Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 

Cat de multumiti sunteti de Digi Mobil?

* - - - - 1 votes
  • Please log in to reply
900 replies to this topic

#883
DieselCRDI

DieselCRDI

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,426
  • Înscris: 28.04.2010
Ok, mergi la Vodafone și o să descoperi ce acoperire proastă au în 4G, de am ajuns să stau cu telefonul pe 3G, în București (!!).

Edited by DieselCRDI, 18 January 2019 - 11:22.


#884
Ghiordi

Ghiordi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,881
  • Înscris: 04.03.2016
Detin 4 abonamente Digi optim nelimitat, iar de 2 ani de zile semnal ZERO indoor, daca ar fi sa dau o nota de la 1 la 10 as acorda nota 7, de ce aceasta nota?
1. Minute si net fara numar
2. Semnalul outdoor excelent 3G 900/2100 si 4G 2100
3. internet 3G merge de parca sta pe loc, 4G rupe
4. Semnal indoor ZERO atat pe 3G cat si pe 4G

* 3G 2100 si 4G 2100 au fost adaugate in urma cu cateva saptamani.

Daca ar fi trebuit sa acord o nota in urma cu cateva saptamani, nota mea ar fi fost 4, de ce ? Pentru aceleasi motive enumerate mai sus dar in urma cu cateva saptamani nu exista 4G.

Imi pare rau sa acord o asemenea nota dar daca exista semnal indoor, macar pe 3G - nota mea ar fi fost 10 !!!!

In comparatie cu celelalte companii de telefonie mobila, strict pentru zona mea, un top ar fi:
1. Vodafone - super semnal 2/3/4G super net - indoor si outdoor
2. Digi mobil - semnal bun 3/4G , net foarte bun 4G - totul outdoor
3. Telekom - semnal bun 2/3/4G, net de tot rasul - indoor si outdoor
4. Orange - semnal bun 2/3/4G, net de tot rasul - indoor si outdoor

#885
DieselCRDI

DieselCRDI

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,426
  • Înscris: 28.04.2010
Succes la portare! ;)

#886
bits

bits

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,915
  • Înscris: 11.01.2007
Nu mai portează(nici nu are unde),acum că i-a venit recent și 4G și 3G-2100. Poate își ia repeater,sau și mai mișto,ia o prăjină și își îndreaptă azimutul de la o antenă spre el.

Edited by bits, 19 January 2019 - 22:31.


#887
DieselCRDI

DieselCRDI

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,426
  • Înscris: 28.04.2010
:)))))))))))))))))
Dar VoWiFi ce are? Tușește? :))

#888
internet_max

internet_max

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 365
  • Înscris: 13.05.2018
Din cauza lipsei de acoperire, am reziliat abonamentul de Digi mobil nelimitat.

#889
DieselCRDI

DieselCRDI

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,426
  • Înscris: 28.04.2010
O să ți se ducă lipsa! :P
Iar aia ci lipsa de acoperire măcăne rău de tot!

#890
DieselCRDI

DieselCRDI

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,426
  • Înscris: 28.04.2010

View Postbits, on 19 ianuarie 2019 - 22:30, said:

Nu mai portează(nici nu are unde),acum că i-a venit recent și 4G și 3G-2100. Poate își ia repeater,sau și mai mișto,ia o prăjină și își îndreaptă azimutul de la o antenă spre el.
Și acum, când recitesc, mă bufnește râsul!!
:))))))

#891
polizei

polizei

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,291
  • Înscris: 05.06.2006

View Postinternet_max, on 20 ianuarie 2019 - 17:25, said:

Din cauza lipsei de acoperire, am reziliat abonamentul de Digi mobil nelimitat.

Si eu am renuntat la doua abonamente din cauza lipsei de semnal ,in special in casa (walkie-talkie). Asta s-a intamplat dupa aproape 5 ani de Digi Mobil (din care 3 ani  multumit , 1 an satisfacator , 1 an plin de probleme ) .Oferta de retentie mi-au facut-o cei de la Orange care au venit cu pret bun ( sub Digi) pentru tot pachetul -telefonie/net/tv.

Am mai ramas la Gigi cu un singur abonament pe care il folosesc mai intens pe date si cu o cartela pentru un sistem de alarma.

Edited by polizei, 29 January 2019 - 01:54.


#892
brasoveanul

brasoveanul

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,128
  • Înscris: 16.10.2006
Ai centrala de alarma 3G/4G?

#893
internet_max

internet_max

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 365
  • Înscris: 13.05.2018

View PostDieselCRDI, on 20 ianuarie 2019 - 21:08, said:

O să ți se ducă lipsa! Posted Image
Iar aia ci lipsa de acoperire măcăne rău de tot!

Vezi mai jos.

View Postpolizei, on 29 ianuarie 2019 - 01:45, said:

Si eu am renuntat la doua abonamente din cauza lipsei de semnal ,in special in casa (walkie-talkie). Asta s-a intamplat dupa aproape 5 ani de Digi Mobil (din care 3 ani  multumit , 1 an satisfacator , 1 an plin de probleme ) .Oferta de retentie mi-au facut-o cei de la Orange care au venit cu pret bun ( sub Digi) pentru tot pachetul -telefonie/net/tv.

Am mai ramas la Gigi cu un singur abonament pe care il folosesc mai intens pe date si cu o cartela pentru un sistem de alarma.

Știu că Orange are o ofertă foarte bună, dar, după cum vezi, nu toți pot fi la fel de flexibili.
Unii sunt „consecvenți” și acceptă mai greu realitatea. Posted Image

#894
petree

petree

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 408
  • Înscris: 09.11.2005
Viteza la net in zonele: baneasa, biblioteca centrala universitara, maternitatea Giulesti,  in aceste locatii netul este praf!

Ne ofera 40 GB si nu te poti bucura de o viteza decenta.

Nici apelurile nu sunt bune, de ceva vreme nu sunt auzit cand raspund, retea praf.

#895
emanu900

emanu900

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,344
  • Înscris: 03.04.2004
Facusi azi un contract nou pe Optim 2 si i-a priviti, din cei 50 GB care au fost din cate stiu pana recent (iar pe urma 40 GB cum spune colegul mai sus) au ramas doar 30 GB :)
Chiar ma-ntrebam cum si cei de la Orange au dat-o limita asta recent, dupa ce o perioada au avut tot 50 GB pe tot felul de oferte ca bonus:

L.E. da, m-am grabit :) dar au schimbat contractele astea noi, cele vechi care le-am avut parca mentionau acolo 50 GB.

Attached Files


Edited by emanu900, 16 February 2019 - 21:30.


#896
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Vezi ca jos scrie ca promotional (de mult dureaza promotia asta) pana la 31.12.2019 ai 50 GB. Posted Image

Edited by MembruAnonim, 16 February 2019 - 21:23.


#897
Inginerul_

Inginerul_

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,946
  • Înscris: 18.02.2018

View Postpetree, on 03 februarie 2019 - 19:46, said:

Viteza la net in zonele: baneasa, biblioteca centrala universitara, maternitatea Giulesti,  in aceste locatii netul este praf!
In Baneasa si vocea e praf si pulbere. Compresie nesimtita in ultimul hal. Lasa ca m-a sunat cineva de pe langa Floresti Prahova, eu fiind in Bucuresti si pe o retea in care calitatea vocii este excelenta. S-a auzit in ultimul hal de prost, cu artefacte si compresii ca pe vremea cand a descoperit Vodafone pachetizarea.

#898
internet_max

internet_max

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 365
  • Înscris: 13.05.2018
Sunt unii (@DieselCRDI) care nici acum nu înțeleg că toate aceste probleme sunt cauzate de o acoperire slabă.

În aprilie, voi închide încă un abonament Optim nelimitat. Nu se justifică cheltuiala pe niște servicii de o calitate îndoielnică.

#899
DieselCRDI

DieselCRDI

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,426
  • Înscris: 28.04.2010
Digi se mișcă foarte bine; densificarea se pare că este o prioritate la ei! Acum, dacă tu nu ești mulțumit, aia e! Te duci unde vei fi mulțumit! Simplu!

#900
xmanyacs77

xmanyacs77

    *Roman Patriot*

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,118
  • Înscris: 10.07.2013

View Postpetree, on 03 februarie 2019 - 19:46, said:

Viteza la net in zonele: baneasa, biblioteca centrala universitara, maternitatea Giulesti,  in aceste locatii netul este praf!

Ne ofera 40 GB si nu te poti bucura de o viteza decenta.


Nici apelurile nu sunt bune, de ceva vreme nu sunt auzit cand raspund, retea praf.
Si in zona strazii Brasoveni 3 din sectorul 2 semnalul 4G LTE este emis la misto...la 1 metru de fereastra: -128 dBm.

Edited by xmanyacs77, 15 March 2019 - 05:35.


Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate