Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!
 Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda
 Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...
 Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata
 

Lycamobile

* * * * * 1 votes
  • Please log in to reply
2549 replies to this topic

#1279
gabybcr

gabybcr

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,167
  • Înscris: 22.03.2008
La metrou.Attached File  20170614_232126.jpg   50.57K   85 downloads

#1280
ghitapg2

ghitapg2

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,511
  • Înscris: 07.04.2005
Pachete cu beneficii incluse preplătite
Vă rugăm să reţineţi că nu veţi putea folosi beneficiile din pachet în roaming.

Terms and conditions
EU roaming - terms and conditions
Our roaming services are intended for customers who visit EU countries for periodic travel, like a holiday or a short trip.
To use our EU roaming services you must first activate your SIM at home and top up with PAYG credit before you travel.
Customers who use our EU roaming services enjoy FREE incoming calls for up to 200 minutes per month after which you will be charged at 4ct/min.
If, over a 4 month period, your use of EU roaming services is greater than your domestic usage we will notify you of this and then charge you at national PAYG rates.
If we identify other activities which we reasonably believe to be abusive or anomalous usage of our EU roaming services we will notify you and you may be subject to restrictions under this Fair Usage Policy which may include suspension of service.

http://www.lycamobil...ing-is-changing

#1281
costynsimion

costynsimion

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 189
  • Înscris: 29.06.2012
Ai tu nr de Romania dar este doer tranzitoriu nr de ronania,daca stai mai mult si vrei nr local,platesti pt o cartela lica romania

#1282
Stegal

Stegal

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,285
  • Înscris: 13.05.2004
Dupa noua promotie cu net si minute impanzita peste tot cu reclame stradale in cazul in care genereaza din nou pierdere, mai raman in Romania ? Renteaza sa tina operatiunile in RO, sa ajunga la peste 10 mil euro in total ca pierdere ?

#1283
Cross-Gleam

Cross-Gleam

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 719
  • Înscris: 16.01.2006

View PostStegal, on 17 iunie 2017 - 09:08, said:

Dupa noua promotie cu net si minute impanzita peste tot cu reclame stradale in cazul in care genereaza din nou pierdere, mai raman in Romania ? Renteaza sa tina operatiunile in RO, sa ajunga la peste 10 mil euro in total ca pierdere ?

Se vor adapta. Eu cred ca mai au niste asi in maneca (de exemplu convorbiri nelimitate catre orice tara Lyca http://www.lycamobil...en/lyca-to-lyca), ceea ce poate fi destul de avantajos, mai ales pentru o tara nonUE.

Edited by Cross-Gleam, 17 June 2017 - 11:07.


#1284
andupustiu

andupustiu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,571
  • Înscris: 26.06.2010
Degeaba iti da 30GB internet daca doar 2.1GB poți folosi in Roaming.

#1285
maiorukaki

maiorukaki

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,289
  • Înscris: 24.03.2014
domnilor si doamnelor pana acum cateva zile nu aveati deloc roaming sau aveati la niste tarife nesimtite
acum vad ca toata lumea fara exceptie vrea roaming. nu va suparati ca va intreb: v-ati mutat in anglia, spania, franta, in UE?

Edited by maiorukaki, 19 June 2017 - 13:46.


#1286
franta

franta

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 74
  • Înscris: 17.07.2007
salut
pt cei care sunt in tara si suna pe cineva care e in roming si nu are minute internationale, costu a scazut sau a ramas la fel de mare?

Edited by franta, 19 June 2017 - 20:35.


#1287
Cross-Gleam

Cross-Gleam

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 719
  • Înscris: 16.01.2006

View Postfranta, on 19 iunie 2017 - 20:35, said:

salut
pt cei care sunt in tara si suna pe cineva care e in roming si nu are minute internationale, costu a scazut sau a ramas la fel de mare?

http://www.lycamobil...ing-is-changing

" Clienții care folosesc serviciile de roaming UE beneficiază de apeluri de intrare gratuite până la 200 de minute/lună urmând ca apoi acestea să fie taxate cu 1 ct/min. "

#1288
danutz1

danutz1

    In zona

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,113
  • Înscris: 20.01.2007
Este primul operator la care vad limita pentru apeluri primite.
Cum se aplica legea aici? Unul pune limita, altii nu?

#1289
parintily

parintily

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,569
  • Înscris: 08.01.2007
Păi vor si ei sa mai ciupească câte ceva!

#1290
LunaCrystal

LunaCrystal

    Clubbing is life!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,384
  • Înscris: 20.10.2006
Mai interesant este ca pana sa apara legea nu era limita de apeluri primite sau cel putin nu asa drastica. Ciudate treburi.

#1291
maiorukaki

maiorukaki

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,289
  • Înscris: 24.03.2014
sper ca sunt in asentimentul utilizatorilor softpedia cand spun ca ''le dorim cu totii un faliment cat mai usor si placut''

#1292
danutz1

danutz1

    In zona

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,113
  • Înscris: 20.01.2007
Nu le dorim falimentul dar nici nu ajuta cu nimic prezenta lor.

Strategia nu a fost gandita bine de la inceput. Era clar ca nu au sanse si la fel de clar este pentru oricine se gandeste sa intre pe piata.
Vezi de exemplu Akta care de vreo 2 ani tot se lanseaza pe telefonia mobila dar pana acum au fost doar lansari de fumigene.

Lycamobile nu au avut nicio contributie vizibila pe piata prin care utilizatorii sa aiba prea mult de castigat.
Roamingul si convorbirile internationale, singurul lor atu, a devenit intre timp un mare dezavantaj.
Attached File  Untitled.png   37.37K   59 downloads

Nu au reusit decat sa atraga atentia in mod negativ cu tarifele lor foarte de mari si beneficii putine.
Acum s-au aliniat si ei la trendul pietei in ceea ce priveste tarifele nationale, dar ce folos?

Edited by danutz1, 22 June 2017 - 12:20.


#1293
xperia_ray

xperia_ray

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,090
  • Înscris: 13.01.2013
Daca erau purtati de Vodafone sau Orange poate aveai si ce sa faci cu cei 36 de Gb, asa ? Stai pe EDGE, epic fail !

#1294
androholic

androholic

    nemuritor si rece

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,898
  • Înscris: 26.03.2012
Să nu vă bucurați de falimentul cuiva. E ca și cum te-ai bucura de unul dintre cele 2 magazine cele mai apropiate de locuința ta. Unul dă faliment, celălalt își face prețurile cum vrea pentru că ești nevoit să cumperi de la el. Mai rămâne alternativa în care ai picioare sănătoase ori benzină de consumat ca să mergi la alte magazine mai îndepărtate. Concurența e benefică pentru noi consumatorii. Dacă nu era Cosmote sau Digi încă donam teancuri de bani lunar la granzi. Cosmote s-a dus. Lycamobile, din câte am înțeles, era cea mai ieftină alternativă de roaming. E posibil ca noua lege europeană Roam like home să fi dat peste cap socotelile acestei companii. Acum depinde doar de manageri să salveze și regândească strategia de marketing și dezvoltare.

#1295
ghitapg2

ghitapg2

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,511
  • Înscris: 07.04.2005

View PostLunaCrystal, on 21 iunie 2017 - 10:12, said:

Mai interesant este ca pana sa apara legea nu era limita de apeluri primite sau cel putin nu asa drastica. Ciudate treburi.

Intr-adevar, inainte aveai o limita de 1000minute prin Roam like at home.

Am fost plecat in Elvetia si U.S, perioada in care am utilizat din plin serviciile lor de voce.

Am sunat la un moment dat la RC, sa intreb daca am optiunea sa verific undeva, cate minute mai am.

"Daca va faceti un cont de MyLyca, intr-adevar puteti verifica cate minute ati efectuat, dar pe parte de apeluri primite nu puteti. SI nici noi nu putem verifica" :))

De exemplu in Franta au optiuni, prin care poti vorbi doar in reteaua lor (nu stiu daca si foloseste cineva aceste optiuni.... ).

Vom vedea ce si cum.

Attached Files



#1296
khristian78

khristian78

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,051
  • Înscris: 04.10.2005
Inainte nu era limita... doar teoretic...

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate