Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...
 probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National
 Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...
 Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...
 

control medical

- - - - -
  • Please log in to reply
21 replies to this topic

#19
matrwe

matrwe

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 996
  • Înscris: 14.06.2012
On-topic: se stie ca romanu-i al mai dastept si nu are nevoie de medic (ca ia zis popa ca-l urmareste cu cipul si nu mai are acces in rai) asa ca isi ia sigur tratamentul cu antibiotice. D-aia avem tbc-ul care nu mai cedeaza la tratament. Dar bine ca pe noi ne fu te grija de cipuri; pericolele reale nu le vedem.

#20
dan-s

dan-s

    Active Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 1,699
  • Înscris: 02.07.2013

View Postmatrwe, on 15 mai 2014 - 09:43, said:

On-topic: se stie ca romanu-i al mai dastept si nu are nevoie de medic (ca ia zis popa ca-l urmareste cu cipul si nu mai are acces in rai) asa ca isi ia sigur tratamentul cu antibiotice. D-aia avem tbc-ul care nu mai cedeaza la tratament. Dar bine ca pe noi ne fu te grija de cipuri; pericolele reale nu le vedem.

Dacă mesajul tău e ontopic atunci răspund și eu on-topic: nu are nici o treabă cu popa spune una și alta ci probleme reale puse de oameni care sunt informați în domeniu. Am pus astfel de întrebări și la o conferință în domeniul IT și nu a avut să îmi dea un răspuns concret. Tipul de acolo a zis clar că la ora actuală nu e vorba de sistem sigur ci de cât de mult e în stare cineva să investească într-un sistem pentru a-l sparge. Și s-a referit în cazul utopic în care excludem problema politică în care unii de la putere ar putea avea dorințe de a controla pe toată lumea.

În fine, văd că aici nu se poate purta o conversație serioasă că ori ești făcut amator de teoria conspirației, ori fanatic religios, ori ești luat peste picior. Din punctul meu de vedere se poate închide topicul că e clar că nu poate să își îndeplinească rolul său (și anume de a purta o discuție serioasă pe problema acestei informatizări a sănătății).

Edited by dan-s, 15 May 2014 - 10:07.


#21
-Diana-

-Diana-

    Happy Zone

  • Grup: Moderators
  • Posts: 19,697
  • Înscris: 06.10.2012
Eu am zis ca inchid topicul daca continuati cu scenariile apocaliptice.
Pt scenarii din astea, aveti topicul cu CI, libertate de batut campii mai mare ca acolo, nu este.
Daca vorbiti despre carduri de sanatate si obligativitatea prezentarii la analize, ok, continuati, cu toate ca nu e locul aici, ci pe aria medicala, in consecinta se va muta acolo, daca va ramane deschis ori ba, ramane la latitudinea lui Lex.

#22
Lex404

Lex404

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 35,444
  • Înscris: 19.04.2009
Aoleu,  deci asta va e? Cardul?  Trăiți în pădure atunci,  acolo sunteți feriți de fobia 666.

Diana,  nu fi rea,  exista și pe aria medicala o subarie de dezbateri Posted Image


Edit: Si acum, aveti istoricul medical scris, in PC-ul medicului sau pe carnetele de sanatate, daca mai exista.

Discutia va merge in continuare despre analize. Pentru cardurile de sanatate sunt sigur ca aveti alte subiecte dedicate!

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate