Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11

securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...
 

Antena 1 trece la 16:9&Antena HD - probabil cândva prin era noastră.

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
193 replies to this topic

#19
Cipry7

Cipry7

    The Doctor

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,412
  • Înscris: 04.08.2010

View Postmiki07, on 19 mai 2014 - 14:09, said:

BTW, tu ai facut poza Cipy?
Da. Nu e reală.

#20
dhaulagiri

dhaulagiri

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,434
  • Înscris: 16.11.2012
plua mea, de acuma avem santajul in HD.

#21
catalinman

catalinman

    RCS & RDS

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,514
  • Înscris: 16.12.2006
Macar de-ar transmite de la 1 octombrie in 16:9 cu semnalizare WSS.

#22
NFS01

NFS01

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,411
  • Înscris: 16.03.2011
1.Pro tv a a doptat formatul 16:9 de ani buni? versiunea Sd a trecut recent la 16:9.
2. cei de la pro nu copiaza?

#23
CS11

CS11

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 610
  • Înscris: 03.09.2012

View Postnecolae, on 19 mai 2014 - 12:17, said:

Ma bucur pentru Antena 1.Pro TV incet incet o sa ramana doar cu 30 de minute de stiri,doua-trei pastile si in rest filme pe toata linia.Nu stiu cum o sa mai ramana lider in aceste conditii...
De unde stii ca o sa se inample asta? Daca era sa fie asa trebuie sa se se intample de sezonul urmator, pentru ca teoretic acum trec printr-o criza financiara si nu si-ar mai permite productii care ii costa o caruta de bani, totusi s-a anuntat sezonul urmator din Vocea Romaniei, Romanii au talent si Las Fierbinti, unele dintre cele mai mari proiecte ale MediaPro deci nu prea cred ca PRO TV O  sa scada in audiente, din potriva.


Cu ce sa ii depaseasca antena 1? Cu filme din 2000-2003? Si cu emisiuni facute prost? Ei transmit si acum Fast and furious 1 desi s-a terminat de filmat pana si partea 7, iar unele emisiuni sincer imi provoaca greata. Singura emisiune la care ma mai uitam la Antena1 era Castigi in 60secunde, in rest toate sunt niste kitschh-uri

#24
wolfynwo

wolfynwo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,666
  • Înscris: 31.10.2013
Opinia mea! Ce rost are sa scoti un canal HD care sa iti ruleze in reluare emisiunile de pe posturile principale? Daca tot vor sa copieze Pro-ul sa faca la fel ca ei, un post in 16:9 si unul in HD in paralel. Oricum avem niste emisiuni si show-uri de nota 1 ( exceptie Masterchef ).Va dau un sfat : Sky is the future!
Suntem de rasul curcilor ca avem televiziuni in format 4:3 in anul 2014. De HD nici nu mai vorbesc ca nu are rost ( e prea scumpa investitia ....prefera altceva de banii pe care ii scot din... ).

#25
napster1

napster1

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,962
  • Înscris: 15.04.2007

View Postnecolae, on 19 mai 2014 - 12:17, said:

Ma bucur pentru Antena 1.Pro TV incet incet o sa ramana doar cu 30 de minute de stiri,doua-trei pastile si in rest filme pe toata linia.Nu stiu cum o sa mai ramana lider in aceste conditii...

Lider cu filme, tot timpul au fost lideri. Succesul Pro consta in filme nu in emisiuni. Filmele si sportul conteaza foarte mult pe un canal generalist. Emsiuni poate face orice canal tv insa nu orice isi permite sa cumpere filme si competitii sportive.

#26
zeus1

zeus1

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,572
  • Înscris: 03.05.2008
Vom trai si vom vedea. ;)

#27
necolae

necolae

    Popescu, Emma, Flick, Buzdu, Benavides, Mihaila si Morar

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,883
  • Înscris: 05.02.2012

View Postnapster1, on 19 mai 2014 - 16:31, said:



Lider cu filme, tot timpul au fost lideri. Succesul Pro consta in filme nu in emisiuni. Filmele si sportul conteaza foarte mult pe un canal
generalist. Emsiuni poate face orice canal tv insa
nu orice isi permite sa cumpere filme si competitii
sportive.
Ar putea face si ei mai multe emisiuni.Pot face un talkshow seara dupa stirile Pro TV,pot muta VSFM si la fel pot avea si o emisiune sportiva.

#28
Alex_23

Alex_23

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,343
  • Înscris: 01.09.2012

View PostNFS01, on 19 mai 2014 - 15:50, said:

1.Pro tv a a doptat formatul 16:9 de ani buni? versiunea Sd a trecut recent la 16:9.
Da a trecut recent , dar pana la 1 decembrie 2013 existau doua protv-uri ( unul in 4:3 si unul in 16:9 )

View Postnecolae, on 19 mai 2014 - 18:27, said:

Ar putea face si ei mai multe emisiuni.Pot face un talkshow seara dupa stirile Pro TV,pot muta VSFM si la fel pot avea si o emisiune sportiva.

1 De ce sa faca talkshow seara dupa stiri cand ei an de an au obisnuit oamenii cu unele dintre cele mai noi seriale ( CSI care acum este la ultimul sezon , recent incheiatul LIE TO ME , The walking dead .... samd ) iar la filme nu cred ca ii intrece cineva ( ma refer strict la televiziunile generaliste )
2 Ce inseamna VSFM ?

Ma mir ca nu si-au facut si eu un slogan gen FILMUL PRO cand mai dau si eu o noutate .
Apropo fac acum reclama la filmul THOR cred ca de o luna zic in curand ( astia de la antena )

Edited by alexandrubold, 19 May 2014 - 22:01.


#29
pufonel

pufonel

    Oglinda, oglinjoara, cine-i cel mai pufos din tara?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,877
  • Înscris: 28.11.2006

Quote

2 Ce inseamna VSFM ?
Vrei sa fii milionar.

#30
grinci

grinci

    Bang the bass, turn up the treble

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,225
  • Înscris: 10.09.2013
Vrei sa fii manelar. Cam asta e concursul ce ruleaza fara incetare pe televiziunile romanesti.

Edited by grinci, 19 May 2014 - 22:11.


#31
necolae

necolae

    Popescu, Emma, Flick, Buzdu, Benavides, Mihaila si Morar

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,883
  • Înscris: 05.02.2012
Din pacate m-am inselat.Liderilor de audienta nu le pasa de nimic,pot fi pe primul loc chiar daca e plictiseala toata ziua cu exceptia serii.

Pot face macar 30 de minute de talkshow cum e After News la TVSudEst sau Stirea Zilei la Neptun TV.

View PostCS11, on 19 mai 2014 - 11:57, said:

Antena 1 ar trebui sa isi schimbe numele in CopyTV, ei copiaza tot ce vad in jur in special de la PRO TV, MediaPro a deschis un post de sport(TV Sport, acum sport.ro) au deschis si cei de la intact GSP Tv, (care intretimp s-a inchis), MediaPro a
deschis platforma Voyo a deschis si Intact antenaplay, sa nu mai vorbesc de emisiuni, dupa Vocea Romaniei a aparut si XFactor, dupa Masterchef a aprut si Topchef, dupa nora pentru
mama a aparut mireasa pentru fiul meu si mai sunt cateva dar nu mi le amintesc acum.

Deci unde este strategia de razboi imptriva PRO
TV? Mai copiaza ceva de la ei?

Anul asta sau anul trecut Finala XFactor a avut o audienta mai mica decat PRO TV, PRO TV
difuzand un film Posted Image)
Sezonul trecut s-a intamplat sa pice in aceasi zi
TopChef si MasterChef in aceasi zi, Masterchfe a avut o audienta de aproape 4ori mai mare...


Carcaotasii (emisiunea tv) au spus ca orice face PRO TV-ul bine trebuie sa faca si Antena 1 dar prost.

Cu X Factor-Vocea gresesti enorm.Intai a aparut X Factor pe 17 septembrie 2011,pe urma Vocea pe 27 septembrie 2011.

Iar Nora pentru Mama s-a mutat de la Kanal D.

Anul trecut TopChef a avut finala pe 23,iar Masterchef pe 24.

#32
Cipry7

Cipry7

    The Doctor

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,412
  • Înscris: 04.08.2010
În presă, întâi a apărut comunicatul despre "Vocea României" şi apoi au venit Anteniştii cu "Posted ImageFactor". Aşa îşi face şi PRO TV un "Cocalar Idol", află când are premiera "Romanian Idol" de la Antena 1 şi îl programează cu o zi/săptămână mai devreme...

#33
CS11

CS11

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 610
  • Înscris: 03.09.2012

View Postnecolae, on 19 mai 2014 - 22:32, said:


Cu X Factor-Vocea gresesti enorm.Intai a aparut X Factor pe 17 septembrie 2011,pe urma Vocea pe 27 septembrie 2011.

Iar Nora pentru Mama s-a mutat de la Kanal D.

Anul trecut TopChef a avut finala pe 23,iar Masterchef pe 24.

Din cate stiu eu mai intai s-a anuntat demararea proiectului Vocea Romaniei, apoi au anuntat si cei de la antena 1 despre XFactor.

Nu mai tin minte daca era finala celor doua show-uri dar stiu sigur ca s-a intamplat ca odata acestea sa pice in aceasi zi.

Daca nora pentru mama se muta de la kanal D la antena1, cred ca trebuia sa aiba acelasi nume, la fel cum se inampla si cu alte formate care se muta de la o televiziune la alta sau care sunt transmise in mai multe tari (Vrei sa fii milionar, XFactor, Romanii au talent, MasterChef etc...)

#34
grinci

grinci

    Bang the bass, turn up the treble

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,225
  • Înscris: 10.09.2013

View PostCS11, on 19 mai 2014 - 23:11, said:

Din cate stiu eu mai intai s-a anuntat demararea proiectului Vocea Romaniei, apoi au anuntat si cei de la antena 1 despre XFactor.


Plagiat 100%. Master chef/Top Chef, Vocea Romaniei/X Factor, Dansez pentru tine/Romania danseaza etc.... pe fata si fara rusine. Situatia e veche si cunoscuta. Au fost tot timpul cu doi pasi in urma copiind iar cand nu au copiat si au facut de capul lor au fost si mai in urma.

Si inca ceva eu nu cred ca oamenii plecati din Pro vor reusi sa schimbe ceva pe acolo. A migrat si Carmen Avram inainte si altii. Nu va reusi nici Mona Segal. La A1 nu exista lucruri gen "Gandeste liber" Posted Image

Edited by grinci, 20 May 2014 - 07:41.


#35
danzi23

danzi23

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,072
  • Înscris: 14.08.2013
Parca logo-ul din screenshot ii prea mare si prea tipator, ar trebui sa fie un gri semi-transparent.

#36
necolae

necolae

    Popescu, Emma, Flick, Buzdu, Benavides, Mihaila si Morar

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,883
  • Înscris: 05.02.2012
Acum e vorba de migrari in masa de la Pro la Antena.Daca Mona face treaba ca la carte,atunci Antena 1 va fi pe locul 1.Asta daca Pro nu da filme la a miliarda difuzare...

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate