Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
A fost lansata Fedora 40

Samsung S24 plus

Imi iau un Dell? (Vostro vs others)

Abonati Qobuz?
 transport -tren

Platforma electronica de eviden&#...

Cot cu talpa montat stramb in per...

Sfat achizitie sistem audio pentr...
 tavan fals rigips

Ce preferați: produse mai scumpe ...

Demagnetizare (minimala) ori ba?

Cum pot sa vad pe un proiector pr...
 Joc Drone

Dropshipping

Sfat achizitie AC Gree Fairy vs P...

MONITOR LG fara sonor !
 

Eurovision 2015 - Viena. Suedia câștigatoare. România locul 15.

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
611 replies to this topic

#19
Tinkerbelle

Tinkerbelle

    Post Tenebras Lux

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,305
  • Înscris: 22.04.2013

View PostRMC Info, on 11 mai 2014 - 21:32, said:

Una este sa ai o parere pertinenta despre prestatia artistica a reprezentantului Austriei si alta este sa faci afirmatii homofobe si intolerante fata de cei diferiti tie.
Corect. Propourile homofobe virulente nu pot fi tolerate.
Forumul ăsta poate fi luat drept exemplu strălucit al unei libertăţi de exprimare care transcende pe alocuri orice limită a rezonabilului şi bunului-simţ.

#20
pufonel

pufonel

    Oglinda, oglinjoara, cine-i cel mai pufos din tara?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,875
  • Înscris: 28.11.2006
Scuze, am sarit o cifra dar asta schimba radical mesajul :worthy:

View Postpufonel, on 11 mai 2014 - 19:33, said:

In Spania a fost mai scump Posted Image

Daca era si la noi max. 50 centi, votam si eu. Cand am vazut pretul, am zis pas.

TVR ar trebui sa mai reduca din personal si din firmele capusa, nu sa ia pielea de pe cei care vor sa voteze Posted Image

On: fratilor, luati-o ca pe o gluma, ziceti ca a fost o tipa care si-a lipit o barba pe fata pentru ca a pierdut un pariu si treceti mai departe. Oricum cateva posturi in care se infiereaza cu manie proletara concursul nu vor schimba nimic.

#21
Tinkerbelle

Tinkerbelle

    Post Tenebras Lux

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,305
  • Înscris: 22.04.2013
Posted Image

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/EkEDWFaUNo0?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#22
djl

djl

    Smrt fačizmu, sloboda narodu! Îmi cresc amprenta de Carbon

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 112,540
  • Înscris: 13.06.2004
Nu m-am uitat la televizor (nici nu am ştiut că e finala) dar am ascultat câteva piese pe youtube. Am să mă refer doar la performanţele artistice (că aşa, în legătură cu aspectul aveam de comentat la mai mulţi)
1) Conchita Wrust mi s-a părut o.k.;
2) Parcă totuşi piesa Olandei era mai bună;
3) Aia poloneză sună a manea!;
4) Nici cea suedeză nu mi-a plăcut.

#23
Daian95

Daian95

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,424
  • Înscris: 17.03.2012
Olanda a avut cea mai buna piesa. A Austriei era de maxim locul 5, culmea ca Romania s-a prezentat bine, neasteptat de bine, doar ca pe noi naiba ne voteaza.

#24
alexmohora

alexmohora

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 988
  • Înscris: 25.05.2005
Cunoaște cineva cum se calculează pozițiile ocupate?

Cât contează votul oamenilor și cât contează ceea ce spune juriul?

PS: Ciudatului care a câștigat acest concurs îi doresc să aibă și el o famile, o nevastă și copii care să-l iubească.

#25
Blue_Ivy

Blue_Ivy

    8-]

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,598
  • Înscris: 27.12.2012
50% votul publicului 50% votul "expertilor". Apoi se face o medie.

#26
-Diana-

-Diana-

    Happy Zone

  • Grup: Moderators
  • Posts: 19,734
  • Înscris: 06.10.2012
Mie mi-a placut prestatia artistica a Conchitei.
Ca e femeie, barbat sau ambele, nu e treaba mea.
Insa ca artist, si-a facut jobul mai mult decat bine.

Chiar daca-s nationalista in general, Ovi si Paula, nu mi-au placut. Nici melodie, nici nimic.
Iar in alta ordine de idei, ca tot pusese Blue Ivy o poza mai sus cu Naomy, mie mi-a placut mai mult cum a cantat Naomy, fata de Paula si Ovi.
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/uWgm2Vt11CE?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]


Oricum, tot raul spre bine. Cine avea bani de organizat, Eurovision in Ro? Posted Image
Macar Austria are cu ce.

#27
chaosss

chaosss

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,730
  • Înscris: 24.10.2005
Eurovision winner Conchita Wurst gets hero's welcome in Austria

http://www.independe...a-30283862.html

#28
erkcor

erkcor

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 847
  • Înscris: 30.01.2007

C.A. al TVR a aprobat participarea la EUROVISION 2015. S.R.TV va căuta sprijin financiar la Guvern.


Consiliul de Administraţie (C.A.) al Televiziunii Române a aprobat, joi, participarea României la competiţia Eurovision 2015, în acest sens urmând ca reprezentanţii TVR să încerce să obţină sprijin financiar şi de la Guvern, au declarat, pentru MEDIAFAX, surse din TVR.

Responsabilă de acest proiect a fost desemnată Liana Stanciu, au declarat joi, pentru MEDIAFAX, surse din TVR.
Liana Stanciu a fost şefa delegaţiei României şi la ediţia de anul acesta a Eurovision.
Din această postură, Liana Stanciu a reuşit să obţină o sumă de aproape 260.000 de lei de la Guvern pentru participarea României la Eurovision 2014.

TVR va încerca să găsească sprijin financiar de la Guvern şi pentru ediţia din 2015 a Eurovision, au declarat sursele citate.
Pe de altă parte, potrivit unui comunicat remis MEDIAFAX de TVR, decizia Consiliului de Administraţie al TVR de aprobare a participării Televiziunii Române la concursul Eurovision 2015, care se va desfăşura la Viena, în Austria şi trimiterea confirmării oficiale de participare către European Broadcasting Union (E.B.U.), a fost luată cu unanimitate de voturi.

Eurovision 2015 va fi o ediţie jubiliară, la împlinirea a 60 de ani de organizare a competiţiei, potrivit TVR.

Graţie Conchitei Wurst, travestitul cu barbă care a făcut senzaţie câştigând concursul Eurovision din acest an cu piesa "Rise like a Phoenix", Austria a obţinut dreptul de a organiza evenimentul de anul următor.
Astfel, finala ediţiei de anul viitor a Eurovision Song Contest se va desfăşura la data de 23 mai, la Viena.
În acest an, Paula Seling şi Ovi, reprezentanţii României la Eurovision 2014, s-au situat, cu piesa "Miracle", pe locul al 12-lea în finala care a avut loc în luna mai, la Copenhaga, Danemarca.

Eurovision este o competiţie muzicală internaţională, organizată de European Broadcasting Union (E.B.U.), cea mai mare asociaţie a televiziunilor publice din Europa. Prima ediţie a avut loc în 1956, la Lugano, în Elveţia. Difuzat fără întrerupere, timp de 58 de ani, show-ul a devenit unul dintre cele mai longevive şi mai urmărite programe de televiziune din lume. Printre artiştii care au urcat, de-a lungul anilor, pe scena Eurovision se numără: Abba, Julio Iglesias, Celine Dion şi Johnny Logan.
Televiziunea Română, membră a E.B.U., este organizatoarea selecţiei naţionale şi participă la competiţia europeană din anul 1993.
Cele mai bune performanţe ale României la acest concurs au fost: de două ori locul al treilea (Luminiţa Anghel & Sistem - Kiev, 2005; Paula Seling şi Ovi - Oslo, 2010) şi o dată locul al patrulea (Mihai Trăistariu - Atena, 2006). Melodia românească cu cel mai mare punctaj obţinut în finala Eurovision (172 de puncte) este "Tornero", compusă de Eduard Cîrcotă şi interpretată de Mihai Trăistariu.

SURSA

#29
pufonel

pufonel

    Oglinda, oglinjoara, cine-i cel mai pufos din tara?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,875
  • Înscris: 28.11.2006
Sa speram ca vom avea o melodie decenta...

#30
Remiliano

Remiliano

    The Cinephile

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,349
  • Înscris: 14.01.2014
Serios?! Au acceptat din nou sa participe la concursul asta infect?! Dupa ce a castigat femeia cu barba, noi trebuie sa venim cu Naomi sa reusim sa facem ceva... Posted Image

#31
pufonel

pufonel

    Oglinda, oglinjoara, cine-i cel mai pufos din tara?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,875
  • Înscris: 28.11.2006
Am fost cu Ouatu si n-am facut multi purici. Decat poanta prezentatoarei care zicea ceva de genul "sub fusta oricarui barbat se afla o femeie frumoasa" :lol:

#32
honogurai

honogurai

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 272
  • Înscris: 25.04.2005
Dupa luni bune de la editia asta, in cap tot cu Undo a lui Nielsen am ramas in cap. Cu nimic altceva. End of sentence.

#33
pufonel

pufonel

    Oglinda, oglinjoara, cine-i cel mai pufos din tara?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,875
  • Înscris: 28.11.2006
Pune un link, te rog. Din ce tara a fost?

Mie mi-a placut melodia olandeza, chiar daca e mai trista. Daca nu era madam/musiu Cremvurst cu imaginea soc si cu o melodie de 2 lei, ar fi castigat Olanda, si asa cred ca ar fi fost corect.

#34
honogurai

honogurai

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 272
  • Înscris: 25.04.2005

View Postpufonel, on 24 decembrie 2014 - 01:38, said:

Pune un link, te rog. Din ce tara a fost?



E pe iutub. Sanna Nielsen - Undo. Tipa a mai participat si in 2011 la preselectia nationala, cand a avut o piesa ritmata, dar a castigat pleiboi-ul ala de Saade cu trasnaia aia de Popular...

Edited by honogurai, 28 December 2014 - 14:58.


#35
RODigitalum-megafanro

RODigitalum-megafanro

    *Pro-Digital*

  • Grup: Moderators
  • Posts: 21,752
  • Înscris: 07.04.2006

CALENDAR. Încep înscrierile pentru Eurovision 2015. Iuliana Marciuc, una dintre producătoarele evenimentului.

TVR dă startul înscrierilor pentru Eurovision, de luni, 26 ianuarie, încep înscrierile. Producătorii evenimentului vor fi Iuliana Marciuc și Bogdan Ghițulescu, anunță postul public de televiziune, iar Liana Stanciu va fi șefa delegației României la Viena.

Compozitorii care doresc să înscrie piese pentru Selecția Națională a Eurovision 2015 o pot face până la data de 8 februarie.
Piesele pot fi trimise prin poștă sau depuse direct la Registratura TVR (Calea Dorobanților, nr. 191, sectorul 1, municipiul București), pe suport C.D., cu mențiunea „Pentru Selecția Națională Eurovision 2015” înscrisă pe plic sau electronic, la adresa [email protected].
Calendarul pentru desfășurarea selecției:
– 26 ianuarie – 08 februarie: înscrieri – depunerea sau trimiterea pieselor la Registratura TVR ori electronic la adresa [email protected]
– 9, 10, 11 februarie: preselecții – piesele vor fi audiate de juriu
– 12 februarie: anunțarea celor 12 piese care vor intra în concurs, printr-o conferință de presă.
Câștigătorul finalei Eurovision România va fi ales la data de 8 martie, într-un spectacol transmis în direct de Televiziunea Română.
Concursul Eurovision 2015 va avea loc la Viena, cu semifinalele în zilele 19 și 21 mai și finala la data de 23 mai.
Mai multe detalii, precum și Regulamentul oficial al concursului vor putea fi accesate pe saitul TVR, la adresa eurovision.tvr.ro
Sursa: http://www.paginadem...-evenimentului/

#36
pufonel

pufonel

    Oglinda, oglinjoara, cine-i cel mai pufos din tara?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,875
  • Înscris: 28.11.2006
Puteau si ei sa invite interpretii sa cante live la preselectii. Asa parca vad ca iar ne alegem cu vreo fufi care nu stie sa tina microfonul in mana :death:

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate