Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
"Noi nu furam ca romanii"

Canalele Sky Showtime 1 și S...

Recomandare anvelope lexus rx

Extindere rețea wireless int...
 Configuratie PC

Mufa TV

PPC Energy

Camera conferinta Tenveo tevo-vl12u
 Recomandare rulouri exterioare us...

Gaoyue 858

Telefon performant pe parte audio...

Aspecte legale https://registratu...
 Filtru de apa curata apa de miner...

Unde gasesc borcane mari 5 - litr...

sfat achiziție bicicleta pli...

NVIDIA Shield Programe Romania IP
 

Acoperire Digi.Mobil - probleme semnal si zone noi acoperite

- - - - -
  • Please log in to reply
14 replies to this topic

#1
Alexis

Alexis

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,204
  • Înscris: 22.01.2004
Deoarece pe vechiul topic despre acoperire se discuta despre cine cumpara RDS, cum se reziliaza contracte, cum se porteaza numere si cum se taie cartelele ca sa iti faci un microsim, deschid topicul asta in care sa discutam despre situatii punctuale unde sunt probleme de semnal si despre evolutia acoperirii la RDS, unde s-au mai montat antene, ce zone noi au inceput sa aiba semnal Digi.

#2
darklordsith

darklordsith

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,779
  • Înscris: 13.05.2008
De ce sa deschizi alt topic cand e unul pe aceeasi ema. Hai sa discutam acolo.

#3
nknwn666

nknwn666

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,364
  • Înscris: 27.09.2007
Ai citit mesajul de mai sus?

Quote

Deoarece pe vechiul topic despre acoperire se discuta despre cine cumpara RDS, cum se reziliaza contracte, cum se porteaza numere si cum se taie cartelele ca sa iti faci un microsim


#4
danzi23

danzi23

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,072
  • Înscris: 14.08.2013
De acord ca pe acel topic se cam bat campii in ultima vreme. Dar asta nu inseamna ca trebuie deschis un nou topic. Daca si aici vine lumea si face off-topic, facem inca un topic nou ?


Cand cineva o sa doreasca sa semnaleze lipsa de semnal intr-o locatie, sau inbunatatirea lui o poate face pe topicul acela. Si disctua ar reveni la normal.

Edited by danzi23, 22 May 2014 - 10:42.


#5
VladutzU2013

VladutzU2013

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,557
  • Înscris: 21.01.2013
BRASOV Probleme semnal digi.Mobil IN-DOOR.

#6
pleteab

pleteab

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,429
  • Înscris: 18.06.2003
Si in Iasi sunt probleme cu semnalul indoor , sunt multe zone in oras fara semnal

#7
slai

slai

    User Incredibil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,837
  • Înscris: 25.01.2007
botosani, nu se poate verifica semnalul din cauza ca nu sunt simuri...

#8
danzi23

danzi23

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,072
  • Înscris: 14.08.2013
@slai
Posted ImageSmooth. Urmeaza sa postezi in topicul "Nokia Lumia 520" si sa zici ca tu ti-ai cumpara acest telefon, daca Digi ar avea sim-uri in Botosani :lol:

#9
pleteab

pleteab

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,429
  • Înscris: 18.06.2003
De cateva zile,  am observat ca desi nu vorbesc ;la telefon  cand sunt apelat spune ca reteaua este ocupata, nu mai face fata reteaua Vodafone ?????

#10
daniyl

daniyl

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 108
  • Înscris: 11.09.2005
E bine sa deschidem si un alt topic si dupa parerea mea aici se va discuta unele lucruri diferite fata de vechiul topic .De exemplu aici in iasi in zona dacia semnal am ok dar cand sunt afara .Cum intru in scara blocului semnalul scade brusc si abia daca am doua linite amarate pe telefon de semnal.De exemplu in baie sare de tot din retea .Deci semnalul slab indoor este o realitate in reteaua Digimobil.Daca intereseaza pe cineva poate ca va observa cineva de la Digi este vorba de celula cu numarul 70446165665.

#11
gabybcr

gabybcr

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,188
  • Înscris: 22.03.2008
In Bucuresti pe Soseaua Fundeni, in casa, telefonul intra in roaming. La mine in Pantelimon, stiu sigur de pe vremea cand aveam telefonul digi primit gratuit, ca aveam semnal maxim pentru ca au antenele pe un bloc de 14 etaje, de langa mine.

#12
pleteab

pleteab

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,429
  • Înscris: 18.06.2003

View Postdaniyl, on 25 mai 2014 - 20:19, said:

E bine sa deschidem si un alt topic si dupa parerea mea aici se va discuta unele lucruri diferite fata de vechiul topic .De exemplu aici in iasi in zona dacia semnal am ok dar cand sunt afara .Cum intru in scara blocului semnalul scade brusc si abia daca am doua linite amarate pe telefon de semnal.De exemplu in baie sare de tot din retea .Deci semnalul slab indoor este o realitate in reteaua Digimobil.Daca intereseaza pe cineva poate ca va observa cineva de la Digi este vorba de celula cu numarul 70446165665.
Transmitei in PM lui Digi_Help problema ta , sa vada ca sunt mai multe zone indoor in Iasi fara semnal ,sa nu mai comenteze carcotasi in nestire de cauza

#13
calin7mihai

calin7mihai

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 895
  • Înscris: 17.02.2012
Mi se intampla ca de cateva ori pe zi semnalul digi mobil sa cada chiar daca de regula in acele locuri in general e semnal ok .vorbesc de  Bucuresti in zone ca Militari si Aviatorilor. Apoi daca intru in setari si caut reteaua manual semnalul revine. Lucru acesta mi s-a intamplat chiar daca am schimbat telefonul. Oare o fi datorita lucrarilor la retea sau o fi de la cartela sim ?!

#14
mike-5

mike-5

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 636
  • Înscris: 14.12.2007
Si daca iti cade semnalul digi mobil in acele zone,nu iti intra automat in reteaua vodafone ? sau te deranjeaza ca in acele zone nu ai semnal digi (pentru net)?

#15
calin7mihai

calin7mihai

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 895
  • Înscris: 17.02.2012
Nu imi apare decat "retea indisponibila". Cand intru in zone fara semnal digi(ex moll afi etc ) imi intra in roming cu vf. Insa ,repet de regula am semnal in casa tot timpul dar  in unele momente brusc cade semnaluli nexplicabil

Edited by calin7mihai, 03 June 2014 - 14:53.


Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate