Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
teava rezistenta panou apa calda

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...
 Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD

Cost abonament clinica privata
 Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android

Recomandare bicicleta e-bike 20&#...

Bing-Content removal tool
 Nu pot accesa monitorulsv.ro de l...

Cum sa elimini urmele de acnee?

Wc Geberit

Routere detinute in trecut si in ...
 

Cel.ro vs. emag.ro (vs. oricealtceva.ro)

- - - - -
  • Please log in to reply
258 replies to this topic

#181
Blackhawk

Blackhawk

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,785
  • Înscris: 04.11.2005
Eu sunt foarte multumit de PCGarage. Singurul produs defect a fost un joystick. L-am dus inapoi si in 2sapt. s-a rezolvat f. simplu

#182
RaDuKuTZz

RaDuKuTZz

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 12
  • Înscris: 10.08.2004
:)) Adevarul e ca pana azi mi-ar fi placut sa cred ca ce ati spus despre cel.ro nu e adevarat. Astazi cand asteptam laptopul primesc un telefon de la o tanti care lucreaza acolo si care ma intreaba daca l-am primit sau nu. Evident nu-l primisem... si tanti m-a asigurat ca ajunge in cel putin 2 ore pt ca e ajuns curierul in iasi. Inchid telefonul...
Dupa 2 minute ma suna un nene de la Timisoara si-mi zice ... "Auzi ai dat comanda cumva de un laptop si il astepti cumva?"
Evident dadusem si il asteptam... La care omul foarte calm imi zice: "Ah .. stai linistit ca nu mai vine ... eu am primit pachetul tau iar tu il vei primi pe al meu... Au incurcat astia coletele.."
Acum laptopul e la respectivul din Timisoara care platise cu cardul comanda ... Intre timp m-a sunat curierul ca are un pachet pentru mine :)) Ei ca sa vedeti ..
Am refuzat coletul ... Acum nu stiu exact ce e de facut ... pentru ca omul tine laptopul meu ca garantie si nu-l da pana nu ii vine lui comanda... Ce ma roade e ca a fost deschis pachetul meu... si nu mai pot avea incredere.
Pot deschide oare pachetul inainte sa ii dau banii la curier? Sau pot refuza comanda de tot?

#183
SisterRay

SisterRay

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 595
  • Înscris: 10.09.2005
Eu l-aº refuza. Dacã am plãtit de nou un laptop nu aº accepta sã-l primesc folosit. Dacã pachetul a fost deschis, precum spui, nu ai nicio garanþie cã ãla nu l-a folosit pânã sã þi-l trimitã þie. Sã se descurce magazinul cu problema. Înþeleg cã nu l-ai plãtit, urmând sã-l achiþi la livrare, nu?

#184
printare

printare

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 96
  • Înscris: 20.05.2008
Cred si eu ca au incurcat comanda. La preluarea si livrarea comenzilor se afla doua femele tufe de venetia in jur de 20 ani care nu cred sa aiba bacalaureatul luat si care se hlizesc de nu mai pot dupa ce vorbesc cu un client si inchid telefonul. Reclamatii sa nu faceti pe site ca tot la ele ajung.
  Recomand acelasi lucru: nu ridica laptopul. Arunca un ochi si pe la pcfun.ro ,  mi se pare ca am vazut pe acolo un fujitsu core 2 dou pe la 14 mil.

#185
RaDuKuTZz

RaDuKuTZz

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 12
  • Înscris: 10.08.2004
Nu am platit pentru laptop urmand sa-l platesc ramburs. Vreau sa anulez oricum ar fi comanda ...
Se poate anula fara sa existe repercursiuni? Am auzit ca il pot refuza chiar daca vine curierul la usa ...
Se intampla ceva? Va rog mult daca ati putea sa-mi dati un raspuns ca vreau sa-i sun maine la prima ora.

#186
balasoiurares

balasoiurares

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 227
  • Înscris: 17.08.2005

View PostRaDuKuTZz, on Oct 28 2008, 22:50, said:

Nu am platit pentru laptop urmand sa-l platesc ramburs. Vreau sa anulez oricum ar fi comanda ...
Se poate anula fara sa existe repercursiuni? Am auzit ca il pot refuza chiar daca vine curierul la usa ...
Se intampla ceva? Va rog mult daca ati putea sa-mi dati un raspuns ca vreau sa-i sun maine la prima ora.
Nu numai ca nu exista repercursiuni, dar poti chiar trimite produsul inapoi si dupa ce l-ai cumparat in termen de 10 zile daca firma te instiinteaza in scris cu litere ingrosate de legea care iti da dreptul, iar daca nu te instiinteaza poti trimite produsul inapoi in urmatoarele 3 luni FARA NICI O EXPLICATIE si sunt obligati sa-ti dea banii inapoi. Asa scrie in lege. Pana acuma singurii care i-am gasit sa-ti arate legea sunt Orange si o firma online de calculatoare.

LE:  Tocmai am gasit si un magazin de lenjerie intima care respecta legea: cititi ce scrie cu litere ingrosate: http://top-lenjerie....ml?currency=USD

Edited by balasoiurares, 29 October 2008 - 09:45.


#187
RaDuKuTZz

RaDuKuTZz

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 12
  • Înscris: 10.08.2004
Multumesc mult. Chiar acum ii sun ! Sincer ma asteptam la altceva din partea lor... M-a cam descurajat asa toata treaba cu comenzile on-line ...tinand cont ca e prima oara cand am comandat.
Multumesc inca o data .
P.S. Nu raspunde nimeni la telefon. Probabil se bea cafeaua acum.

Edited by RaDuKuTZz, 29 October 2008 - 10:16.


#188
RaDuKuTZz

RaDuKuTZz

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 12
  • Înscris: 10.08.2004
Va multumesc mult. Am anulat comanda... Poate e o firma serioasa dar asta e ... Mai bine dai ceva in plus si ti-l iei din magazin direct. Macar il vezi. Imi pare rau pentru ei ...

#189
CLAXON

CLAXON

    din Republica Bananiera Romania

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,337
  • Înscris: 07.04.2006

View PostRaDuKuTZz, on Oct 29 2008, 14:15, said:

Va multumesc mult. Am anulat comanda... Poate e o firma serioasa dar asta e ... Mai bine dai ceva in plus si ti-l iei din magazin direct. Macar il vezi. Imi pare rau pentru ei ...


nu e chiara asa cum zici, tu ai impresia ca poti observa cu ochiul liber un eventual defect ascuns?

#190
moonchild11

moonchild11

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 320
  • Înscris: 04.07.2006
De www.laptop-ieftin.ro stie cineva ceva? Vreau sa cumpar un laptop HP refurb si ei au cea mai diversa oferta din cele 3 magazine online unde am gasit Pavilion refurb la noi.

#191
suntcentaur

suntcentaur

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 13.12.2008
Eu am comandat la CEL.RO  joi dimineata ( ora 1.00 am) am facut o comanda ptr un monitor pe site-ul lor.Am primit un mail de confirmare in care se spunea ca numarul cererii este 35437.Am fost sunat si s-a stabilit livrarea pentru dupa ora 18.30.Nu a aparut nimeni si nici macar nu am fost sunat sa nu mai astept.A doua zi am vazut ca nu ma deranjeaza nimeni si am sunat pe numarul de pe care am fost contactat.Nu a raspuns nimeni pana la 10.30.In cele din urma am vorbit cu persoana care mi-a spus ca se intereseaza si ma suna.Au trecut 3 ore si nu m-a mai sunat nimeni.Am sunat din nou si dupa ce am spus intreaga poveste a reactionat ca si cum nimic nu se intamplase.Mi-a spus sa astept pe fir...... a revenit spunandu-mi ca nu au fost luate monitoarele din depozit (lucru care pe mine nu ma intereseaza) dar ca in ziua respectiva dupa ora 18.30 voi primi comanda.Am asteptat si nu a venit nimeni , nu a sunat nimeni.Sambata la fel.Mi se pare lipsa de respect fata de clienti si de aceea nu o sa mai apelez la serviciile lor pentru ca poti comanda un PS3 si ei sa-l livreze cand apare PS4.Intre timp am apelat la o firma serioasa care a fost prompta!

#192
dreaQ

dreaQ

    I'm too old for this shit

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,380
  • Înscris: 02.06.2005
La cel gasesti preturi bunute dar sunt cam zapaciti. Vor sa para profesionisti insa se incurca in vointa. Si-au atins nivelul maxim iar cu criza actuala nu cred ca vor investi sa-si spele imaginea de "firma de la etajul doi unde vanzatoarele mananca branza in timp ce-ti fac factura". AM cumparat destule de la ei, posibil sa mai cumpar dar cu aceeasi scarba :confuzzled:

#193
dioda76

dioda76

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 12.12.2007
Ca si ceilalti patiti de mai sus ii sfatui pe cei care au intentia de a-si achizitiona vreun obiect de la http://www.cel.ro sa nu achite valoarea coletului pana nu verifica daca acesta contine toate produsele de pe factura.Eu mi-am comandat componente pt realizarea unui PC numai dintre cele afisate ca fiind pe stoc .:PLACA BAZA,PROCESOR ,HARDDISK,DVD-RW-DL,2GBRAM ,CARCASA MONITOR LCD DE19INCH .Vin 3 colete cu FANCURIER ,platesc frumos 1800ron la curier ,acesta pleaca .Imi chem 2 vecini sa le arat superconfiguratia mea,si cand desfac cele 3 colete sa fac infart :Lipseau CUTIA cu sursa ATX,care numai un orb putea sa nu o trimita ca are 40/50 cm,lipseau cei 2gb de ram din cutia cu componete si telecomanda de la LCD cu tunner incorporat in val de 200ron, dar in schimb era in plus o tampenie de DVD ,probabil mi-au dat bonus pt teapa ca sa fiu cuminte.Dupa 8 zile de telefoane si pase de la o operatoare la alta,ca se stie ,ca se cunoaste,ca nu a amai avut loc in masina cu colete ,ca o sa vina ,am luat decizia sa merg la OPC .Deci feritiva de CEL.RO sau PLATITI COLETE GOALE !

#194
caesarB

caesarB

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 115
  • Înscris: 19.10.2007
Nu am citit ce a fost postat pana acu, dar am un singur lucru de spus. emag.ro intrece culmea nesimtirii atat in privinta calificarii angajatilor cat si a respectarii termenelor de retrimitere a produselor aflate in garantie ca urmare a unor defecte. In plus am observat mai nou ca le place sa si minta ca sa scape de tine. Au zis ca au trimis coletul de 2 ori pana acu si inca nu a ajuns.

#195
derutatu667

derutatu667

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,608
  • Înscris: 27.11.2007
De http://www.shopix.ro/ ce parere aveti ?

#196
Leytto

Leytto

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 69
  • Înscris: 30.10.2007
eu cred ca eMAG se cam duc in jos de la un timp, cautam un mp4 player si nu mai aveau multe, inainte dadeam 30 de pagini si acum nici 10 nu mai sunt.
de la CEL.ro mi-am luat monitorul si mi-au placut de ei ca am dat comanda prin telefon in Bucuresti pe la ora 13 si pana la ora 19 a venit, la emag mai stau o zi pana vine produsul.

#197
Pentek

Pentek

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 204
  • Înscris: 22.11.2007
Despre eflamingo ce stiti? A cumparat cineva? Multumit/nemultumit? Cum stau la partea de service?
Au legatura cu magazinele Flamingo? Din cate am vazut pe site, au oarece legatura, dar nu le place "sa amestece borcanele".

Am gasit acolo, printre scumpele lor produse, ceva mai ieftin ce m-ar interesa.

Multumesc!

#198
Slickutz

Slickutz

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 571
  • Înscris: 01.12.2007
haideti sa va spun o chestie care e cunoscuta de persoanele care comanda des - de cel putin 5-10 ori pe luna- de la magazine on'line. TOATE sunt la fel, au aceleasi calitati, fie ele bune sau rele.

singurele 2 lucruri care sunt importante cand vreti sa cumparati un produs care se gaseste la 5 magazine on'line sunt pretul si garantia. ATAT ! in rest, la oricare magazin se poate intampla sa fie probleme cu distributia, service'ul, etc; am avut de'a face cu toate neamurile de magazine on'line si toti sunt la fel, pentru ca la toti lucreaza acelasi tip de muncitor plistisit roman; nu vreau sa generalizez, cred ca mai bine spus ar fi ca la fiecare magazin lucreaza -obligatoriu- si genul de muncitori de care am precizat inainte. asa ca nu va mai chinuiti sa gasiti MAGAZINUL IDEAL, E O UTOPIE; UITATI'VA LA PRET SI GARANTIE !

SANATATE!

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate