Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 

Program Schema de Pariuri Sportive Conditionata

- - - - -
  • Please log in to reply
84 replies to this topic

#1
Eugen96

Eugen96

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 15
  • Înscris: 01.05.2014
Salut. Am facut un program in Excel care creeaza orice schema de pariuri sportive conditinata.
Se pot alege oricate meciuri dorim si deasemenea se pot juca orice si oricate duble si triple pentru acele meciuri.
Conditiile de reducere pot fi de orice fel (functie de inspiratia fiecaruia), de regula numar minim si maxim de: rezultate favorite, victorii ale gazdelor(oaspetilor),egaluri, rezultate surpriza, etc. Daca meciurile sunt prinse si conditiile puse au fost respectate, schema creeata garanteaza 100% obtinerea variantei castigatoare (ex. 7 meciuri jucate -- varianta (100%)cu 7 rezultate prinse si nu ca la shemele reduse 7 meciuri prinse pe varianta combinata -- posibil 7 meciuri prinse (8%-9%) pe desfasurata).

Am facut si un video:
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/_0B9xmfsm_4?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Astept parerile voastre. Posted Image

#2
teknotronik

teknotronik

    Active Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 1,585
  • Înscris: 29.11.2008
Interesant programel.

Pe parcursul desfasurarii clipului ai comis o eroare, fara importanta totusi, la min. 11:32 cand vorbesti de cota maxima de 208, varianta 6, la meciul 5 spui ca ai folosit cota de @1,85 pentru semnul 1 cand de fapt ai folosit cota de @3,2 pentru semnul x.

Nu este rau, din pacate cotele finale nu sunt foarte mari nici in cazul celor 5 meciuri decat in cazul unor surprize.
Daca folosesti pariuri de genul "Sansa dubla", 1x, x2, 12, cotele scad foarte mult precum si tu ai mentionat.
Am vazut chiar si cote de @14 jucand 27 de variante.

Eu cred ca merita incercat dar folosind 5 pariuri fixe de tip solist, sau chiar si de tip "Sansa dubla", pe fiecare varianta cu cele 6 meciuri la care sa folosesti doar duble.
Avantajul in acest caz este ca la una din casele de pariuri stradale, mi se pare ca la Publicbet, castigi o anumita suma de bani si cu 10 meciuri castigate din 11.
Este adevarat si ca daca pierzi unul din cei 5 solisti ai pierdut toate biletele, insa primesti corespondentul pariului de tip "Sansa" cu 10 meciuri din 11,  dar pe de alta parte maresti simtitor cota minima pe care o poti prinde si astfel sansele cresc ca in timp sa iesi in pozitiv cu toate ca la urma urmei depinzi foarte mult de buna alegere a pariurilor fixe.
Am folosit un asemenea sistem intr-un grup si a functionat cu toate ca alegerile meciurilor implicate nu erau din cele mai stralucite.
Daca te intereseaza pot sa-ti pasez un link cu forumul unde am folosit acel sistem.

Eu as fi interesat de fisierul respectiv momentan pentru a experimenta, ce pretinzi pentru el?
Insa ideal ar fi sa poata scoate variantele pentru 11 meciuri precum cazul expus de mine, si sa apara in cele desfasurate semnele pe care le pui in tabelul initial.
Adica in loc de 1, 2, si 3, precum l-ai pregatit tu sa redea, 2 si 3 insemnand x si respectiv 2, sa apara ceea ce pui tu in casutele respective, poate fi si Over 2,5 sau Under 2,5, Handicap -1, Over cornere, sau ma rog, orice alt tip de pariu pe care doresti sa-l utilizezi.

Si as mai fi interesat si de o colaborare, daca timpul iti permite, deoarece eu nu detin cunostintele tale in Excel insa am o idee care cred ca ar putea functiona.
De fapt intr-un experiment, pe un forum deasemenea, a functionat si chiar bine.

O seara placuta!

#3
teknotronik

teknotronik

    Active Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 1,585
  • Înscris: 29.11.2008
Inteleg ca nu te intereseaza oferta mea.
Ok.

Atunci cu permisiunea ta, caut o persoana cu bune cunostinte de Excel, daca se poate parior, pentru colaborare.

#4
galexdelfin

galexdelfin

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 22.04.2010
Probabil ca nu doreste colaborare iar postarea se mai gaseste si in alta parte. Dar o problema de matematica are mai multe rezolvari (chiar daca se merge pe ocolite) asa ca totul este posibil!

#5
teknotronik

teknotronik

    Active Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 1,585
  • Înscris: 29.11.2008
Ai dreptate.
Fisierul sau ma interesa din pura curiozitate.

Asta ma interesa pe mine de fapt:

"Si as mai fi interesat si de o colaborare, daca timpul iti permite, deoarece eu nu detin cunostintele tale in Excel insa am o idee care cred ca ar putea functiona.
De fapt intr-un experiment, pe un forum deasemenea, a functionat si chiar bine."

Asa ca:

View Postteknotronik, on 13 mai 2014 - 14:52, said:

...caut o persoana cu bune cunostinte de Excel, daca se poate parior, pentru colaborare.


#6
ianis_banel

ianis_banel

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 23
  • Înscris: 15.01.2014
o poti atasa sa o downloadam si noi sa vedem mai bine despre ce este vorba?

#7
Eugen96

Eugen96

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 15
  • Înscris: 01.05.2014
In primul rand, imi cer scuze pentru ca am intarziat ff mult cu colaborarea cu voi, motive subiective m-au de determinat sa ajung aici.Imi pare rau, o sa incerc sa fiu mai prompt in acest sens.
    Multumesc TEKNOTRONIK ptr.comentarii. Da!, se poate ca  programul prezentat sa desfasoare intocmai semnele din varianta de baza. L- am adaptat deja.
    Pentru cei interesati de scheme conditionate, solicitati de ce fel de varianta combinata sunteti interesati: nr. duble, nr. triple, grupari de meciuri, conditionari pentru reducere.
Exemplific:
    - duble, triple pot fi normale (1,x sau 2) sau pot fi obtiuni din categoria pariurilor speciale:
    - G(nr. Goluri  inscrise G0 I-a sansa(favorit), G1 sau G2), scor corect (0-0,1-0, 2-0),etc.,etc. – TRIPLA;
    -( inscrie/ nu inscrie),(ambele echipe marcheaza/marcheaza cel mult o echipa)  ,etc.,etc. – DUBLA.
-Conditiile pot fi puse pentru toate meciurile (o grupare), sau pot fi „sparte” in mai multe grupari”, conditii puse pentru fiecare grupare.
Ex. : Conditionare: - la tripla 3 semne (sansa I semn favorit, sansa II respecti v sansa III);
   -la dubla 2 semne (semn  sansa I, semn sansa II);
  Pentru varianta dorita, coditionam cate semne sansa sa apara pe desfasurata (nu strict, ci in interval): semne sansa I intre 3-5, semne sansa II intre 2-3, semne sansa III(surprize)  intre 0-2.Cu cat intervalele sunt mai „stranse” cu atat gradul de reducere e mai mare (nr. de variante desfasurate mai mic). Aici depinde de obtiunea fiecaruia, functie de experienta, de stil de pariere, de inspiratie,de imaginatie, etc.,cate meciuri se doreste sa se joace, ce semne sa foloseasca( 1,x,2 ,sansa dubla(1x,12,x2 ) sau din cele speciale), ce conditii de aparitie a semnelor pe desfasurata sa impuna.
   In programul prezentat in videoclip am expus o desfasurata a 2 Triple si 3 Duble pe 27 variante, conditionata cu nr. de semne ‚”de fata „– sansa I favorite ) intre 3 si 5(conditie realista – zic eu).Reducere din totalul de variante - 62,5%, sanse de castig daca e respectata conditia - 100%.La fiecare din variantele desfasurate pot fi atasate un nr.de solisti, daca se doreste sa se creasca cota de castig.
Mentionez, inca o data, ca variantele desfasurate pe care le solicitati si pe care o sa incerc sa le creez cu programul flexibil prezentat,  pe baza propunerilor voastre, nu sunt reduse( -1 sau -2) ci conditionate (ne incadram in conditii – gasim pe desfasurata 100% varianta castigatoare).
Daca doriti, puteti chiar sa trimiteti o varianta combinata CONCRETA pe care o doriti sa o jucati la o data anume, si  pe care incercam sa o desfasuram, trimisa  insa cu cateva zile inainte de desfasurarea evenimentelor (meciurilor – evident, denumirea meciurilor nu tb. sa apara), cu : nr. meciuri, semnele jucate, conditiile impuse, eventual cotele aferente fiecarui semn   iar eu sa va trimit in prima faza, pe cate variante se face desfasurarea, procentul de reducere, cota minima /maxima de castig, ce se mai poate perfecta. Sper ca timpul sa-mi permita!
Va astept!

#8
ianis_banel

ianis_banel

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 23
  • Înscris: 15.01.2014
Si faza cu atasatul programului.imi poti da pe privat.duble cu gg

#9
stanstan112

stanstan112

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 14
  • Înscris: 02.10.2014
As dori sa cumpar de la dvs. Acel programel, va rog dati un pm sau email la staanmatysa@yahoo . Com , cu pretul si detaliile tranzactiei. Mersi.


#10
yce05

yce05

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 03.05.2015
Buna, stie cineva cum se face in excel acel tabel cu sisteme conditonate? Va rog frumos,daca poate cineva sa ma ajute caci eu nu ma pricep deloc, am incercat dar in zadar!!
Mar interesa o schema conditionata cu 6 pana la 10 duble Nustiu cum se face dar am noroc la evenimentele surpriza cu cote frumusele. Daca cineva ma poate ajuta cu o indrumare sau are deja un tabel in excel cu desfsurata unei scheme conditonate vas fi recunoscator daca o dati si la altii mai putin priceputi la capitolul ms office.

Multumesc. O zi buna in continuare!

#11
evilwords

evilwords

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 56
  • Înscris: 13.07.2015
De cate duble ai nevoie si ce conditie?

#12
gabytodoran

gabytodoran

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 109
  • Înscris: 08.06.2015
Imi explica si mie cineva pe babeste ce ii cu programu ala ?

#13
evilwords

evilwords

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 56
  • Înscris: 13.07.2015
Iti explic eu... Daca sti ce e ala pariu sportiv sau ma rog...daca ai jucat la pariuri sportive pana acum iti va fi foarte usor sa intelegi. Am sa-ti dau un exemplu direct (ipotetic aplicat sa zic asa). Sa zicem ca maine 08.08.2015 la casa de pariuri
SB la Super6 vei avea meciurile urmatoare :
1 Petrolul-Pandurii
2 Norwich ·Crystal Palace
3 Bastia·Rennes
4 Leeds ·Burnley
5 Rotherham·MK Dons
6 Charlton ·QPR

Toate aceste meciuri ( fiind cele 6 meciuri grele ale zilei stabilite de SB ), au o cota de 2.80 indiferent ca e 1 x sau 2 ( ex: Petrolul - Pandurii 1 ( cota 2.8 );  x ( cota 2.8 ) si 2 ( cota 2.8 ).
Super6 inseamna pronosticarea exacta a celor 6 meciuri folosind doar solisti...miza pe bilet fiind de exact 1 ron cu castig de 467 ron daca nu ma insel.

Eh...acum sa-ti explic ce inseamna o SCHEMA CONDITIONATA ( care e defapt si intrebarea ta )...si anume:
Eu la cele 6 meciuri voi juca duble ( dar nu pe bilet ca pe bilet trebuiesc doar solisti ) .  Sa zicem ca voi juca un sistem conditionat de 6 duble cu conditia sa-mi iasa 4 baze ( baze fiind solistul pe care ma bazez eu mai mult ).
Hai sa trecem si mai mult la treaba cu explicatia :
Dublele mele sa zicem ca vor fi urmatoarele :
1 Petrolul-Pandurii   1x   
2 Norwich ·Crystal Palace 21
3 Bastia·Rennes   1x   
4 Leeds ·Burnley 1x
5 Rotherham·MK Dons 1x
6 Charlton ·QPR   2x

Din cate observi acum si Tu... bazele mele ar fi 1 la petrolul, 2 la norwich, 1 la bastia, 1 la leeds, 1 la rotherham si 2 la charlton. Schema conditionata pe care am zis ca o sa fie   ca exemplu am zis de minim 4 din 6 baze.... Adica daca din cele 6 meciuri mie imi 4 baze dastea atunci am 1 bilet castigator.   Daca 6 duble inseamna defapt 64 de variante simple...atunci in schema mea conditionata de minim 4 baze ( semn 1 cum zice in acel video Dl ), voi avea doar 22 de variante. Ca sa nu stau acum sa dezvolt aici toate cele 22 de variante simple am sa-ti dau un exemplu cu mai putine duble ca sa o pot desfasura.


Exemplu de 4 duble cu conditia de semn 1 - 3-4 >>> 16 variante combinatia completa de 4 duble //// 5 variante in schema conditionata si anume ( variantele de sus in jos ):
1 x 1 1 1
1   1 x 1 1
1   1 1 x 1
1   1 1 1 x

Din cate poti observa si Tu...daca iti ies 3 semne de 1 ( sau baze cum ziceam eu mai sus )...atunci ai o varianta castigatoare. Varianta 1 cu varianta 2 se poate transforma intr-o singura varianta prind punerea unei duble la primul meci ...adica  in loc de
1    x    sa ai  1x
1    1     1
1    1     1   
1    1     1   

Sper ca ti-am fost de ajutor...

Numai bine,

Edited by evilwords, 07 August 2015 - 22:51.


#14
evilwords

evilwords

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 56
  • Înscris: 13.07.2015
Tot ce pot spune despre aceste scheme conditionate este aceea ca sunt de n ori mai bune dacat traditionalele reduse ( la -1 sau -2 din pronosport ). Asa cum zicea si Dl. Eugen mai sus... daca la cele reduse...iti ies toate dublele...conditia
sa zic asa ar fi sa pici pe cheie...si este destul de greu ca am jucat schemele reduse enorm de mult.
Pe cand la cele conditionate treaba sta altfel...Tu pui conditiile si alea trebuie sa iasa. E ca si cum in loc de pariuri sportive ( care un pronostic exact inseamna sa zicem noroc ), incepi sa joci dpdv matematic.
Cu cat mai multe conditii puse cu atat mai mult te duci spre matematica.
A NU SE INCURCA INCA ODATA O SCHEMA REDUSA ( LA -1 SAU -2 ) CU O SCHEMA CONDITIONATA.

Dl. Eugen mai sus vorbeste de o singura conditie si anume .. sa iasa n nr baze ( sau semn 1 ), dar...conditiile pot fi mult mai multe. Daca mai sus la 6 duble cu conditia de 4 pana la 6 semne baza din 64 de variante rezulta 22 ...poate
mergi pe ideea ca e totusi o reducere de aproximativ 65% din totalul variantelor...dar cum ar fi sa ai in loc de 6 duble...un 11 duble?..... Ar insemna 2048 de variante...si in acest caz chiar daca reduci prin absurd cu 90% din variante tot
rezulta atatea variante care nu poti sa le joci...SI DE AICI SI CONDITILE URMATOARE...( pe langa traditionala de a iesi un anume nr de semn 1).

Exemplu de 11 duble cu mai multe conditii ( am zis 11 duble ca majoritatea pun be bilet 11 meciuri pentru a beneficia de acel castig Sansa date de anumite case de pariuri ) :
11 duble....normal 2048 variante .
Cu conditia de semn 1 : 8-11
Semnul 2 : sa nu se repete de 3x la rand in caz ca iti ies minimul de 8 semn 1...>>> rezulta 223 variante

Daca pe langa cele 2 conditii de mai sus mai pun ca in primele 8 meciuri sa ma scoata maxim 2 ( adica maxim 2 meciuri sa fie de semnul 2 ) si in urmatoarele 3 meciuri sa ma poata scoate doar 1 meci atunci de la
223 de variante ma duc la doar 147....si tot asa..
Cu cat mai multe conditii cu atat mai putine variante.

Eu personal pana acum vro 2 luni de zile am tot confundat schema conditionata cu cea redusa si nu am jucat pana acum o schema conditionata decat de 2 ori si asta in luna iulie a anului. Nu erau nici cine stie ce meciuri si nu
m-am omorat cu folosirea unei scheme conditionate.

Totusi ...dupa cum ziceam am folosit de 2 ori schema conditionata si prima data am luat 2 sanse ... Pe 17.07  pe un bilet am gresit cu 3+ la Ludogoret si pe alt bilet 3+ la Tns parca ( jucasem semnul 1 in 3+ cu semnul 2 in 1-3 goluri...iar in cazul in care erau 3 goluri exact in meci imi ieseau ambele variante ...si semn1 si semn 2 :)  ). In acea zi imi iesise si solistul de 2 la Steaua + solistul a lui Lech...ambele in deplasare si ambele cu cote de peste 2.30...
Schema conditionata folosita a fost de 6 duble ( duble impropriu ca am jucat goluri si solisti ..va explic acum.. ) .. in 2 grupuri...
Grupul 1 format din 3 meciuri in care conditia era de a ma scoate maxim un meci unde semnul 1 era 3+ iar semnul 2 era 1-3 goluri.
Grupul 2 format din 3 meciuri in care conditia era de a ma scoate maxim un meci . Meciurile aici erau daca mai tin eu bine minte ( apollon semn 1=2-4 goluri cu semn 2=0-2 goluri ....meciul 2 si 3  Lech si Steaua cu semnul 1 in solist 2 si
semnul 2 in x..
Am avut si noroc ca folosind schema pt prima oara am pus conditia ca in fiecare din cele 2 grupuri sa ma scoata maxim 1 meci ...dar nu am pus si posibilitatea de a iesi toate 3 din acel grup :)). Asa ca sansa a fost ca in primul grup
ma scosese Ludogoret cu Tnx ...iar in al 2 lea apollon cu 0 goluri in meci.... Si de aici si sansa de pe bilete ...
Baza am avut-0 din 5 meciuri lejere + aceste 6 meciuri.

A doua oara cand a folosit schema conditionata am schimbat mult mai mutl si am mers mai degraba pe un castig minim decat mai deloc.
Am jucat 5 meciuri baza + schema conditionata formata din 6 meciuri avand o conditie de semn 1= 4-6... unde semnul 1 era de 2+ iar semnul 2 era 3+. Stiu vi se pare stupid dar am gandit-o cica invers eu la acea data pentru ca
practic semnul 2 ar fi trebuit sa fie in ajutorul semnului 1 ca o completare si nu mai mult . Pur si simplu am fost sigur ca in acele 6 meciuri se vor da minim 2 goluri iar in unele si mai mult asa ca imi mareau castigul cu cat se dateau
mai multe goluri in fiecare meci.
5 meciuri din schema conditionata se jucau la aceasi ora ( primul meci se sfarsise deja si mi-a iesit doar semnul 1 adica 2 goluri ) si in min 65 deja incercuisem multe semne pe bilete...si chiar am zis ca dau o mica lovitura.
Dupa terminarea meciurilor din schema conditionata stateam in felul urmator : 2 bilete in plin si 4 sanse. Totusi mai avam un meci care era in cele 5 din baza...adica nu erau din cele 6 din schema conditionata. Meciul in cauza era
...sper sa nu ma insel Hajduc Split vs Rnk Split...unde aveam intre 2-5 goluri. Rezultat final 0-0 la care imi vine sa ma dau cu capul de pereti de nervi si ma gandesc cum de au jucat in asemenea hal..si mi-am adus aminte ca si cum
cineva mi-ar fi dat o palma peste cap...prietenii de la hajduc aveau meci in europene ceva zile mai tarziu si au relaxat din jucatori.... Uitasem pentru ca anul trecut mereu am avut de castigat cand am mers pe evitarea echipelor care urmeaza sa joacee in europene dupa meciul din campionat....

Poate am maine timp de o schema ....sa vedem.

Numai bine,

#15
evilwords

evilwords

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 56
  • Înscris: 13.07.2015
Huh...nea belea ca am dat de acea schema conditionata jucata atunci cand am luat cele 2 sanse ( pierdut Tns sau ludogorets ) .
codurile sunt la SB : 3901-BRZLT1 si 3901-BRZLTQ  . Acum am vazut cat a avut Steaua la victorie...cota de 2.55 :)

#16
evilwords

evilwords

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 56
  • Înscris: 13.07.2015
Personal nu "investesc" mult in pariurile sportive si de aceea prefer sa folosesc 5 meciuri in baza ( apar pe toate biletele ) cu 6 duble conditionate. Joc asa pentru ca imi genereaza undeva la 9-16 variante si pot sa le joc la casele offline.
Meciurile din baza ori le pun de genul psf favorita, +2 goluri in meci sau 2-5 goluri ...cote de regula intre 1.3-1.5 rezultand o cota de regula de minim 4-5 in baza + cele 6 meciuri conditionate cu cote ceva mai mare asa cum reiese din din
exemplul biletelor de mai sus.

Poate va descurajati putin la inceput ca nu cunoasteti aceste scheme conditionate dar ganditi-o astfel: Pe mine/tine cate meciuri te scot de pe un bilet cu 11 meciuri? Daca sunt 1, 2 sau 3 mecuri care te scot atunci te poti gandi lejer la o
schema conditionata pentru ca practic sa zicem cele 3 din 11 meciuri care te scot pot fi semnul 2 din conditie rezultand sa ai astfel un bilet in full.
Spre deosebire de mine care prefer 5 baze + 6 duble conditionate se poate juca si 11 duble propriu-zis dar ar insemna sa faci conditii pe grupuri ca sa reduci mult. Ceva de genul ai 11 meciuri si ai 3 grupe :
grupul 1 format din meciurile 1 2 3 4
grupul 2 format din meciurile 5 6 7 8
grupul 3 format din meciurile 9 10 11
Punand conditii de genul grupurile 1 si 2 cu semnul 1=3/4 si grupul 3 cu semnul 1=2/3 atunci din cele 2048 de variante simple ar trebui sa scada enrom de mult...nu am calculat sincer sa fiu si nu mai am chef acum ca e prea tarziu.
Dar sunt 3 meciuri gresite...adica cate 1 in fiecare grup si atunci exita posibilitatea de a avea pana la urma un castig chiar daca in mod normal te scot din meciuri :).

Scheme conditionate merg destul de bine si la SB la acel Super6 unde poti folosi duble conditionate iar varianta e doar de 1 ron...precum si la PB in acel superpariu ( care tocmai a reaparut acum cateva zile pentru ca nu erau meciuri si
scosese superpariul ).  La Superpariu de la PB e mult mai lejer pentru ca de ex la 5 solisti 4 duble si 3 triple sa zic asa castigul ar fi de 900 si ceva ron...dar defapt folosind o schema conditionata pe acei solisti poti avea doar duble.
Practic e ca si cum ai juca 9 duble :) si ca sa fiu si mai exact sa zicem ca in cei 5 solisti punem urmatoarele conditii :
semn 1=2-5
semn 2=sa nu se repete de 3 ori la rand ( daca iti iese favoritul din meciul 3 al schemei deja te doare la brisca... pentru ca iti mai trebuie un semn de baza din celelalte 3 meciuri ramase si aia e cu conditiile ).
Binenteles ca TREBUIE  sa va iasa dublele ca doar de duble vorbim ...nu de triple. Daca ai nesansa sa iasa exact aia pe care nu ai mers ...ai pierdut toata schema :).
Revenind...jucand condtiile de mai sus pe acei solisti ...atunci daca nu ma insel vor iesi undeva la 8 variante ( asta daca asa cum ziceam intr-o postare mai sus ...alte 2 variante single le transformi in dubla ).
Mai exact ar iesi 5 bilete cu castig de 226.38 ron /  2 bilete cu castig de 452.77  si 1 bilet cu un castig de 905.54 ron.
Mentionez faptul ca din aceste 8 variante doar 1 va fi castigatoare ...si nu mai multe pentru ca la superpariu ...daca ai pierdut un meci...atunci pierzi tot biletul.

Mai mentionez si faptul ca asa cum am zis mai sus ...am luat ca exemplu 5 solisti 4 duble si 3 triple ( triple sunt puse pentru ca un bilet de superpariu la PB trebuie s aiba in total 12 meciuri pe bilet doar ca eu nu vreau sa ma duc la mai
multe meciuri pentru ca cu cat mai multe cu atat riscul mai mare ..de aici si triplele care sunt puse sa fie puse pentru a iesi cele 12 meciuri necesare ).

Succes! ...am plecat si eu la somn.

Am uitat o mica precizare la acest exemplu de la PB cu superpariu... Pot fi jucate si toate variantele ....adica din cele 8 variante conditionate ramase...daca le jucati in single pe toate ar fi in total 25 de variante ...toate cu castigul binenteles maxim aferent unei variante de 5 solisti 4 duble 3 triple ...si anume 905.54.  Adica exact toate cele 25 de variante ( bilete ) au 5 solisti 4 duble si 3 triple.
Cele 8 variante comasate sunt asa pentru un cost minim care ar fi mult mai de folos celor care nu doresc o investitie de 50 de ron...si prefera doar 16 ron ( biletul fiind de 2 ron ) ...accesibila cred eu oricarui parior.
Cum ziceam mai sus 5 variante cu 226 ron...( acestea  sunt formate din 3 solisti 6 duble 3 triple )......2 variante cu 452 ron castig  ( acestea sunt formate din 4 solisti si 5 duble )....si 1 varianta care apare direct 5 solisti 4 duble 3 triple a 905 ron castig.

Inca odata....aceasta schema conditionata inseamna defapt 9 duble 3 triple...care a fost dezvoltata in cele 8 variante de care vorbeam mai sus.
Acesta este un simplu exemplu ...si nu trebuie luat ca atare...iar conditionata la PB ( pentru un parior desavarsit ) este benefica atunci cand pe bilet apar cat mai mult solisti...nu are rost sa ma explic de ce... nu?

#17
gabytodoran

gabytodoran

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 109
  • Înscris: 08.06.2015
Mersi mult evilwords de explicatii .

#18
evilwords

evilwords

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 56
  • Înscris: 13.07.2015
Pt putin

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate