Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Boxa membrana tweeter infundata

ajutor

Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay
 Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...
 De ce sunt oamenii nostalgici

Cum vand casa fara factura Hidroe...

Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?
 polita RCA ONLINE

Termostat frigider - verificare

Mai au PC-urile vreun viitor?

Centrala termica immergas
 

Titlul in Spania (fotbal)

- - - - -
  • Please log in to reply
18 replies to this topic

Poll: Primera Division (18 member(s) have cast votes)

Cine ia titlul în Spania?

  1. Atletico Madrid (13 votes [72.22%] - View)

    Percentage of vote: 72.22%

  2. Real Madrid (2 votes [11.11%] - View)

    Percentage of vote: 11.11%

  3. Barcelona (3 votes [16.67%] - View)

    Percentage of vote: 16.67%

Vote Guests cannot vote

#1
Raares

Raares

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 105
  • Înscris: 22.11.2008
Dupa surprizele din ultima etapa(Levante-Atletico Madrid 2:0 , Real-Valencia 2:2, Barcelona-Getafe 2:2) chiar nu stiu la ce sa ma mai astept. Clar favorita este Atletico Madrid insa daca Barcelona o bate pe Atletico pe Camp Nou in ultima etapa iar Real castiga tot , atunci titlul va ajunge pe Bernabeu. E greu insa se pot intampla surprize. Voi ce credeti?

Offtopic: În Anglia îl ia City? Posted Image

Edited by Raares, 05 May 2014 - 14:42.


#2
Bucifon

Bucifon

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 24,434
  • Înscris: 08.05.2005
Am votat Barcelona, desi prima sansa clar o are Atletico. Adevarul ii ca ar merita si ei un titlu ;)

#3
Sef-chenko

Sef-chenko

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,448
  • Înscris: 17.04.2006
Sper sa il castige Atletico, la fel si Champions League.
Si daca tot suntem aici pot spune ca il urasc din suflet pe Ronaldo?

#4
Bucifon

Bucifon

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 24,434
  • Înscris: 08.05.2005

View PostSef-chenko, on 05 mai 2014 - 14:33, said:

Sper sa il castige Atletico, la fel si Champions League.

vrei sa-si taie "albii" venele si sa se lase cu lupte de strada in madrid? :P

Edited by Bucifon, 05 May 2014 - 14:37.


#5
Raares

Raares

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 105
  • Înscris: 22.11.2008

View PostSef-chenko, on 05 mai 2014 - 14:33, said:

Si daca tot suntem aici pot spune ca il urasc din suflet pe Ronaldo?
Iar motivul tau este? In general cei care spun ca urasc un fotbalist si fac mare valva ca Messi>Ronaldo , Ronaldo>Messi etc sunt copii de 12-14 ani care tipa ca sa se faca remarcati. Insa conform profilului tau , tu ai 26 deci chiar m-ai facut curios.
Ambii(Messi si Ronaldo) sunt fotbalisti extraordinari, diferiti ca stil de joc,  dar spectaculosi si eficienti amandoi. Personal il prefer pe Ronaldo insa este strict opinia mea.

#6
teknotronik

teknotronik

    Active Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 1,585
  • Înscris: 29.11.2008

View PostSef-chenko, on 05 mai 2014 - 14:33, said:

Sper sa il castige Atletico, la fel si Champions League.
Si daca tot suntem aici pot spune ca il urasc din suflet pe Ronaldo?

Chiar si eu sunt curios ce ar fi putut sa-ti faca un jucator sa afirmi ca-l urasti.

Cat despre liga, se decide in ultima etapa.
Barcelona si Real au avut liga in mana dar au dat cu piciorul, sa vedem daca Atletico o sa profite de ocazia pe care o are.

#7
Venboteam

Venboteam

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,312
  • Înscris: 05.01.2012
In ceea ce privește titlul, mi-as dori ca acesta sa ajungă la Atletico. Merita ca o echipa sa spargă supremația celor doi granzi. In ceea ce îl priveste pe Ronaldo, din punct de vedere fotbalistic, e super jucător. Din punct de vedere extrafotbalistic, gen caracter, comportament in public, acesta e urat si de către multi din suporterii Realului. In perioada ce am petrecut-o in Madrid, întâlneam frecvent suporteri care isi declarau antipatia fata de el, ca persoana. Oricum ar fi si orice s-ar zice, rămâne un talent al fotbalului mondial.

Edited by Venboteam, 05 May 2014 - 14:47.


#8
teknotronik

teknotronik

    Active Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 1,585
  • Înscris: 29.11.2008
Dar cati din cei care vorbesc despre Ronaldo cunosc cu adevarat caracterul sau?
Si cati si-au format o parere despre caracterul sau influentati de presa?

Sa va mai spun ceva, cred ca peste 90 % din cei care sunt impotraiva sa daca ar fi in locul sau ar fi mai rau decat el!
Iar cand mai si ajungi sa spui ca urasti un jucator cred ca-ti lipsesc ceva tigle de pe casa.

Fanatici au existat si vor exista mereu, un ultim exemplu ar fi mesajele de pe Twitter trimise catre Tito Villanova in ziua in care a decedat, si sunt convins ca la fel s-ar fi petrecut si daca ar fi fost vorba despre cineva de la Real.
Este inadmisibil asa ceva si numai suporteri bolnavi mintal pot avea asemenea reactii!

#9
Florin_d_1300

Florin_d_1300

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,040
  • Înscris: 06.04.2007
O fi zis Ronaldo ca tine cu Dinamo, iar colegul forumist fiind timisorean, intelegem unde e problema Posted Image
As vrea ca Barca sa castige titlul, tin cu ei de multa vreme, si cu toate astea nu-l urasc pe C.R. 7 si nici pe cei de la Real. Posted Image

#10
bossake

bossake

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,675
  • Înscris: 22.11.2007
Daca Realul bate tot pana la sfarsit Ateltico e obligata sa nu piarda la Barcelona (cu un egal tot Atletico ia campionatul).
eu cred ca realul o sa bata tot, barcelona o sa bata atletico si o sa fie real, barca, atletico clasamentul la sfarsit

#11
Sef-chenko

Sef-chenko

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,448
  • Înscris: 17.04.2006
Ronaldo e un sportiv exceptional, un fotbalist foarte bun insa are un caracter mizerabil, e plin de aere si gesturi, se crede buricul universului. Presa sportiva nu o citesc aproape deloc, atunci cand o citesc o citesc pentru a alfa clasamente si rezultate, nicidecum pentru ce a mai facut x sau y in club sau ce casnicie s-a mai distrus. Nu sunt fan Messi (nick-ul meu provine de la un fotbalist), tigle cred ca am destule, poate doar calitatea e mai slaba.
Nu imi pasa de viata extra-sportiva, ma intereseaza ce face un fotbalist pe teren iar cu privirile lui de pitipoanca rasfatata reuseste sa-mi castige ura.

E adevarat ca multi probabil ca erau si mai jalnici daca aveau faima, celebritatea, banii si (probabil) influenta lui Ronaldo.
E alegerea mea pe cine am boala si evidet ca imi pot schimba parerea insa pana acum nu a reusit nimeni sa "ma duca pe drumul cel bun" :lol:

#12
Dragonasu

Dragonasu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 289
  • Înscris: 19.03.2014
Vamos partido a partido. Si dau de inteles ca Atletico Madrid e clar favorita.

#13
Becoming

Becoming

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 607
  • Înscris: 21.09.2009
Aseara Real a facut egal, daca Barcelona bate acasa pe Atletico e campioana

#14
Raares

Raares

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 105
  • Înscris: 22.11.2008
Stiu :( Totusi sper sa ia Atletico si avand in vedere ca Barcelona nu a reusit tot sezonul sa o bata e foarte posibil sa se intample asta.
Stie cineva daca accidentarea lui Ronaldo e grava? Va juca in finala UCL?

#15
Venboteam

Venboteam

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,312
  • Înscris: 05.01.2012

View PostBecoming, on 08 mai 2014 - 10:06, said:

Aseara Real a facut egal, daca Barcelona bate acasa pe Atletico e campioana
Asta e paradoxul, ca daca Atletico ia doua puncte din ultimele doua etape, e campioana. Daca ia trei puncte in primul meci (cu Malaga), dar pierde la Barcelona... Posted Image

Edited by Venboteam, 08 May 2014 - 13:10.


#16
Bucifon

Bucifon

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 24,434
  • Înscris: 08.05.2005

View PostBecoming, on 08 mai 2014 - 10:06, said:

Aseara Real a facut egal, daca Barcelona bate acasa pe Atletico e campioana

cine isi imagina ca Atletico pierde la Levante si Real face 2 egaluri consecutiv :)

View PostVenboteam, on 08 mai 2014 - 13:09, said:

Asta e paradoxul, ca daca Atletico ia doua puncte din ultimele doua etape, e campioana

cum vine asta? :)

#17
Venboteam

Venboteam

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,312
  • Înscris: 05.01.2012

View PostBucifon, on 08 mai 2014 - 14:15, said:

cum vine asta? Posted Image
Simplu!
Doua puncte in ultimile inseamna doua rezultate de egalitate. Egal cu Malaga, acasa si egal, de asemenea, cu Barcelona, pe Camp Nou, in ultima etapa. Astfel, chiar daca Barcelona castiga etapa viitoare, cu Elche, nu ii va fi suficient doar egalul cu Atletico.
Daca Atletico ia doua puncte in ultimile etape, iar Realul castiga ambele meciuri, vor fi la egalitate de puncte, dar Atletico are avantajul meciurilor directe (0-1, in tur, pe Bernabeu si 2-2 , in retur, pe Vicente Calderon).

Invers, daca Atletico va castiga meciul cu Malaga, dar va pierde la Barcelona, iar aceasta din urma va castiga si meciul cu Elche, o face pe Barca campioana.

Concluzia e ca doua puncte aduc campionatul. Trei puncte nu il garanteaza. :)

#18
Bursul

Bursul

    alias Petrov, zilier in DE

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 51,458
  • Înscris: 30.10.2003
Barca- Atletico : minutul 25 - 2 titulari de la Atletico cazuti la datorie.Posted Image

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate