cumpara operatiunile telecom din Romania ale RCS&RDS.

De altfel, RCS&RDS a infirmat categoric aceste zvonuri.


sursa: http://www.dailybusi...eurasia-101242/

#2
ginelbalut

ginelbalut

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 709
  • Înscris: 08.02.2008
Vezi ca astia de la Vodafone sunt foarte multumiti de ce-au facut in India. Poate prindeti Roaming indian...

#3
nicu131

nicu131

    Bad Motherfucker

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,619
  • Înscris: 12.02.2008
Asta inseamna  ca toti romanii vor primi tablete si televizoare moca?
Altfel nu ne  intereseazaPosted Image

#4
Victor5

Victor5

    Verba volant, scripta manent

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,273
  • Înscris: 05.04.2011
Pacat ca nu si in Franta!

#5
Venboteam

Venboteam

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,312
  • Înscris: 05.01.2012
Bravo lor! Posted Image

#6
Dubai

Dubai

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 353
  • Înscris: 30.04.2014
Posted Image  Bravo lor Posted Image

#7
pustiux

pustiux

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,208
  • Înscris: 27.05.2009
Exact, tu lipseai Dubai Posted Image Chiar incepusem sa ma-ntreb unde esti Posted Image

ON - inca nu s-a confirmat/infirmat(poate), oficial.

Edited by pustiux, 27 May 2014 - 17:32.


#8
Shock-G

Shock-G

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,426
  • Înscris: 27.01.2010
Bravo lor. Posted Image

#9
Lex404

Lex404

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 35,445
  • Înscris: 19.04.2009
Eu ii astept in Japonia. Le-am zis: in momentul cand o sa am tarif de China la apelurile in Japonia, ma portez Posted Image  Pana atunci, orange+VoIP

#10
crislacor

crislacor

    Cui îi pasă...?!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,012
  • Înscris: 20.06.2009

View Postcatalinman, on 27 mai 2014 - 16:46, said:

Conform unor informatii din zona telecom se pare ca RCS & RDS se va extine in tari din zona Eurasia. Posted Image
(...)
În China îi de ei...Posted Image  Clienți grămadă și, cu siguranță, acolo nu vor fi probleme cu echipamentele...Posted Image

#11
pufonel

pufonel

    Oglinda, oglinjoara, cine-i cel mai pufos din tara?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,829
  • Înscris: 28.11.2006
Topicul asta pare destinat sa ajunga la Fun Posted Image

Si, ca sa revin la subiect: imi e greu sa cred ca RCS se va extinde dupa ce au vandut operatiunile in cateva tari ca sa mai acopere din datoriile la banci. Puir si simplu nu cred ca au "malaiul" necesar ca sa se extinda.

Edited by pufonel, 27 May 2014 - 21:52.


#12
Venboteam

Venboteam

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,312
  • Înscris: 05.01.2012
De ce am eu impresia ca extinderea aceasta se referea la... Belgravistan? :)

#13
calin7mihai

calin7mihai

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 892
  • Înscris: 17.02.2012
Exact.zvonurile cu extinderea erau cu zona eurasia. Pana la urma extinderea in Belgravistan a fost un esec -))))))))

#14
rz

rz

    Moderator

  • Grup: Moderators
  • Posts: 22,136
  • Înscris: 05.05.2003

View Postcrislacor, on 27 mai 2014 - 21:29, said:

În China îi de ei...Posted Image  Clienți grămadă și, cu siguranță, acolo nu vor fi probleme cu echipamentele...Posted Image

O sa fie naspa' in China... atunci cand o sa vina echipamentele in casierii se vor face cozi cu peste un milion de chinezi - nu stiu cum vor face fata la situatie cele 2 angajate din sediul rcs-rds

In Moldova, da... nu inteleg de ce nu au ajuns inca de acum 10-15 ani acolo

#15
JohnTM

JohnTM

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,219
  • Înscris: 02.08.2011

View Postrz, on 29 iunie 2014 - 22:30, said:

O sa fie naspa' in China... atunci cand o sa vina echipamentele in casierii se vor face cozi cu peste un milion de chinezi - nu stiu cum vor face fata la situatie cele 2 angajate din sediul rcs-rds

In Moldova, da... nu inteleg de ce nu au ajuns inca de acum 10-15 ani acolo

Au fost dar pentru scurt timp http://ro.wikipedia..../wiki/RCS_&_RDS

#16
Koal

Koal

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,969
  • Înscris: 21.08.2008
Eurasia este un termen foarte larg, adică Europa, Orientul Mijlociu, subcontinentul Indian, Asia de est, zona oceanului Pacific și unii spun că și nordul Africii este parte din Eurasia (e parte din EMEA dar nu și din Eurasia).

Tocmai pentru că s-a folosit termenul acesta vag nu are rost să discutăm prea mult despre asta.

Un fenomen pe care l-am văzut în ultimii ani este concentrarea entităților economice pe principalele piețe pe care activează.

Asta a făcut și RCS-RDS în ultimii ani, a făcut noi achiziții și a început noi proiecte în cele două piețe principale ale sale: România și Ungaria.

RCS-RDS nu era coaptă încă atunci când a avut prima incursiune în Republica Moldova, cred că este de dorit să meargă și acolo (după ce face un studiu de piață și vede care sunt oportunitățile pieței).
Cum spunea cineva de mai sus ar fi interesant și un MVNO în Franța, deși nu știu câți sunt cei care l-ar folosi (există deja destule MVNO-uri bine înfipte în piață și acolo).

#17
catalinman

catalinman

    RCS & RDS

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,474
  • Înscris: 16.12.2006
Koal, extinderea pe Euroasia s-a facut in Belgravistan, atata tot. ;)

Se poate inchide topicul asta.

#18
Koal

Koal

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,969
  • Înscris: 21.08.2008
Bine, dar operatorul de stat din Republica Moldova are nevoie de sprijin ca să-și modernizeze și să-și extindă rețelele iar operatorul mobil deținut de Moldtelecom, Unite, este tot un operator care se concentrează pe dezvoltarea unei rețele 3G.

Și Orange Moldova ar fi bine să intre pe piața de cablu și internet.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate