Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
The Tattooist of Auschwitz (2024)

Se poate recupera numar de telefo...

Upgrade de la MacBook Pro M1 cu 8...

Ce tip de monitor am nevoie pt of...
 Resoftare camera supraveghere

Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...

Exista vreun plan de terorizare p...
 Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 

Acasă TV redevine post exclusiv de telenovele.

- - - - -
  • Please log in to reply
36 replies to this topic

#19
necolae

necolae

    Popescu, Emma, Flick, Buzdu, Benavides, Mihaila si Morar

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,883
  • Înscris: 05.02.2012
Acasa Gold ramane in continuare deocamdata.

#20
pufonel

pufonel

    Oglinda, oglinjoara, cine-i cel mai pufos din tara?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,877
  • Înscris: 28.11.2006
Am senzatia ca asta e de-abia inceputul curateniei din CME :P

#21
Tavi24

Tavi24

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 783
  • Înscris: 18.04.2011
Mai nou, s-au rebrenduit si - printr-o strategie de marketing genial - si-au delimitat clar targetul de public spre care se adreseaza. Adica nu se mai justifica vaicarelile unor hipsteri internauti.

Au eliminat definitiv si forumul, fara preaviz, fiind incapabili si dezinteresati in administrarea minimala a acelei platforme interactive... conditii in care, personal, m-as fi bucurat sa-si stinga complet lumina.

#22
AutoAperture

AutoAperture

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 358
  • Înscris: 04.04.2016
Targetul a fost intotdeauna "pierde-vara".

#23
dondhanny

dondhanny

    Master of WebTV

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,461
  • Înscris: 09.03.2007

 pufonel, on 16 mai 2014 - 21:07, said:

Seriale coreene am vazut la unguri si la nemti (nu mai stiu sigur pe ce canal). Probabil nemtii dau si seriale turcesti, eventual in limba originala, pentru ca au ditamai comunitatea turca :D
Story4?

#24
Vyorela

Vyorela

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 231
  • Înscris: 06.12.2016
De ce au sters forumul Acasatv?

#25
AleXXander00

AleXXander00

    XX

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,427
  • Înscris: 21.02.2009
Buna, Vyorela. Pentru ca femeile casnice si-au dat seama ca turcii sunt mai tari decat mexicanii, columbienii, argentinienii sau brazilienii la telenovele, asa ca au migrat catre Kanal D.

#26
pufonel

pufonel

    Oglinda, oglinjoara, cine-i cel mai pufos din tara?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,877
  • Înscris: 28.11.2006
Am prins si pe Acasa sau pe Gold o telenovela turceasca. N-am stat mai mult de 5 secunde, pana mi-am dat seama ce limba vorbesc, si nici n-am retinut cum se numeste serialul.

#27
Vyorela

Vyorela

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 231
  • Înscris: 06.12.2016
Acasatv s-a reprofilat pe turcisme. Nu mai prinde nici Inima de rrom:) in reluarePosted Image

#28
AleXXander00

AleXXander00

    XX

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,427
  • Înscris: 21.02.2009
Aveau si telenovele rusesti la un moment dat, pe Acasa sau pe Gold, nu retin. Stiu ca am vazut ca se uita mama si ca i se parea interesant ca intelegea cat de cat rusa. Posted Image Deci, e bataie mare si pe nisa asta. A mers cat a mers, dar eu zic sa puna lacatul pe usa si sa-si pastreze Gold-ul, fara Acasa in nume si sa-l transforme in canal de seriale, nu telenovele. Iar la Pro Cinema sa bage varianta HD, ca filme au de bagat, dar nu le baga. Au un pachet de mii de filme cumparate cu drepturi de difuzare pentru Romania. Nu stiu de ce le tin la pastrare, chiar daca nu-s neaparat noi, cum vrea romanu' de rand.

#29
Vyorela

Vyorela

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 231
  • Înscris: 06.12.2016
Da, tin minte serialul rusesc.Se numeste Gheata de foc, a fost pe Acasa si pe Gold.
Eu nu am nimic contra sa difuzeze turcesti, dar sa nu renunte la latino-americane.

Cit despre forumul lor, e pacat ca l-au inchis, erau multe informatii despre telenovele acolo, dar si certuri intre useri.
Era un domn de vreo 35 de ani  Tavi, se certa cu toata lumea, el oricum era paralel cu productiile de gen

Edited by Vyorela, 08 December 2016 - 15:35.


#30
sorin96

sorin96

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,167
  • Înscris: 13.03.2016
Potrivit port.ro,din 1 ianuarie Acasa Gold va difuza telenovele sud-americane si romanesti si un serial indian.

#31
costi_ionita79

costi_ionita79

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,366
  • Înscris: 18.08.2009
Dar daca dai pe rpogramul de luni si marti, acele seriale nu mai apar. E posibil sa fie difuzate doar in weekend.

Edited by costiMembruAnonimita79, 21 December 2016 - 18:11.


#32
sorin96

sorin96

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,167
  • Înscris: 13.03.2016
Acum apar si pentru luni si marti telenovele

#33
costi_ionita79

costi_ionita79

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,366
  • Înscris: 18.08.2009
Inseamna ca au remediat. Mi se parea mie ceva in neregula. Multumesc pentru info! Posted Image
E bine ca mai vin cu ceva nou. pacat, insa, ca repeta episoadele de cateva ori, a doua zi.

Edited by costiMembruAnonimita79, 21 December 2016 - 20:12.


#34
heinz

heinz

    Cheers!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,586
  • Înscris: 11.02.2016
S-au dat dracu' rau astia, sunt praf, nu mai produc nimic!
Produceau telenovele odata:Ingerasii, Inima de rrom, Numai Iubirea, Regina, Lacrimi de iubire etc. Aveau emisiuni de divertisment: Povestiri adevarate/de noapte.  Acum sunt 0! Tonomat de seriale de duzina.

#35
miki07

miki07

    Simplu și banal

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,980
  • Înscris: 18.09.2008

 heinz, on 01 iulie 2017 - 14:07, said:

S-au dat dracu' rau astia, sunt praf, nu mai produc nimic!
Produceau telenovele odata:Ingerasii, Inima de rrom, Numai Iubirea, Regina, Lacrimi de iubire etc. Aveau emisiuni de divertisment: Povestiri adevarate/de noapte.  Acum sunt 0! Tonomat de seriale de duzina.

Dacă postul este pe profit, e irelevant ce dau. Conținutul făcut in-house e cu mult mai scump, iar dacă nu prinde, e și neprofitabil.

Edited by megafanro, 02 July 2017 - 00:41.


#36
dorindorin10

dorindorin10

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,734
  • Înscris: 20.10.2015
Pacat ca nu mai baga telenovelele spaniole de la televisa si telemundo care sunt mai de calitate decat alea turcesti si din india,baga da mult mai putine si la ore mult mai devreme ca inaine si nu au reiting.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate