Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...
 probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National
 Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...
 Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...
 

Hippo recruitment

- - - - -
  • Please log in to reply
11 replies to this topic

#1
Madalin1994

Madalin1994

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 21.05.2014
Salut , a auzit cineva de Hippo Recruitment ?
Am gasit un anunt pe net cum ca angajeaza in Olanda la fabrica de pui. Ideea e ca nu mi-au cerut nici un fel de comision , decat sa am bani de transport . Mi-au trimis un pre contract prin mail sa vad despre ce e vorba ,dar in schimb nu mi-au cerut nici un fel de acte pentru intocmirea vreunui dosar si mi se pare ciudat. Au zis ca o sa semnez acolo contractul final cand ajung si vad ca totul e in regula. Ce parere aveti ? multumesc

#2
Ann0nyym0us

Ann0nyym0us

    Arrogant bastard

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,404
  • Înscris: 15.12.2009
Teapa!

#3
Madalin1994

Madalin1994

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 21.05.2014
Si mie mi se pare la fel , dar nu prea vad unde ar putea fi castigul lor .. ca nu mi-au cerut nici un ban in avans sau ceva

#4
xcit

xcit

    afara ninge linistit si in casa arza-te-ar focu'

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,885
  • Înscris: 29.06.2006
urmeaza stai linistit, daca vrei sa te convingi spune ca accepti si vezi tu mai departe

#5
Madalin1994

Madalin1994

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 21.05.2014
Da asta ma gandeam si eu .. am tot incercat sa caut pe net informatii despre firma respectiva dar nu am gasit nimic .. cica au filiala principala in Lituania sau asa ceva

#6
altuser09

altuser09

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,409
  • Înscris: 25.08.2009
Parerea mea: te duci acolo pe banii tai, acolo ti se ofera ceva mai putin avantajos decat ti s-a promis si tu, ca sa-ti scoti macar banii de drum, e posibil sa accepti conditii mult mai putin avantajoase. Castigul lor? salariu mult mai mic platit.

#7
Hider141

Hider141

    trolling here since 2008

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,836
  • Înscris: 06.01.2008

View Postaltuser09, on 22 mai 2014 - 07:01, said:

Castigul lor? salariu mult mai mic platit.
Sau risca sa-i ia banii, actele, telefonul cand ajunge la destinatie si ajunge sa lucreze ca sclav pentru respectivii tepari.

Edited by Hider141, 22 May 2014 - 08:59.


#8
Madalin1994

Madalin1994

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 21.05.2014

View PostHider141, on 22 mai 2014 - 08:59, said:

Sau risca sa-i ia banii, actele, telefonul cand ajunge la destinatie si ajunge sa lucreze ca sclav pentru respectivii tepari.
am mai auzit varianta asta dar .. parca refuz sa cred ca se poate intampla asa ceva in anul 2014 :|

#9
Hider141

Hider141

    trolling here since 2008

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,836
  • Înscris: 06.01.2008
Nimeni nu crede ca se poate intampla asta in secolul 21, pana in momentul cand pateste personal asa ceva.

#10
rickysyv

rickysyv

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,620
  • Înscris: 08.03.2008
Sau se intampla ceva ca in "Hostel" daca ati vazut filmul...

#11
corinafratila83

corinafratila83

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 26.05.2014
Salut. Si eu am primit contract de la aceasta firma. Am avut dubii in legatura cu firma asa ca i-am intrebat. Mi-au spus ca Hippo Recruitment este marca, iar ei sunt inregistrati in Romania ca RoLit Solutions SRL, iar firma mama este in Lituania. I-am verificat pe net si sunt inregistrati cu acte in regula. Ma gandesc ca nu cer comision pentru ca sunt platiti de angajatorul din Olanda...

#12
clodyclaudia

clodyclaudia

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 13.11.2014
Buna! S-a mai aflat ceva despre Hippo Recruitment - Rolit Solutions SRL ? Vad ca e inregistrata anul acesta si nu prea imi inspira incredere!

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate