Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Boxa membrana tweeter infundata

ajutor

Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay
 Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...
 De ce sunt oamenii nostalgici

Cum vand casa fara factura Hidroe...

Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?
 polita RCA ONLINE

Termostat frigider - verificare

Mai au PC-urile vreun viitor?

Centrala termica immergas
 

Internet mobil nefunctional

- - - - -
  • Please log in to reply
31 replies to this topic

#1
Diabolik

Diabolik

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 903
  • Înscris: 14.04.2006
Poate e o problema generala sau nu..... Internetul pe mobil e dus...internetul pe stick e dus.. am sunat la RC dar dupa 30 minute am renuntat..... o fi intrat la apa??  
-zona Baneasa-

Edited by Diabolik, 05 May 2014 - 12:49.


#2
bombanitorul

bombanitorul

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 536
  • Înscris: 28.04.2014
Si la mine e mort! In spatele Antenei 3 sunt...


#3
Diabolik

Diabolik

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 903
  • Înscris: 14.04.2006

View Postbombanitorul, on 05 mai 2014 - 12:50, said:

Si la mine e mort! In spatele Antenei 3 sunt...
ehee inseamna ca suntem pe aceeasi celula:))  tu stai in spatele locului unde sunt  eu:)))))))))))))
suna si tu ca la mine zice sa revin mai tarziu ca   nu sunt operatori:)))...or fi la voluntariat sa dea apaa di n pasajul unirii:))
ar fi frumos sa dea si ei un sms sa isi ceara scuze....daca tot nu raspund la telefon

#4
bombanitorul

bombanitorul

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 536
  • Înscris: 28.04.2014
Toti operatorii "nostrii" sunt ocupati....asa zice....robotul.

#5
Diabolik

Diabolik

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 903
  • Înscris: 14.04.2006
Unde o fi DIGI_HELPER??? da zapada?Posted Image))

Edited by Diabolik, 05 May 2014 - 12:57.


#6
bombanitorul

bombanitorul

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 536
  • Înscris: 28.04.2014
Tocmai a dat like unuia care se lauda cu portarea in Digi si zice ca toate merg "brici".....

Edited by bombanitorul, 05 May 2014 - 12:58.


#7
Diabolik

Diabolik

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 903
  • Înscris: 14.04.2006
si a citit si pe aici... so dus sa intrebe ce se intampla:)))

#8
bombanitorul

bombanitorul

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 536
  • Înscris: 28.04.2014
Poate ne da un like si noua.....

#9
Diabolik

Diabolik

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 903
  • Înscris: 14.04.2006
stai ca am prins  steluta 777..astept sa raspunda...inca 30 min banuiesc.
oricum e jenant ..de la 12.30 nu mai vrea nici impins....
era o clauza in contract mai pe la inceputuri  ca dupa 15 minute de nefunctionare a serviciului  iti fac deduceri de abonament...Posted Image))

zona Baneasa

Edited by Diabolik, 05 May 2014 - 13:17.


#10
DIGI_Helper

DIGI_Helper

    Senior Member

  • Grup: Helper
  • Posts: 8,353
  • Înscris: 16.04.2014
As putea verifica.
Am inteles ca e vorba de Zona Baneasa; un punct de reper se poate?

Edited by DIGI_Helper, 05 May 2014 - 13:17.


#11
Diabolik

Diabolik

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 903
  • Înscris: 14.04.2006
antena3. gata s-a rezolvat...... dupa ce am vb cu nenea de la steluta a evenit netul....cica la el:" probabil o problema temporara" ...aiai da...de la 12.30 pana acum e problema temporara:)))

#12
LunaCrystal

LunaCrystal

    Clubbing is life!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,500
  • Înscris: 20.10.2006
Depuneti si voi o sesizare din DigiCare.

Iar probleme cu internetul mobil, de data asta la Digi, orice om care se respecta/nu vrea sa ramana fara internet are macar 2 conexiuni mobile de la 2 operatori diferiti. Indiferent care ar fi operatorul principal.

Edited by LunaCrystal, 05 May 2014 - 13:28.


#13
grinci

grinci

    Bang the bass, turn up the treble

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,225
  • Înscris: 10.09.2013
Daca sunteti pe langa A3, vedeti sa nu va ia semnalul de tot :)

#14
Diabolik

Diabolik

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 903
  • Înscris: 14.04.2006
luna..
un om care se respecta vrea serviciile pe care LE PLATESTE functionale. nu conteaza cate cartele sau  telefoane sau cat internet are. Astept sa am servicile pe care le platesc functionale.

View Postgrinci, on 05 mai 2014 - 13:30, said:

Daca sunteti pe langa A3, vedeti sa nu va ia semnalul de tot Posted Image
chiar la antena 3:)))

#15
LunaCrystal

LunaCrystal

    Clubbing is life!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,500
  • Înscris: 20.10.2006
Corect, doar ca nu e vorba de internet garantat, nu cred ca avem in tara vreo conexiune la internet mobil garantata precum GTS Telecom pe fix, asa ca singura solutie pentru a fi sigur ca ai internet aproape oricand si oriunde in tara e sa ai minim 2 conexiuni mobile la internet.

Edited by LunaCrystal, 05 May 2014 - 13:56.


#16
Diabolik

Diabolik

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 903
  • Înscris: 14.04.2006

View PostLunaCrystal, on 05 mai 2014 - 13:55, said:

Corect, doar ca nu e vorba de internet garantat, nu cred ca avem in tara vreo conexiune la internet mobil garantata precum GTS Telecom pe fix.
Papusel..asa cum mai mai zis: spamezi aiurea. citeste cu atentie  ce se scrie si apoi da "raspunsuri". "Pertinente". Internetul pe mobil cat si internetul pe stick este unj serviciu platit  (cu sau fara asocieri). La ce te referi tu este viteza ce nu este garantata. asa ca incearca sa TACI

#17
LunaCrystal

LunaCrystal

    Clubbing is life!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,500
  • Înscris: 20.10.2006
Ok, atunci te intreb la ce punct din contract se precizeaza garantarea functionarii si cat sunt penalizarile ce le plateste RDS in caz de nefunctionare a internetului. Tu sti ce inseamna serviciu garantat ? Ai citit vreun contract de internet garantat, unde se precizeaza un timp minim de uptime (deregula 99%) si penalizari deregula constant in reduceri de factura la facturile viitoare si/sau drept de reziliere fara penalizari in caz ca nu se atinge uptime-ul/viteza minime.

S-ar putea sa ma insel, si sa ai dreptate, atunci iti recomand sa faci sesizare cu solicitare de reducere a facturii/reziliere, daca nu se aproba anunta opc.

Edited by LunaCrystal, 05 May 2014 - 14:11.


#18
Diabolik

Diabolik

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 903
  • Înscris: 14.04.2006
da am citit. la rds am avut si am contract (au scos nemernicii punctul la noile contracte) unde era precizat ca daca timp de 15 minute nu functioneaza serviciul contractat fac deduceri de abonament. (deduceri de care am si beneficiat cand catv sauinternet sau mobilul nu a functionat (am serviciile  de cand au aparut, nu sunt doar un oportunist)
ca fapt divers daca ai contract vechi acel punct exista.  noile servicii sau upgrade , din punct de vedere legal, sunt doar acte aditionale la contractul de baza.

doi: cand iti iei un serviciu stii ce ai inclus si ce optiuni ai incluse sau aditionale. acele optiuni sunt garantate ca uptime. (difera de hostingul de cs pe care stai)

repet: intai verifica  si apoi posteaza. daca nu poti verifica singurel, ia-ti un avocat sa iti verifice contractul de baza si actele aditionale.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate