Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
casa verde 2024

Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata
 Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...
 teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN
 Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.
 

Noaptea Muzeelor.

- - - - -
  • Please log in to reply
63 replies to this topic

#19
gumball3000

gumball3000

    ...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,649
  • Înscris: 24.09.2006
De la antipa am inteles ca exista si nu stiu ce inregistrare video, in colaborare cu o firma.
Vazusem o reclama zilele astea.

Praf trebuie sa fii sa stai la coada aia.

Edited by gumball3000, 18 May 2014 - 13:19.


#20
Digix

Digix

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,755
  • Înscris: 03.02.2007
Corect, începe să semene cu coada pensionarilor la tigăi, bormașini cu acumulator și toastere.

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/vvFQqpyLHFQ?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#21
Kokoshmare

Kokoshmare

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,042
  • Înscris: 20.12.2007
Mi s-a parut bataie de joc ce au facut aia de la Muzeul Militar din Bucuresti care au pregatiti doar doua sali cu cateva exponate restul lasandu-l inchis inclusiv curtea. Bai nene daca nu vrei sa participi nu te anunta dar daca iti aapre numele pe afis nu o face in felul astaPosted Image

#22
zedicus

zedicus

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,234
  • Înscris: 25.12.2013
Astia care merg la noaptea muzeelor deschise oricum nu raman cu nimic din ce vad. Ei se duc doar asa ca e gratis. Romanului ii place orice daca e gratis.

#23
-Diana-

-Diana-

    Happy Zone

  • Grup: Moderators
  • Posts: 19,697
  • Înscris: 06.10.2012
Tuturor ne plac lucrurile gratis, inclusiv mie.
Dar sa fie un lucru gratis, primit cu cap.
Nu ma duc sa stau la 2 dimineata la o coada de 1.000 de persoane ca sa ma inghesui mai apoi intr-un muzeu full de lume, in rest, liber 364 de zile/an.

Asta imi aduce aminte de patriotii de ocazie, aia care-si amintesc ca-s romani doar de 1 Dec, de persoanele care se inchina trecand pe langa Biserici, dar in rest...injura si fac mai multe pacate decat altii, s.a.m.d.

Mai bine de Slai care a avut doar 3 camere de vazut, dar in liniste. :)

#24
Lex404

Lex404

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 35,445
  • Înscris: 19.04.2009
Din pacate nu am reusit sa ajung :( Am avut niste chestiuni de invatat Posted Image

#25
slai

slai

    User Incredibil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,774
  • Înscris: 25.01.2007

View Postzedicus, on 18 mai 2014 - 21:55, said:

Astia care merg la noaptea muzeelor deschise oricum nu raman cu nimic din ce vad. Ei se duc doar asa ca e gratis. Romanului ii place orice daca e gratis.
oare de ce texte din astea aud in special de la unii care oricum nu au mai intrat intr-un muzeu de cand i-a dus invatatoarea ultima data? bine, halbele baute in centrul vechi ei le considera o portie de istorie...

#26
-Diana-

-Diana-

    Happy Zone

  • Grup: Moderators
  • Posts: 19,697
  • Înscris: 06.10.2012
Noaptea Muzeelor la Alba, s-a soldat cu un incident+ pagube aferente. 8000 de vizitatori in seara respectiva la Muzeul National al Unirii. http://alba24.ro/fot...uri-307372.html

Acum, cat oi fi eu de carcotasa, am dreptate: ce naiba cauta atata lume in noaptea aia, avand in vedere ca Alba Iulia este un oras mic, ca in timpul anului, oamenii aia si asa nu au ce face (abia de curand s-a inaugurat primul Cinema in Mall, deci prea putine locatii de distractie `culturala` ca sa zic asa), deci se puteau duce de un gadzilion de ori pana acum, ca Muzeul ala e deschis aproape mereu?

#27
slai

slai

    User Incredibil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,774
  • Înscris: 25.01.2007
probabil si un eventual spectacol pregatit pentru acea noapte, mai atrage lume suplimentar. si pe aici urma un concert de muzica populara, io m-am dus inainte de inceperea concertului, ca nu ala ma interesa, si asa am evitat posibila aglomeratie de atunci.

#28
mihaigerard

mihaigerard

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,279
  • Înscris: 28.08.2006
Sunt obosit, eu citisem Noaptea Muzelor...

#29
misuf

misuf

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 771
  • Înscris: 10.10.2011
Muzeul "enescu" s-a respectat si anul acesta pregatind o serata muzicala.
Muzeul "taranului roman" o deceptie, un copil de 10 ani nu are ce cauta aici fara audio-ghid.
Cateva muzee ce au si program liber la vizitare, ca in alte capitale europene.

#30
Bursul

Bursul

    alias Petrov, zilier in DE

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 51,279
  • Înscris: 30.10.2003
Am trait-o si p'asta: cica esti praf daca stai la coada la muzeu.
Nici asa nu-i bine!

#31
Mocebon

Mocebon

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,625
  • Înscris: 06.10.2006
E chiar o virtute sa stai la cozi formate din sute de persoane, adicatelea sa se vada cat sufera omu' pentru nitica culturalizare gratuita... daca iti cari dupa tine si puradeii pe jumatate adormiti, ca sa le arati fluturii de la Antipa pe la 3 noaptea, te poti considera chiar un parinte model si poti fii sigur ca se vor descurca in viata: nu vor rata in niciun chip micul electoral si sarmaua de la moaste.

#32
Sirius_B

Sirius_B

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,291
  • Înscris: 30.04.2012
Sa fim seriosi, o vizita la un muzeu costa cat dau unii pe tigari zilnic. Si te duci o data pe an sa zicem.
Aici nu e vorba de culturalizare, nu-mi inchipui ce anume poti afla in miezul noptii in mijlocul unui multimi galagiosie de sute sau mii de persoane. Aici e vorba de senzatia aia de euforie, pe care o au cei care au vieti serbede si plate si care considera acest eveniment ca pe ceva deosebit in viata lor altfel plictisitoare.

#33
slai

slai

    User Incredibil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,774
  • Înscris: 25.01.2007
daca iesiti prin strainatate, de exemplu prin roma, sa luati un aspacardin, sa nu va ia palpitatiile la ce cozi sunt la colosseum...

#34
-Diana-

-Diana-

    Happy Zone

  • Grup: Moderators
  • Posts: 19,697
  • Înscris: 06.10.2012
Aici nu se vorbeste despre mers la noaptea muzeelor intr-un orasel mic, unde nu exista imbulzeala, ci majoritatea ne referim la isteria din Bucuresti, unde s-au inghesuit toti amatorii de gratuitati mai ceva ca la pomul laudat.
Atentie, colegii care probabil s-au simtit jigniti de comentariile noastre, ca nu este un atac direct la voi.
Insa ati vazut si voi de la TV ce nebunie si puhoi de oameni a fost in seara aia, chiar vi sar parea normal sa stati cu copiii mici la ora aia, acolo?

Slai, cozile de la muzeele din strainatate sunt mari, insa stim toti ca merg repede. In plus sunt ziua, iar situatiile sunt diferite.
E normal sa stai la coada la Colosseum sau la Versailles cand esti turist strainez, dar nu inseamna acelasi lucru cu a sta la coada la Antipa la 3 dimineata, cand esti bucurestean si poti vizita Antipa vreo 300 de zile pe an.

#35
slai

slai

    User Incredibil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,774
  • Înscris: 25.01.2007
mda, ai si tu dreptate...

#36
hesu154

hesu154

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 445
  • Înscris: 12.08.2013
Mie imi place atmosfera de pe strazi, total opusa cu cea obisnuita intr-un muzeu. Parem culti si vii...

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate