Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii
 Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android
 

HTC Desire 310

- - - - -
  • Please log in to reply
102 replies to this topic

#19
Zombehenzi

Zombehenzi

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 364
  • Înscris: 30.01.2010
L-am cumparat si eu de la RDS in 12 rate la 644 lei.
Concluzie sunt tare dezamagit ca nu am ales nokia lumia 630 in locul lui HTC Desire 310, si marea dezamagire vine de la durata bateriei care tine maxim 1 zi fata de 2 zile jumate - 3 zile cat tine Nokia lumia 630. Daca considerati ca nu ar fi aceasta o problema grava, atunci ar fi ok din celelalte puncte de vedere.

#20
leomagic44

leomagic44

    Io, cu electronii.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,043
  • Înscris: 06.02.2012
Fiecare tel low-cost are plusuri si minusuri.

#21
cosmyn13

cosmyn13

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 265
  • Înscris: 31.05.2004
ecranul este asa de prost precum se spune?  cum ies pozele , sint acceptabile?

#22
razvy2o13

razvy2o13

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 82
  • Înscris: 25.04.2013
Salut, am acest telefon de 3 zile, ca performanta e super, camera nu e stralucita dar marea problema e cu apliatiile, mai exact jocurile care nu merg mutate pe sd, nici macar cu root, de exemplu nu pot instala real racing 3 care cere 700mb. Daca chiar nu gasesc o cale sa le pun pe sd ma bate gandul sa-l returnez,sa-mi iau in schim un Xperia M sau altceva..

#23
cosmyn13

cosmyn13

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 265
  • Înscris: 31.05.2004

View Postrazvy2o13, on 29 iulie 2014 - 12:29, said:

Salut, am acest telefon de 3 zile, ca performanta e super, camera nu e stralucita dar marea problema e cu apliatiile, mai exact jocurile care nu merg mutate pe sd, nici macar cu root, de exemplu nu pot instala real racing 3 care cere 700mb. Daca chiar nu gasesc o cale sa le pun pe sd ma bate gandul sa-l returnez,sa-mi iau in schim un Xperia M sau altceva..
ai incercat cu foldermount.apk?

#24
gabybcr

gabybcr

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,167
  • Înscris: 22.03.2008
Indpreapta-te spre un lg mai bine, la banii astia. In afara de one m8 care intr-adevar e bestial, nu am incredere in restul modelor de la htc.

#25
razvy2o13

razvy2o13

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 82
  • Înscris: 25.04.2013
Am reusit sa-l scap,  s-a spart jos in dreapa scrisului Htc, faza e ca acum tot ecranul e alb, functioneaza perfect, se aude cand I'll deblochez / blochez dar nu se vede nimic, pot sa-i fac ceva?

#26
cosmyn13

cosmyn13

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 265
  • Înscris: 31.05.2004

View Postrazvy2o13, on 31 iulie 2014 - 10:04, said:

Am reusit sa-l scap,  s-a spart jos in dreapa scrisului Htc, faza e ca acum tot ecranul e alb, functioneaza perfect, se aude cand I'll deblochez / blochez dar nu se vede nimic, pot sa-i fac ceva?
  schimbat display. si cred ca nu face parte din garantie. pacat

#27
razvy2o13

razvy2o13

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 82
  • Înscris: 25.04.2013
Dar daca il duc la cei de la emag Il repara contra cost? O fi mai ieftin ca la un service ?

#28
gabybcr

gabybcr

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,167
  • Înscris: 22.03.2008
Mai mult mi-am intarit convingerea ca telefoanele HTC, in afara de M8, sunt slabe. Este doar parerea mea personala, asa ca va puteti lua daca vi se potriveste.

Edited by gabybcr, 31 July 2014 - 12:42.


#29
razvy2o13

razvy2o13

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 82
  • Înscris: 25.04.2013
A fost primul htc care l-am avut.
Si inca ceva,  daca touchul merge dar nu afiseaza nomic, il  pot rezolva fara sa-l schimb.


#30
doru-_

doru-_

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 251
  • Înscris: 25.03.2014
Am un HTC 310 dual SIM, de la Cosmote. Am introdus doua cartele una Cosmote una Orange. Imi fluctueaza semnalul, 10 secunde am semnal pe ambele cartele 10 secunde nu. Cu o singura cartela semnalul nu cade. Nu stie careva daca exista posibilitatea de remediere a problemei printr-un update de sistem de operare si daca e valabil un update la sistemul de operare?? In schimb, ce sa zic, telefonul mi se pare ca e cu mult mai slab decat Samsung Galaxy SII Plus.

Edited by doru-_, 04 August 2014 - 13:27.


#31
bluebilly

bluebilly

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 493
  • Înscris: 15.08.2006
L-am cumparat si eu de la RDS in 12 rate la 644 lei.
E primul meu smartphone, dupa ani de zile de Nokia clasice.
Ma interesa un telefon dualsim, cu Android, display pana in 4.5 si 1 gb ram.
il am de 2 saptamani.
pro: nu are lag, display-ul e ok, camera e ok (pacat ca lipseste blitz-ul si autofocus-ul).
contra: BATERIA, obisnuit cu vechiul Nokia 6303, care tinea 4-5 zile, mi se pare ciudat ca in timp ce stau pe net sau umblu prin meniuri bateria sa-mi scada "vazand cu ochii".
Din cand in cand semnalul la RDS, "pica". Nu stiu daca e telefonul sau operatorul Digi.

Unde gasesc o BARA ACUMULATOR HTC?
http://www.htc.com/r...tc-battery-bar/

Edited by bluebilly, 15 August 2014 - 21:57.


#32
director_x

director_x

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 307
  • Înscris: 05.01.2006
Am luat acest telefon in rate de la RDS. Este varianta cu 1 GB de RAM.
Minusuri: display penibil, bateria tine f. putin (maxim 1 zi) daca bagi cartela de la RDS 3g-ul rupe bateria, Wi-fi cade frecvent (daca stie cineva cum sa rezolv aceasta problema sa-mi spuna si mie).  
O alta problema ar mai fi (pentru mine cel putin) ca nu pot insta plug-inul de la yahoo Messenger ptr video so voce. Zice ca nu e compatibil cu telefonul asta. :(

Plusuri: pretul

#33
sarp05

sarp05

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 91
  • Înscris: 16.01.2013
salutare ma intereseaza si pe mine daca ma poate ajuta cineva sa achizitionez un capac pt acest model ... am primit telefonul fara el de la o cunostinta  si am tot cautat pe google nu am gasit nimik . Sau daca are cineva un capac de vanzare sunt interesat pt cine ma poate ajuta astept .

#34
alex2022

alex2022

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 15
  • Înscris: 20.08.2014
Sal!Am achizitionat si eu acest telefon in urma cu 2 luni,totodata am luat si un card micro sd de 16GB,dar nu pot instala nimic pe el.Ce sa fac?De atunci am incercat sa ma obisnuiesc cu idee,dar chiar am nevoie de acei 16GB.Se poate cumva rezolva?Problema a mai fost intalnita si de alti?Daca da ce ati facut?
PS:Am mers cu el la orange si nu au stiut ce sa faca.Au zis ca trebuie sa ma descurc singur.

#35
NFS01

NFS01

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,384
  • Înscris: 16.03.2011
Daca sistemul nu permite nu il poti folosi decat pt stocare date.  Intri in setari-aplicati si vezi daca se pot muta.

#36
alex2022

alex2022

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 15
  • Înscris: 20.08.2014
Nu nu are butonul.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate