Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!
 Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda
 Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...
 Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata
 

HTC Desire 310

- - - - -
  • Please log in to reply
102 replies to this topic

#1
OctavZeul112

OctavZeul112

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 18
  • Înscris: 12.05.2014
Am gasit acest telefon cautand un telefon cu android in jur de 670-700 de lei pentru fratele meu ( vine ziua lui si vreau sa ii fac un cadou ) . Mie mi se pare destul de ok , in antutu am observat ca scoate 17000 , un scor destul de bun la bani astia , pe el nu il intereseaza camera , doar pentru aplicatii isi doreste un telefon .

Ce pareri aveti , daca stiti alte telefoane la 600-700 de lei mai bune , va rog sa imi recomandati , nu doresc sa ii achizitionez un windows phone , nu doresc posturi de genul mai strangi 400 de lei si ii iei alt telefon . Multumesc anticipat .


Specificatii : http://www.gsmarena....re_310-6009.php

                       [ http://cdn2.gsmarena.com/vv/pics/htc/htc-desire-310-2.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#2
Kobra2602

Kobra2602

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,352
  • Înscris: 09.11.2006
e ok, dar sa fie varianta cu 1g ram.

#3
tudor32

tudor32

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,006
  • Înscris: 19.11.2008
Sunt in studiu ptr un telefon dual sim.....ce-mi recomandati dintre Lenovo S 650 si HTC Desire 310 dual sim, care ar fi mai fiabil?

#4
bologa21

bologa21

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 55
  • Înscris: 13.02.2005
I l.am cumpatat eu sotiei.un telefon foarte corect la banii care ii dai pe el.la orange e varianta cu 1 GB RAM.

#5
OctavZeul112

OctavZeul112

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 18
  • Înscris: 12.05.2014
Poti sa imi dai niste detalii , cum se simte in mana , cum ti se pare ecranul , ai avut lag pana acum ?

#6
ady000

ady000

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 496
  • Înscris: 30.10.2009
Lag nu are, ecranul e foarte prost regret ca lam cumparat am avut si htc desire 300 era mult mai bun ca asta si ca design si camera ecran minusul era memoria ram doar de 512 .Nu recomand acest telefon ...poate doar asa pentru cine nu a mai avut telefoane android . Castile zici ca is de la un walkman ieftin Este fabricat in china ,design foarte prost...singurul + e procesorul si memoria ram de 1 gb..in rest bani dati aiurea

#7
OctavZeul112

OctavZeul112

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 18
  • Înscris: 12.05.2014
Mersi frumos de reply :*

#8
alex_gaby

alex_gaby

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 46
  • Înscris: 17.11.2013
Decodare deblocare HTC Desire X 200 300 310 500 601 Sensation WP8X WP8S One S One V One mini ONE M7 ONE M8 la 45-100 lei

#9
ac2003s

ac2003s

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 14.06.2007
Buna seara,
m-ar interesa o deblocare pt HTC desire 310, codat pe orange... la ce pret si daca se poate face fara sa trebuiasca sa ajung in bucuresti... fara sa pierd garantia...

#10
ady000

ady000

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 496
  • Înscris: 30.10.2009

View Postac2003s, on 26 mai 2014 - 22:28, said:

Buna seara,
m-ar interesa o deblocare pt HTC desire 310, codat pe orange... la ce pret si daca se poate face fara sa trebuiasca sa ajung in bucuresti... fara sa pierd garantia...
Eu lam dat pe al meu la cineva si a mers cu el la decodat ia cerut  100 € la service Orange aici in Brașov noroc ca am avut o conventie cu ei am facut un abonament p 3 luni cand lam achiziționat si lau decodat gratis. Sunt modele noi si costa mult de decodat


#11
Lord_Silver

Lord_Silver

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 996
  • Înscris: 01.02.2008

View Postady000, on 25 mai 2014 - 08:29, said:

Lag nu are, ecranul e foarte prost regret ca lam cumparat am avut si htc desire 300 era mult mai bun ca asta si ca design si camera ecran minusul era memoria ram doar de 512 .Nu recomand acest telefon ...poate doar asa pentru cine nu a mai avut telefoane android . Castile zici ca is de la un walkman ieftin Este fabricat in china ,design foarte prost...singurul + e procesorul si memoria ram de 1 gb..in rest bani dati aiurea
Telefonul arata chiar bine. De ce ar avea ecran mai prost decat Desire 300? E mai mare, e cam acelasi ecran in rest. Asta are procesor mult mai bun, 1 GB ram, la ce pret e acum e best buy, nici macar chinezariile (gen Evolio, Allview, etc.) nu sunt la fel de performante, poate au un led in plus la camera, eventual rezolutie mai buna la ecran, cam atat.

Edited by Lord_Silver, 12 June 2014 - 11:10.


#12
alex_gaby

alex_gaby

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 46
  • Înscris: 17.11.2013

View PostLord_Silver, on 12 iunie 2014 - 11:10, said:

Telefonul arata chiar bine. De ce ar avea ecran mai prost decat Desire 300? E mai mare, e cam acelasi ecran in rest. Asta are procesor mult mai bun, 1 GB ram, la ce pret e acum e best buy, nici macar chinezariile (gen Evolio, Allview, etc.) nu sunt la fel de performante, poate au un led in plus la camera, eventual rezolutie mai buna la ecran, cam atat.
Este o chinezarie vandut sub brandul HTC mai slab in toate testele la display, dar la  benchmarks este peste desire 300.  http://www.phonearen...8358/benchmarks
Totusi desire 300 este un telefon mai bun si mai stabil, cu o calitate mai buna si care o sa faca mai putine probleme pe viitor

Edited by alex_gaby, 16 June 2014 - 11:12.


#13
Lord_Silver

Lord_Silver

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 996
  • Înscris: 01.02.2008

View Postalex_gaby, on 16 iunie 2014 - 11:00, said:

Este o chinezarie vandut sub brandul HTC mai slab in toate testele la display, dar la  benchmarks este peste desire 300.  http://www.phonearen...8358/benchmarks
Totusi desire 300 este un telefon mai bun si mai stabil, cu o calitate mai buna si care o sa faca mai putine probleme pe viitor

Ok, sa zicem ca partea cu ecranul e adevarata.. in rest, de ce spui asta?? Chinezarie? E un HTC, cu Sense si tot ce inseamna HTC. De ce sa nu fie stabil? Nu e doar peste la performanta, e cu MULT peste. Din ce am citit pe net, e absolut cu totul peste Desire 300, mai putin ecranul.

PS: Daca tu vezi vreo varianta pe piata, la acelasi pret (650 lei) cu Desire 310, care sa aiba performante asemanatoare si 1 GB ram, spune-mi si mie, chiar as vrea sa vad. (sa nu mai zicem ca e HTC si nu un no-name)

Edited by Lord_Silver, 18 June 2014 - 01:28.


#14
alex_gaby

alex_gaby

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 46
  • Înscris: 17.11.2013
Nu stiu ce gasesti acum la banii astia, dar nu este produs de HTC, ci doar se vinde sub licenta, are procesor MTK nu Qualqomm si nu are hboot ca toate HTC-urile de pana acum.  Orice telefon cu MTK este un low cost care are probleme de soft in timp.

Edited by alex_gaby, 18 June 2014 - 06:29.


#15
Vishnu

Vishnu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 32
  • Înscris: 15.11.2007
Detin telefonul de o saptamana. L-am luat cu o reducere suplimentara de la Orange. Mi-a iesit la 45 E. Pentru banii astia, a meritat. Telefonul merge foarte fluent, este placut la atingere, destul de robust. Pe parte hardware, pentru un low-cost este foarte ok ( depinde ce vrei sa faci cu el ). In Antutu am obtinut scor de 17700, undeva langa S3. Eu vin de la un Orange Nivo, asa ca asta zboara pentru mine. Nimic de comentat. Semnal wifi bun, etc. Acuma, partile proaste : Camera nu are autofocus si scoate niste poze de-a dreptul jenante. Parca are 2 mp, nu 5. Dar asta pe mine nu ma intereseaza in mod special. Partea mai dureroasa este : Ecranul. Patetic ! Nuanta culorilor este albastruie, nu are destul contrast ( culori spalacite ) , iar nici cu luminozitatea nu sta prea bine. Afara, daca este innorat, mai vezi ceva pe el. Cand este soare, sau mai rau, daca bate soarele direct pe el, pa si pusi. Te chinui sa gasesti functiile de baza ( sa suni pe cineva ). Eu mi-am instalat o aplicatie suplimentara care-mi ofera sa ii dau un boost mic de 20% luminozitatii si merge. E acceptabil. Cu calitatea cranului, m-am obisnuit sa zicem. In primele doua zile, asa de tare m-am enervat ca am vrut sa-l vand. Dar, in final m-am obisnuit...relativ. Sper ca pe viitor sa fie un update la firmware si sa rezolve cumva astia prin ceva setari noi, desi ma indoiesc ca se vor complica astia sa isi frece capul cu un update la telefonul asta low-end, dar speranta moare ultima.
O alternativa zic eu super, este Motorola moto G. Costa putin mai mult, dar daca ar fi fost sa iau un telefon la liber, pentru diferenta de 200 lei sau cat ar fi, nu ezitam nici o clipa. Dar asa, pentru 200 lei, a meritat acest telefon. Repet : la liber, nu plateam 700 lei pe el nici mort. Doar din cauza ecranului.

Edited by Vishnu, 21 June 2014 - 09:31.


#16
alex_gaby

alex_gaby

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 46
  • Înscris: 17.11.2013
Pentru cei interesati, va pot ajuta cu decodarea de HTC Desire 310!

#17
salajantm1

salajantm1

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 13.07.2014

View Postalex_gaby, on 11 iulie 2014 - 10:35, said:

Pentru cei interesati, va pot ajuta cu decodarea de HTC Desire 310!
salut. Eu doresc! Ma poti ajuta? Te rog

#18
gabybcr

gabybcr

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,167
  • Înscris: 22.03.2008
Atunci cand il pui la ureche, in timpul unui apel, se stinge ecranul? O poza facutaafara daca aveti, m-ar interesa sa vad daca aveti.

Edited by gabybcr, 13 July 2014 - 20:20.


Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate