Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Sfat achizitie sistem audio pentr...

tavan fals rigips

Ce preferați: produse mai scumpe ...

Demagnetizare (minimala) ori ba?
 Cum pot sa vad pe un proiector pr...

Joc Drone

Dropshipping

Sfat achizitie AC Gree Fairy vs P...
 MONITOR LG fara sonor !

Batalia pentru Bucuresti - ND, Fi...

Identificare font

problema ping in jocuri online
 Problema calculator

Samsung Galaxy A35

Sfat pentru aprinderea automata a...

Rfg crescut
 

HTC One Mini 2

- - - - -
  • Please log in to reply
30 replies to this topic

#19
danalarm

danalarm

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 188
  • Înscris: 14.08.2005

View Postvalentinul, on 12 decembrie 2014 - 08:10, said:

L-am cumparat ieri.primele impresii sunt f bune.
De mentionat ca am trecut de la un xperia sp, bun si telefonul respectiv dar nu se compara.
In primul rand arata super! Am varianta gold dar nu e deloc o culoare chicioasa, e chiar plăcută.
Evident orice telefon cand e nou si fara aplicații se misca bine, dar l-am umplut cu aplicații si se misca exemplar.
Ecran nota 10.
Sunet nota 11😃
Daca aveti intrebari astept😊

Salutare,
Cum este autonomia la htc?

#20
valentinul

valentinul

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 12
  • Înscris: 13.06.2014
Salut. E bunicică. Ma tine o zi destul de forjat, ajung acasa cu 20%, cand o las mai moale cu el 2 zile. Ar si un mod de power save foarte bun, blochează cam toate functiile.

#21
danalarm

danalarm

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 188
  • Înscris: 14.08.2005
Multumesc


#22
ingerulol

ingerulol

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 993
  • Înscris: 11.09.2006

View Postvalentinul, on 08 mai 2015 - 06:41, said:

Salut. E bunicică. Ma tine o zi destul de forjat, ajung acasa cu 20%, cand o las mai moale cu el 2 zile. Ar si un mod de power save foarte bun, blochează cam toate functiile.
Pacat ca e foarte scump si are margini cat pe prima generatie de Iphone  ! In rest ... poti obtine autonomie mai buna cu telefoane cu aceleasi specificatii la jumatate de pret si mult mai compacte (G2 mini sau S3 Neo) , sau cu acelasi pret dar mult mai performante (Z1 sau Z3 compact).
Imi place cum arata , dar nu-mi place cum este optimizat software-ul Lolipop al celor de la HTC , agata prin meniuri (inclusiv pe M9 care e un esec parerea mea - si foarte scump). Deci ... daca aveti altceva de ales ... evitati

#23
Wzzz

Wzzz

  • Grup: Moderators
  • Posts: 4,712
  • Înscris: 10.05.2011
ingerulol,sa inteleg ca ai butonat un Mini 2 cu Lolipop pe el ? Posted Image

#24
alexis27

alexis27

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,318
  • Înscris: 17.04.2008
Salut, stie cineva cum se poate rezolva "problema microfonului" de la HTC One-uri? Am un HTC One mini 2 care a mers perfect pana si-a facut nu stiu ce update HTC Sense-ul. Din ziua aceea interlocutorii au inceput sa nu ma mai auda. Cu siguranta nu e vorba de o problema hardware, ci de soft. Unii au rezolvat-o temporar prin acoperirea microfonului secundar, altii prin suflat puternic in microfonul principal, altii prin trecerea apelului pe speaker, dar toate acestea sunt doar niste remedieri temporare...La mine microfonul functioneaza relativ bine daca trec apelul pe speaker sau daca suflu in el puternic in timpul convorbirii (cel cu care vorbesc nu ma mai aude, suflu in microfon, sunetul revine pentru cateva secunde sau un minut, apoi din nou...). Am observat ca si strigatele au acelasi efect ca suflatul, deci presupun ca softul de noise cancelling nu stie sa calculeze corect informatiile primite de la microfoane. Are cineva vreo idee despre ce se poate face? Am incercat cu resetare la valorile din fabrica, dar problema a ramas aceeasi... si chiar imi e drag telefonul asta, e o bijuterie...
P.S.: cei de la HTC m-au indrumat sa trimit telefonul in service, la Regenersis, dar mi-e ca il primesc inapoi mai stricat decat e, dupa cate am auzit despre service-ul acela.

#25
ingerulol

ingerulol

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 993
  • Înscris: 11.09.2006
Da am butonat in vederea cumpararii (24h) , si pe cat e de frumos , pe atat de execrabil mi se pare in utilizare . Si exact cum zice si Alexis27 ... mare problema ... 2-3 secunde nu se aude nimic . De obicei inchid si formez inca odata . Mi se pare jenant ca dupa un update de software sa patesc asa ceva  . Problema se manifesta si pe M8 si pe M9 se pare (vezi gadget dot ro)

#26
Wzzz

Wzzz

  • Grup: Moderators
  • Posts: 4,712
  • Înscris: 10.05.2011
Problema cu microfonul se rezolva prin schimbarea http://siansmobiles....al-genuine.html .

Edited by Wzzz, 12 June 2015 - 18:30.


#27
alexis27

alexis27

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,318
  • Înscris: 17.04.2008
L-am rezolvat prin schimbarea telefonului cu un telefon realizat de alt brand. Nu-mi mai iau niciodata HTC-uri. Un telefon care costa atat sa aiba astfel de probleme...

Edited by alexis27, 13 June 2015 - 14:00.


#28
Vladutz_ddd

Vladutz_ddd

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,115
  • Înscris: 07.12.2009
Salutare am si eu un HTC m8 mini cu urmatoarea problema:
Nu reusesc sa accesez memoria telefonului cand il conectez prin USB la calculator (ex: sa descarc niste poze).
Pe acest PC este instalat Windows XP.
Pe un altul cu Windows 7 merge fara probleme...

Inainte am avut un Galaxy S si ala mergea accesat de pe orice calculator...(ma refer la accesarea memoriei direct din My computer , fara Kies)
Ce trebuie sa instalez/activez ? Posted Image

#29
enku11

enku11

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,966
  • Înscris: 04.05.2011

View PostVladutz_ddd, on 13 iunie 2015 - 16:18, said:

Salutare am si eu un HTC m8 mini cu urmatoarea problema:
Nu reusesc sa accesez memoria telefonului cand il conectez prin USB la calculator (ex: sa descarc niste poze).
Pe acest PC este instalat Windows XP.
Pe un altul cu Windows 7 merge fara probleme...

Inainte am avut un Galaxy S si ala mergea accesat de pe orice calculator...(ma refer la accesarea memoriei direct din My computer , fara Kies)
Ce trebuie sa instalez/activez ? Posted Image
Pe XP puține programe merg.Vezi ca trebuie făcute setari modul de transfer atunci când conectezi cablul usb.

#30
ted785

ted785

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 10.05.2013
Sal,
Si eu intampin de ceva vreme o problema cu difuzorul la un htc m8 mini. In timpul convorbirii abia aud, si asta in casa, daca sunt pe strada sau in metrou deja nu se mai intelege nimik. A intampinat cineva aceasta problema?
Multumesc,

#31
hotm

hotm

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 323
  • Înscris: 28.06.2005
Unde gasesc un SIM Unlocker gratis verificat ?

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate