Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Plasa de umbrire peste gard de pl...

O smecherie pe care nu o inteleg

Balcon parter fara acte

unde gasesc un speed bag in bucur...
 Programe TV cu altfel de sporturi

Laptop "bun la toate" max...

navigatie noua vw tiguan

ctfmon.exe - System Error (in Saf...
 Ați prins vremurile cand 120 Volț...

Whatsapp nu afișeaza numele ...

Medii admitere Politehnica Bucure...

Se extinde Baza de la Kogalniceanu
 Politist mutilat de caine in curt...

Trotineta- cat rezista?

Windows 11 si inregistrare de pe ...

Cont Facebook spart
 

Campanii promotionale desfasurate de marile magazine - numai din categoria tehnic si smart

* * * * * 1 votes
  • Please log in to reply
2809 replies to this topic

Poll: Promotii speciale ale magazinelor - Vedeti regulamentul de postare in primul post! (324 member(s) have cast votes)

Ati beneficiat de oferte speciale reale din partea magazinelor?

  1. Foarte des. Urmaresc intotdeauna ofertele speciale, daca este posibil. (37 votes [11.42%] - View)

    Percentage of vote: 11.42%

  2. Voted Suficient de des. In general, caut sa profit de oferte speciale. (100 votes [30.86%] - View)

    Percentage of vote: 30.86%

  3. Destul de rar. Nu urmaresc ofertele speciale in mod intentionat. (71 votes [21.91%] - View)

    Percentage of vote: 21.91%

  4. Foarte rar. Doar daca se intampla ca produsul care ma intereseaza sa faca obiectul unei promotii. (73 votes [22.53%] - View)

    Percentage of vote: 22.53%

  5. Niciodata. Nu am fost atat de norocos/ norocoasa. (15 votes [4.63%] - View)

    Percentage of vote: 4.63%

  6. Nu stiu. / Toate ofertele speciale sunt promotii false. / Alta situatie. (28 votes [8.64%] - View)

    Percentage of vote: 8.64%

Cat de bune au fost ofertele de care ati beneficiat, in general?

  1. Foarte bune. (41 votes [12.65%] - View)

    Percentage of vote: 12.65%

  2. Voted Bune. (143 votes [44.14%] - View)

    Percentage of vote: 44.14%

  3. Nici prea bune si nici prea rele. (76 votes [23.46%] - View)

    Percentage of vote: 23.46%

  4. Slabe. (25 votes [7.72%] - View)

    Percentage of vote: 7.72%

  5. Foarte slabe. (14 votes [4.32%] - View)

    Percentage of vote: 4.32%

  6. Nu stiu. / Nu am beneficiat de oferte speciale. / Alta situatie. (25 votes [7.72%] - View)

    Percentage of vote: 7.72%

La care magazine ati beneficiat cel mai des de cele mai bune oferte?

  1. Voted Altex (134 votes [22.52%] - View)

    Percentage of vote: 22.52%

  2. Domo (12 votes [2.02%] - View)

    Percentage of vote: 2.02%

  3. Flanco (21 votes [3.53%] - View)

    Percentage of vote: 3.53%

  4. Voted eMag (205 votes [34.45%] - View)

    Percentage of vote: 34.45%

  5. PC Garage / PC Fun (83 votes [13.95%] - View)

    Percentage of vote: 13.95%

  6. evoMag (24 votes [4.03%] - View)

    Percentage of vote: 4.03%

  7. Cel.ro / Depozitul de Calculatoare (25 votes [4.20%] - View)

    Percentage of vote: 4.20%

  8. F64 (17 votes [2.86%] - View)

    Percentage of vote: 2.86%

  9. Quick Mobile (10 votes [1.68%] - View)

    Percentage of vote: 1.68%

  10. Alte magazine... (38 votes [6.39%] - View)

    Percentage of vote: 6.39%

  11. Nu stiu... (26 votes [4.37%] - View)

    Percentage of vote: 4.37%

Vote Guests cannot vote

#1
_-_

_-_

    - Magister Ludi -

  • Grup: Moderators
  • Posts: 22,901
  • Înscris: 21.03.2013
Am simtit lipsa din aceasta arie a unui topic general care sa ne permita sa ne tinem reciproc la curent in mod rapid asupra celor mai importante campanii promotionale desfasurate de marile magazine (indiferent daca acestea comercializeaza produse online si/ sau prin centre de desfacere, showrooms etc.).

In afara perioadelor consacrate ofertelor speciale cum ar fi: Black Friday, Cyber Monday, Craciun, Martisor etc., unele magazine desfasoara campanii promotionale importante pe care de multe ori le ratam, deoarece nu suntem informati in timp util asupra lor. Sau cel putin mie asa mi se intampla. Aflu de cele mai multe ori despre anumite promotii importante abia dupa ce expira. Si aceasta mi se intampla, deoarece rareori ma uit la reclamele TV, rareori studiez pliantele livrate prin magazine sau primite pe strada s.a.m.d. Ce e drept, in ultima vreme am inceput sa fiu mai atent cel putin la e-mailurile pe care le primesc din partea magazinelor.

Acest topic sper sa ne permita sa nu mai ratam anumite ocazii de a cumpara produse care ne intereseaza la preturi mai mici.

Lista marilor magazine la care se refera acest topic ar trebui sa le includa, in primul rand, pe cele cu adresele de mai jos:
www.altex.ro
www.domo.ro
www.flanco.ro
www.emag.ro
www.pcgarage.ro
www.pcfun.ro
www.evomag.ro
www.cel.ro / www.dc-shop.ro
www.f64.ro

Listei de mai sus i s-ar mai putea adauga si unele magazine precum:
www.quickmobile.ro
www.eurogsm.ro
www.oktal.ro
www.mediadot.ro
www.azerty.ro
www.adevarulshop.ro
etc.

Care sunt cele mai importante campanii promotionale/ oferte speciale de ACUM sau care urmeaza a fi facute CURAND din partea magazinelor?

Update 03-07-2016:
Adaugat in titlul topicului: "postati doar despre produse IT!".

Update 06-07-2016:
Reorganizarea acestui topic va fi in felul urmator:

1. topicul va ramane pe aria de hardware

2. dat fiind ca suntem pe aria "professional", acest topic va permite DOAR postari ce tin de domeniul tehnic, facand referire la:

2. a. promotii hardware IT, promotii la produse bazate pe platforme windows si android (anume produse smart din categoria GSM si TV), promotii la sisteme de navigatie GPS

2. b. NU sunt permise promotiile la produse non smart si/sau pt care exista topicuri dedicate in acest sens: electrocasnice mici si mari, imbracaminte, incaltaminte, parfumuri, carti, produse alimentare, jucarii, auto, etc.

3. topicul este cu caracter informativ, NU tine locul topicurilor din ariile de "sfaturi privind achizitiile", indiferent de domeniu

4. topicul NU va permite postari ce formeaza contraziceri si "lupte" intre useri, demne de aria head to head

5. postarile se vor face in mod civilizat, cu link catre promotia sau produsul la care se face referire

6. sunt interzise cu desavarsire link-uri profitshare (interzise si prin regulamentul forumului in general, sanctionabile in mod direct)

7. postarile ce intra in categoriile descrise mai sus ca fiind permise, nu se considera offtopic, in schimb, cele ce sunt clar specificate ca fiind interzise, se vor considera offtopic, se vor sterge fara o notificare prealabila, iar in cazul recidivei, se va proceda la sanctionarea userului conform regulamentului forumului

Acestea sunt noile reguli de postare in acest topic ce intra in vigoare din acest moment. Regulamentul este cu caracter informativ, nu un motiv de adunat postari, iar orice postare de dezbatere a noilor reguli, se va considera offtopic si sanctionat ca atare.

Update 13.02.2017:
Pentru oferte care nu fac obiectul acestui topic puteti posta aici: https://forum.softpe...-topic-general/

Edited by _-_, 13 February 2017 - 22:40.


#2
_-_

_-_

    - Magister Ludi -

  • Grup: Moderators
  • Posts: 22,901
  • Înscris: 21.03.2013
NOAPTEA DEVORATORILOR DE PRETURI.
Astazi, de la ora 22:15, exclusiv pe www.altex.ro.

http://www.altex.ro/...ilor-de-preturi

#3
EllaBeauty

EllaBeauty

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,874
  • Înscris: 18.12.2011
Altex e mort ce oferte au?

Edited by EllaBeauty, 13 May 2014 - 23:01.


#4
georgik12

georgik12

    Tech Advisor

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,512
  • Înscris: 15.02.2011
Cand a fost Altex in regula? Posted Image
Nu stiu ce servere folosesc, dar site-ul abia le rezista in zilele normale, era de asteptat sa le pice site-ul avand in vedere ca au promovat "devoratori de preturi".

// I-am deochiat, acum merge, iar reducerile chiar sunt bune, chiar foarte bune.

Ce mi`a sarit in ochi:

Acer E1, i5U + 8750M la 1699 lei si i7U + 8750M la 2299 lei (nu prea merita diferenta de pret fata de i5U, 400MHz nu valoreaza 500 lei).
http://www.altex.ro/...-2gb-ddr3-linux
http://www.altex.ro/...-2gb-ddr3-linux

GTX 760 Asus DCII la 860 lei (best-buy fara doar si poate):
http://www.altex.ro/...adou-watch-dogs

O Sirtec 550W Eco la 169 lei, sursa decenta, best-buy la pretul asta:
http://www.altex.ro/...s-550w-12cm-fan

Un Router wireless ok, TP Link WR841N, 2 antene, semnal bun, stabil, la doar 69 lei:
http://www.altex.ro/...bps-wan-lan-alb

S4 la 1499 lei, care s-a si dus din stock cat am scris eu mesajul asta:
http://www.altex.ro/...-gb-white-frost

Edited by georgik12, 13 May 2014 - 23:10.


#5
EllaBeauty

EllaBeauty

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,874
  • Înscris: 18.12.2011
27,50 lei redus de la 54,99
DVD+R SONY 50DPR47SB, 16x, 4.7GB, 50buc - Bulk

#6
_-_

_-_

    - Magister Ludi -

  • Grup: Moderators
  • Posts: 22,901
  • Înscris: 21.03.2013
Pink Monday la DOMO: http://www.domo.ro/o...riferice_19_Mai

Edited by _-_, 19 May 2014 - 06:11.


#7
_-_

_-_

    - Magister Ludi -

  • Grup: Moderators
  • Posts: 22,901
  • Înscris: 21.03.2013
Tot la DOMO, doar astazi 21 mai, se ofera 3% discount la orice comanda utilizand codul promotional "Constantin_Elena".

#8
_-_

_-_

    - Magister Ludi -

  • Grup: Moderators
  • Posts: 22,901
  • Înscris: 21.03.2013
Coduri de reducere la eMag valabile in perioada 29-31 Mai 2014: http://t.newsletter....gvJhPbMUctoFCg=

#9
gumball3000

gumball3000

    ...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,649
  • Înscris: 24.09.2006
As completa si cu 10% REDUCERE la absolut TOATE electrocasnicele. Frigidere, mașini de spălat rufe, încorporabile cu super design, fiare de călcat, espressoare, aparate de bucătărie și muuuuulte altele!
http://m.newsletter....j1ihrZfdsVLHcE=

#10
_-_

_-_

    - Magister Ludi -

  • Grup: Moderators
  • Posts: 22,901
  • Înscris: 21.03.2013
Ciudat este ca daca fac click sub:

15% REDUCERE pentru gama de accesorii mobile
Cod de reducere: 1748-2968-8696-3185

pe "Accesorii laptopuri",

de unde aleg "Solid-State (SSD)", apoi intru, de exemplu, la "Flash SSD Kingston V300 2.5'', 120GB, SATA 3" si adaug produsul in cos, dupa care introduc "seria cardului cadou" (codul de mai sus), primesc mesajul de eroare: "Seria cardului cadou este incorecta.".

Am comandat deja un Router wireless N Gigabit TP-LINK TL-WR1043ND la care codul a functionat.

De unde rezulta ca aceasta campanie este partial mincinoasa. Sau gresesc eu undeva?

#11
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,226
  • Înscris: 08.10.2015

View Post_-_, on 29 mai 2014 - 14:06, said:

Ciudat este ca daca fac click sub:

15% REDUCERE pentru gama de accesorii mobile
Cod de reducere: 1748-2968-8696-3185

pe "Accesorii laptopuri",

de unde aleg "Solid-State (SSD)", apoi intru, de exemplu, la "Flash SSD Kingston V300 2.5'', 120GB, SATA 3" si adaug produsul in cos, dupa care introduc "seria cardului cadou" (codul de mai sus), primesc mesajul de eroare: "Seria cardului cadou este incorecta.".

Am comandat deja un Router wireless N Gigabit TP-LINK TL-WR1043ND la care codul a functionat.

De unde rezulta ca aceasta campanie este partial mincinoasa. Sau gresesc eu undeva?
suntem gemeni :D  

si eu am pus ochii pe acelasi ssd si nici mie nu-mi merge codul :(

#12
_-_

_-_

    - Magister Ludi -

  • Grup: Moderators
  • Posts: 22,901
  • Înscris: 21.03.2013
Am intrat, de asemenea, la "Accesorii laptop" si sub "Periferice" am ales "Scannere" si am dat click pe "Scanner Iris IRIScan Mouse". Nici la acest produs nu functioneaza codul. Dovada de neseriozitate din partea eMag...

#13
gumball3000

gumball3000

    ...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,649
  • Înscris: 24.09.2006
Nu functioneaza chiar pt. orice produs, uitati-va cu atentie in newsletter.
De exemplu pt. componente PC functioneaza doar pt. cele listate acolo.

Pt categoria Accesorii laptop nu este aplicabila acea reducere

Edited by gumball3000, 29 May 2014 - 15:34.


#14
_-_

_-_

    - Magister Ludi -

  • Grup: Moderators
  • Posts: 22,901
  • Înscris: 21.03.2013
Si pentru Accesorii laptop?

Daca nu este aplicata acea reducere, atunci de ce apare listata sub cod???

http://t.newsletter....UB5YWhvby5jb20=

Attached Files


Edited by _-_, 29 May 2014 - 15:46.


#15
georgik12

georgik12

    Tech Advisor

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,512
  • Înscris: 15.02.2011
Sunt putin Off-Topic, dar dau si eu mai departe:
https://www.origin.c...tandard-edition

Battlefield 3 pe moca, poate sunt doritori. :D

#16
gumball3000

gumball3000

    ...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,649
  • Înscris: 24.09.2006

View Post_-_, on 29 mai 2014 - 15:45, said:

Si pentru Accesorii laptop?

Daca nu este aplicata acea reducere, atunci de ce apare listata sub cod???

http://t.newsletter....UB5YWhvby5jb20=

Da, ai dreptate, nu m-am uitat eu cu atentie, totusi scannerul de care spui nu face parte din acea categorie, uite:
Attached File  2014-05-29_190354.png   24.54K   34 downloads

Doar astea sunt incluse:
Accesorii Laptop
Genti
Memorii Notebook
Hard disk-uri notebook
Standuri/Coolere notebook
Incarcatoare
Baterii
Alte accesorii

Edited by gumball3000, 29 May 2014 - 18:07.


#17
_-_

_-_

    - Magister Ludi -

  • Grup: Moderators
  • Posts: 22,901
  • Înscris: 21.03.2013

View Postgumball3000, on 29 mai 2014 - 18:06, said:

Da, ai dreptate, nu m-am uitat eu cu atentie, totusi scannerul de care spui nu face parte din acea categorie, uite:

Doar astea sunt incluse:
Accesorii Laptop
Genti
Memorii Notebook
Hard disk-uri notebook
Standuri/Coolere notebook
Incarcatoare
Baterii
Alte accesorii


Alea apar in stanga. In schimb, in mijlocul paginii printre "Acesorii laptop" sunt enumerate si SSD-urile...

Iar sub titlul mare "Accesorii laptop" sunt enumerate doua categorii: "Accesorii Laptop" si "Periferice".

Attached Files



#18
gumball3000

gumball3000

    ...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,649
  • Înscris: 24.09.2006
Iti inteleg nemultumirea si de fapt asa ar fi fost si normal, sa se ofere reducerea pt toata categoria Accesorii laptop.

Insa daca te uiti cu mai mult atentie vei observa ca sunt categoriile facute aiurea si asta ar fi explicatia logica pt. nefunctionarea acelui cod.

Avem asa: Categoria 1) Accesorii laptop cu subcategoriile a) Accesorii Laptop si b) Periferice
Si daca te uiti si cu mai multa atentie, ai sa observi ca pt. categoria mare este scris laptop (cu "l" mic), iar pt. subcategorie este scris Laptop cu L mare.
Ce ai pus tu mai sus in printscreen este generat automat pt. toate produsele din categoria mare (a se observa litera "l" mic).

In orice caz, poti trimite un e-mail catre emag sau ii poti apela, pote reusesti sa obtii acea reducere.

Later edit: Bagati codul 1748-2968-8696-3185  si o sa functioneze, se pare ca nu este exact acelasi cod pt. toate categoriile.

Edited by gumball3000, 29 May 2014 - 19:51.


Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate