Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Vreau o masina electrica de tocat...

Cum ajunge remorca de tir inapoi ...

Alt "Utilizator nou" pe T...

ULBS INFORMATICA
 Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata

Am nevoie de poze cu un curcubeu

Whisky for Mac
 Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...
 BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...

De ce sunt oamenii nostalgici

Cum vand casa fara factura Hidroe...

Scor FICO minim
 

Lycamobile

* * * * * 1 votes
  • Please log in to reply
2549 replies to this topic

#1387
vasilemadalincristian

vasilemadalincristian

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,391
  • Înscris: 07.12.2006
A incercat cineva sa activeze "extraoptiunea" de 5 euro pentru valabilitate 1 an?

#1388
Stegal

Stegal

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,285
  • Înscris: 13.05.2004
Dupa 3 luni mai ai o luna de gratie. Trimiti sms si se prelungeste cu 3 luni si tot asa... Cel mai simplu si cel mai bun

#1389
lucianteo6

lucianteo6

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,088
  • Înscris: 27.09.2005

View Postvasilemadalincristian, on 09 noiembrie 2017 - 20:05, said:

A incercat cineva sa activeze "extraoptiunea" de 5 euro pentru valabilitate 1 an?
Extraoptiunea 5 ofera valabilitate 1 an ?
unde scrie ?

#1390
vasilemadalincristian

vasilemadalincristian

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,391
  • Înscris: 07.12.2006

View PostStegal, on 09 noiembrie 2017 - 21:21, said:

Dupa 3 luni mai ai o luna de gratie. Trimiti sms si se prelungeste cu 3 luni si tot asa... Cel mai simplu si cel mai bun
Ideea e ca SIM-ul e la un prieten in Anglia care vine de cateva ori pe an in tara. Si nu sta sa incarce cartela .

View Postlucianteo6, on 09 noiembrie 2017 - 21:26, said:

Extraoptiunea 5 ofera valabilitate 1 an ?
unde scrie ?

Quote

În mod normal, îţi vom păstra numărul pentru 127 zile, dacă nu utilizezi serviciul nostru. Cu toate acestea, îţi poţi păstra numărul Lycamobile pentru o perioadă de până la 1 an fără a folosi serviciul nostru. Formează *139*9999# de pe numărul Lycamobile şi urmează instrucţiunile de pe ecran. Te rugăm să iei la cunoştinţa faptul că va exista o taxă anuală fixă de 5€ care va fi dedusă din soldul contului tău.

Sursa: http://www.lycamobile.ro/ro/faq

#1391
sir_nykolai69

sir_nykolai69

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 306
  • Înscris: 07.05.2015
Salut! Sunt nou in reteaua Lyca...si as vrea sa va intrb daca simul sta in tel mereu si primesc apeluri mereu pe el si nu l incarc cu, credit mi se va dezactiva...?!

#1392
vasilemadalincristian

vasilemadalincristian

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,391
  • Înscris: 07.12.2006
Trebuie sa dai un sms / apel macar la 3 luni pentru a nu intra in perioada de gratie

#1393
sir_nykolai69

sir_nykolai69

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 306
  • Înscris: 07.05.2015
si cat este perioada de gratie?

#1394
sags

sags

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,938
  • Înscris: 24.04.2013
Este cumva cazuta reteaua Lycamobile/ Telekom in Bucuresti prin Militari - Drumul Taberei? SIM-ul meu nu se mai poate inregistra in retea asa dintr-o data. Ieri mergea (am primit apel), nu am primit nici un SMS ca ar fi vreun pericol de dezactivare numar, etc… LE: Mi s-a mai intamplat asa mai demult, dar acum parca tine la nesfarsit.

Edited by sags, 22 November 2017 - 14:45.


#1395
vasilemadalincristian

vasilemadalincristian

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,391
  • Înscris: 07.12.2006
Cand ai trimis ultima oara un SMS / efectuat un apel sau o reincarcare?
Au trecut mai mult de 4 luni?

#1396
sags

sags

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,938
  • Înscris: 24.04.2013
Nu am trimis, dar am primit (deci Lycamobile tot a incasat ceva - taxa de interconectare). Posibil ca ei sa fi dezactivat SIM-ul, ca prea dureaza de mult, insa SMS de atentionare referitor la dezactivare nu am primit.

Si o intrebare pentru cei cu mai multa experienta: daca as incarca(*) 3EUR sa zicem, ca mai putin nu vad sa se poata, si trimit cate un SMS sau fac un apel din cand in cand (foarte rar), e suficient sa tin numarul in viata o perioada potential nesfarsita? Sau sunt si ei cu perioada de valabilitate, dupa care intri in cea de gratie si nu mai poti folosi creditul, odata ce nu poti folosi creditul nu mai poti suna, deci dupa N luni se desfiinteaza cartela (daca nu reincarci)?

Tineam acest numar ca sa pot primi apelurile redirectionate de pe un altul cand acela nu avea semnal. Ma interesa un SIM pe reteaua Telekom, ca Vodafone am dar in locul cu pricina are mari probleme de semnal iar la Orange ‘tinerea in viata’ a unei cartele costa prea mult (perioada activitate/ gratie prea scurte).


(*) Probabil pe alta cartela daca gasesc free, fiindca aceasta pare compromisa.

Edited by sags, 25 November 2017 - 10:04.


#1397
Cross-Gleam

Cross-Gleam

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 719
  • Înscris: 16.01.2006

View Postsags, on 25 noiembrie 2017 - 09:59, said:

Nu am trimis, dar am primit (deci Lycamobile tot a incasat ceva - taxa de interconectare). Posibil ca ei sa fi dezactivat SIM-ul, ca prea dureaza de mult, insa SMS de atentionare referitor la dezactivare nu am primit.

Si o intrebare pentru cei cu mai multa experienta: daca as incarca(*) 3EUR sa zicem, ca mai putin nu vad sa se poata, si trimit cate un SMS sau fac un apel din cand in cand (foarte rar), e suficient sa tin numarul in viata o perioada potential nesfarsita? Sau sunt si ei cu perioada de valabilitate, dupa care intri in cea de gratie si nu mai poti folosi creditul, odata ce nu poti folosi creditul nu mai poti suna, deci dupa N luni se desfiinteaza cartela (daca nu reincarci)?

Tineam acest numar ca sa pot primi apelurile redirectionate de pe un altul cand acela nu avea semnal. Ma interesa un SIM pe reteaua Telekom, ca Vodafone am dar in locul cu pricina are mari probleme de semnal iar la Orange ‘tinerea in viata’ a unei cartele costa prea mult (perioada activitate/ gratie prea scurte).


(*) Probabil pe alta cartela daca gasesc free, fiindca aceasta pare compromisa.

Sau cel mai bine (parerea mea) platesti 5 Euro/an. Vezi detalii in postarea #1390

#1398
Xtyling

Xtyling

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 147
  • Înscris: 15.06.2017
Toate ca toate, dar se mai merita sa folosesti Lycamobile pentru uzul zilnic? (Apeluri,mesaje,date)?

#1399
gumball3000

gumball3000

    ...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,649
  • Înscris: 24.09.2006
Gasesti raspunsul aici Posted Image

#1400
Xtyling

Xtyling

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 147
  • Înscris: 15.06.2017

View Postgumball3000, on 19 decembrie 2017 - 20:39, said:

Gasesti raspunsul aici Posted Image

Multumesc pentru ironie,consider raspunsul tau pe langa subiect....

#1401
Stegal

Stegal

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,285
  • Înscris: 13.05.2004
Ce numere ati mai prins ?

#1402
khristian78

khristian78

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,075
  • Înscris: 04.10.2005
Se poate fol lycamobile in strainatate cu extraoptiune pt mai mult de 4 luni? A incercat cineva? Te atentioneaza/deconecteaza?

#1403
maiorukaki

maiorukaki

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,289
  • Înscris: 24.03.2014
Del

Edited by maiorukaki, 09 January 2018 - 00:19.


#1404
dorin_2k

dorin_2k

    Master Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 48,261
  • Înscris: 01.12.2001
Ieri am primit 2 SIM-uri Lycamobile cu 0€ de la niste baieti ce le imparteau in oras.
Am pus unul in telefon, am primit sms cu nr de telefon, insa nu stiu cat e valabil.
Cum aflu perioada de valabilitate/gratie?
Cu ce retea face roaming, ca la cautare retele nu gaseste lycamobile, dar apare ca provider si pot primi apeluri.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate