Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Upgrade xiaomi mi11

securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...

De unde cumparati suspensii / gar...
 [UNDE] Reconditionare obiecte lemn

Infiltratii casa noua

sugestie usa interior

ANAF si plata la selfpay
 Imprimanta ciss rezista perioade ...

Garmin fēnix 7 / PRO / Saphi...

Care sunt cele mai mari regrete a...

Alfa Romeo Stelvio 2.2 jtd
 Intrebari srl nou

La multi ani @AndReW99!

Alegere masina £15000 uk

TVR vrea sa lanseze o platforma d...
 

ATM-uri care eliberează euro?

- - - - -
  • Please log in to reply
26 replies to this topic

#19
partyman

partyman

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,026
  • Înscris: 17.10.2004

View Postdavidbr, on 10 decembrie 2015 - 12:55, said:

Stiu ca ultimul post e din 2014 ...dar am si eu aceeasi pb acum, este vorba de un card din ue . Exista posibilitatea sa scod direct euro de undeva? sau trebuie sa scot lei si sa ii schimb?

va multumesc
moneda Romaniei e Leul. La orice bancomat din Romania vei primi lei daca vrei sa retragi o suma de bani de pe orice card din lumea asta indiferent ca banca emitenta la facut in euro, dolari sau lire sterline sau ce monede or mai fi, yen, yuan, rubla, dinar, etc. La fel de mergi in tr-o tara unde moneda oficiala e euro si tu ai un card in lei, la bacomat vei primi euro. Daca mergi in USA, vei primi dolari.

Edited by partyman, 13 December 2015 - 03:31.


#20
67Me67

67Me67

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 515
  • Înscris: 09.09.2006
Salut tuturor , informatii actualizate pe acest subiect ( nume banci care permit retragerea de la bancomatele lor a sumelor in euro de pe carduri emise de alte banci din Europa si din lume ...  mai exact e vorba de un card VISA in euro , emis de PAYSERA Lituania , se doreste folosirea lui , retragerea de Euro ) , de la colegii de forum , daca se poate ... ? multumesc frumos

#21
orangfe

orangfe

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 376
  • Înscris: 11.05.2008
ING are bancomate care emit euro, dar nu-s sigur ca merge si cu carduri emise de alte bănci. Cauta la ei pe site unde au ATM-uri de euro (nu toate au si "funcția" asta) si încearcă, poate merge.

#22
67Me67

67Me67

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 515
  • Înscris: 09.09.2006

View Post67Me67, on 23 iulie 2017 - 06:36, said:

Salut tuturor , informatii actualizate pe acest subiect ( nume banci care permit retragerea de la bancomatele lor a sumelor in euro de pe carduri emise de alte banci din Europa si din lume ...  mai exact e vorba de un card VISA in euro , emis de PAYSERA Lituania , se doreste folosirea lui , retragerea de Euro ) , de la colegii de forum , daca se poate ... ? multumesc frumos

Intre timp , am obtinut informatia din Call Center ul ING  , doar cei care au carduri VISA ING , pot retrage EURO de la ATM urile ING . Poate este utila aceasta informatie ... si altora interesati de subiectul acesta .

#23
flyflu

flyflu

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 03.12.2017
Mizu a raspuns corect inca ein aprilie 2014: BRD iti da la ghiseu EUR cat te lasa viza... Eu am primit in oct 1000 cu o viza de Germania. Doar k procedura e kk in romanica: semnezi nenumarat la "una", iti face un profil, t duci la "borcan" sa ridici si aia nu te gasesc decat cu greu. La mine incepuse sa mai ma bage odata in sistem pana l-am blocat...
Si ff important: viza sa fie "emboss-ata" 😂. In Ro se emit tone d carduri cu embleme zapacitoare, de nu mai stie nimeni care ce e.
Rezumat: cont strain, card viza, EUR la BRD la ghiseu.

#24
Materium

Materium

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,148
  • Înscris: 23.02.2005
Reteaua Euronet elibereaza euro la unele bancomate, nu stiu insa conditiile, sistemul este partenercu o serie de banci, posibil sa accepte si banci cu care nu au contract. Pe site nu e precizat asa cum e la ING unde specifica clar ca doar clientii lor pot retrage astfel valuta.

Edited by Materium, 04 December 2017 - 14:21.


#25
Koal

Koal

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,985
  • Înscris: 21.08.2008
Materium are dreptate, unele bancomate ale rețelei Euronet eliberează atât lei cât și euro.

Rețeaua independentă de bancomate a avut de-a lungul timpului ca parteneri bănci ca Royal Bank of Scotland, Citibank, Millenium, Volksbank.

Partenerii actuali sunt:
- Unicredit
- Credit Agricole
- Pro Credit
- OTP
- Intesa Sanpaolo
- Patria
- Idea
- Libra
- BLOM

Bancomatele pot fi folosite de toți posesorii de carduri, toți putând opta pentru eliberare euro sau lei.

Edited by Koal, 27 January 2018 - 14:26.


#26
edydotmail

edydotmail

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 307
  • Înscris: 22.02.2009
Eliberează euro la cursul euronet (extrem de prost de altfel)

#27
geostorm

geostorm

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,115
  • Înscris: 03.12.2017
Bancomatele euronet sunt peste tot in oras

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate